رقابت های بین المللی کشتی آزاد رنکینگ اتحادیه جهانی – تونس

یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱ 23:27
پایان کار نمایندگان ایران با کسب 2 مدال طلا و 1 مدال برنز
رده بندی نفرات برتر
رقابت های بین المللی کشتی رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی روزهای 25 و 26 تیرماه در شهر تونیس کشور تونس برگزار شد و در پایان 5 نماینده کشورمان در این مسابقات به 2 مدال طلا و 1 مدال برنز دست یافتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان این مسابقات یونس امامی در وزن 74 کیلوگرم و محمد نخودی در وزن 79 کیلوگرم به مدال طلا و علیرضا سرلک در وزن 57 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
علی سوادکوهی در وزن 79 کیلوگرم و احمد محمدنژاد جوان در وزن 57 کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

بر اساس اعلام قبلی کادر فنی چرخه ی نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در اوزان 57 و 79 کیلوگرم در این مسابقات برگزار شد که علیرضا سرلک و محمد نخودی بعنوان نفرات برتر اوزان 57 و 79 کیلوگرم شناخته شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره ای و با حضور 6 کشتی گیر در 2 گروه 3 نفره برگزار می شود، احمد محمدنژاد جوان و علیرضا سرلک به همراه اودیت از هند به مصاف هم می روند که دیدار بین نمایندگان کشورمان با نتیجه 2 بر صفر به نفع سرلک پایان یافت. در دیدار بعد جوان با نتیجه 11 بر 6 مغلوب اودیت از هند شد و از دور رقابت ها کنار رفت. سرلک در مبارزه بعدی با نتیجه 4 بر 1 مقابل اودیت از هند به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر 7 توماس گیلمان قهرمان جهان از آمریکا شد و به دیدار رده بندی رفت. سرلک در این دیدار با توجه به عدم حضور هورست لهر از آلمان به مدال برنز رسید.

در وزن 74 کیلوگرم که با حضور 3 کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار می شود، یونس امامی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مقابل سزار آلوان از برزیل به پیروزی رسید. وی در دور پایانی مقابل ساگار جاگلان از هند با نتیجه 11 بر صفر  به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 79 کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره ای و با حضور 7 کشتی گیر در 2 گروه 3 و 4 نفره برگزار می شود، محمد نخودی و علی سوادکوهی در گروه A  به مصاف هم رفتند که سوادکوهی با نتیجه 5 بر 5 مقابل نخودی به پیروزی رسید. نخودی در دور بعد با نتیجه 7 بر 3 گئورگیوس کوگیومتسیدیس از یونان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر چندر مارستیلر از آمریکا را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی برای حضور در دیدار فینال با نتیجه 10 بر صفر بالیان گوراو دارنده مدال نقره قهرمانی آسیا در سال 2022 از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. نخودی در در دیدار پایانی بولات ساکایف از قزاقستان را با نتیجه 10 بر 6 مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت. سوادکوهی نیز در مقابل مارستیلر از آمریکا با نتیجه 9 بر 6 شکست خورد و در دور بعد با نتیجه 3 بر 1 کوگیومتسیدیس را از پیش رو برداشت و از دور رقابت ها کنار رفت.


رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: 1- توماس گیلمان (آمریکا) 2- اودیت (هند) 3- علیرضا سرلک (ایران) ... 6- احمد محمدنژاد جوان (ایران)
61 کیلوگرم: 1- ست گراس (آمریکا) 2- امان (هند) 3- سلیمان آتلی (ترکیه)
65 کیلوگرم: 1- سوجیت (هند) 2- جان دیاکومیهالیس (آمریکا) 3- ادلان عسکراف (قزاقستان)
70 کیلوگرم: 1- زین رترفورد (آمریکا) 2- سیرباز تالگات (قزاقستان) 3- کاران (هند)
74 کیلوگرم: 1- یونس امامی (ایران) 2- ساگار جاگلان (هند) 3- سزار آلوان (برزیل)
79 کیلوگرم: 1-  محمد نخودی (ایران) 2- بولات ساکایف (قزاقستان) 3- چاندلر مارستیلر (آمریکا) ...
86 کیلوگرم: 1- عظمت دولتبیکوف (قزاقستان) 2- عثمان گوجن (ترکیه) 3- صبری مناسریا (تونس)
92 کیلوگرم: 1- عبدیمناف بایگنجیف (قزاقستان) 2- ویکی (هند) 3- ایمد کادیدی (تونس)
97 کیلوگرم: 1- کایل اسنایدر (آمریکا) 2- مامد ابراگیموف (قزاقستان) 3- بوراک شاهین (ترکیه) و دیپاک (هند)
125 کیلوگرم: 1- گنو پتریاشویلی (گرجستان) 2- هایدن زیلمور (آمریکا) 3- علیشیر یرگالی (قزاقستان)گالری تصاویر

برچسب ها :

جدید ترین اخبار فدراسیون