مرحله نهایی مسابقات جهانی کشتی ساحلی – ترکیه

دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲ 08:40
نمایندگان کشورمان با کسب 2 مدال طلا، 1 نقره و 1 برنز بعنوان قهرمانی دست یافتند
تیم ملی کشتی ساحلی کشورمان با کسب 2 مدال طلا، 1 مدال نقره و 1 مدال برنز بعنوان قهرمانی مرحله نهایی مسابقات جهانی کشتی ساحلی در ترکیه رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مرحله نهایی مسابقات جهانی کشتی ساحلی روزهای 22 و 23 مهرماه در دالامان منطقه موغلان ترکیه برگزار شد و در پایان تیم کشورمان با کسب 2 مدال طلای حسین عباس پور در وزن 80 کیلوگرم و هادی وفایی پور در وزن 90 کیلوگرم، 1 مدال نقره محمد علی تبار در وزن 90+ کیلوگرم و 1 مدال برنز حمیدرضا زرین پیکر در وزن 90 کیلوگرم بعنوان قهرمانی دست یافت.

در این رقابت ها پس از تیم ایران که با 80 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت، تیم های ترکیه با 77 و گرجستان با 44 امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 70 کیلوگرم غلامرضا عبداله پور در مبارزه نخست با نتیجه 2 بر صفر جاستن بنجامین از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 3 بر 2 میشل کوک از آمریکا را شکست داد و در دور سوم با نتیجه 2 بر 2 مغلوب جوشکون از ترکیه شد و بعنوان ششم رسید. پژمان ذوالفقار دیگر نماینده کشورمان در مبارزه نخست با نتیجه 3 بر 2 آکاکی کمرتلیدزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 2 کوانتین استیکر از فرانسه را شکست داد و دور سوم با نتیجه 3 بر صفر مغلوب رامیز حسن اف از آذربایجان شد. و در جایگاه پنجم ایستاد.

در وزن 80 کیلوگرم حسین عباس پور در دیدار نخست با نتیجه 3 بر صفر واین لامونت از آمریکا را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 2 بر صفر از سد نیکیتا کانوسکی از اوکراین گذشت و در دور سوم با نتیجه 3 بر صفر مقابل هوگو کنوت از فرانسه به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عباس پور در این مرحله با نتیجه 3 بر 2 مهمت داشدمیر از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 3 بر صفر هوگو کونت از فرانسه را برای بار دوم شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 90 کیلوگرم حمید زرین پیکر در دور اول با نتیجه 2 بر 2 اشکان عزیزی دیگر نماینده کشورمان را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 2 بر 1 اولکسی یاکووچوک از اوکراین را مغلوب کرد و در دور سوم با نتیجه 3 بر 2 مغلوب ابراهیم یوسوبوف از آذربایجان شد. اشکان عزیزی در مبارزه دوم نیز با نتیجه 3 بر 1 مقابل اولکسی یاکووچوک از اوکراین شکست خورد و هفتم شد. هادی وفایی پور دیگر نماینده کشورمان در مبارزه نخست با نتیجه 5 بر صفر و ضربه فنی دوغان کایا از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 مقابل محموت اوزکایا از ترکیه به پیروزی رسید و در مبارزه سوم با نتیجه 2 بر صفر داویت خوتسیشویلی از گرجستان را شکست داد. وفایی پور در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 3 بر صفر مقابل زرین پیکر دیگر نماینده کشورمان به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه 4 بر صفر ابراهیم یوسوبوف از آذربایجان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا رسید. زرین پیکر نیز در دیدار رده بندی با نتیجه 1 بر صفر محموت اوزکایا از ترکیه را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 90+ کیلوگرم محمد علی تبار در مبارزه نخست با نتیجه 3 بر صفر مقابل ماموکا کوردزیا از گرجستان به برتری دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه 3 بر صفر آندری ولاسوف از اوکراین را شکست داد و در مبارزه سوم و مرحله نیمه نهایی با نتیجه 1 بر صفر مقابل اویان نظریانی از آذربایجان به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. علی تبار در دیدار پایانی با نتیجه 3 بر صفر مبارزه را به فاتح یاشارلی از ترکیه واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

گالری تصاویر

برچسب ها :

جدید ترین اخبار فدراسیون

انتخابات هیئت کشتی استان تهران قانونی اعلام شد
پیام تبریک وزیر امور خارجه به مناسبت قهرمانی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی
قدردانی جامعه کشتی از رهبر معظم انقلاب؛
در پی قهرمانی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در آسیا؛
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری - 5)
رقابت های قاره ای گزینشی المپیک 2024 پاریس – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا - (گزارش تصویری)
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری - 4)
پیام تبریک دکتر قالیباف در پی قهرمانی تیم های کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات قهرمانی آسیا
پیام تبریک دکتر رئیسی به مناسبت قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در آسیا
پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان پس از قهرمانی ایران در رقابت های کشتی فرنگی آسیا
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر
قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات آسیایی قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان