نسخه چاپی

با موضوع بررسی موقعیت های مختلف خروج پای مدافع و مهاجم از تشک

پانزدهمین وبینار آموزشی داوران اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد
 • ۹:۵ ۱۳۹۹/۵/۷

 • پانزدهمین وبینار آموزشی اتحادیه جهانی کشتی (UWW) با تدریس ابراهیم چی چی اوغلو از کشور ترکیه و کیسی گوئیسی از کشور آمریکا با موضوع بررسی موقعیت های مختلف خروج پای مدافع و مهاجم از تشک برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، ناصر فروتن رئیس کمیسیون داوران موارد مطرح شده در این وبینار را به شرح زیر اعلام کرد:

  حاالت های مختلف خاک بر اساس موقعیت مدافع:

  ۱.اگر سر و شانه مدافع داخل تشک ولی پاها بیرون تشک باشد، داخل محسوب می شود و کشتی ادامه دارد.

  ۲.اگر بالاتنه مدافع در خارج تشک باشد، خروج از تشک و کشتی قطع خواهد شد.

  ۳.خروج یک دست از تشک، خروج محسوب نمی شود مگر اینکه تمام بالاتنه هم همراه با دست خارج بشود.

  ۴.اگر هر دو دست در خارج تشک باشد اما بالاتنه در داخل تشک باشد، کشتی همچنان در حالت خاک و داخل محسوب و کشتی ادامه خواهد داشت.

  ۵. اگر کشتی گیران به حالت خاک روی خط زون قرار بگیرند، سپس یکی از آنها به حالت سرپا از تشک خارج بشود حریف او ۱ امتیاز دریافت خواهد کرد.

  ۶. کشتی گیری که بدون در دست داشتن فن پای او از تشک خارج بشود دیگر نمی تواند وارد تشک بشود و اجرای فن کند.

  در این وبینار بیشترین شرکت کنندگان از کشور های آسیایی و اروپایی بودند، حضور مربیان و کشتی گیرانی از سراسر دنیا در این وبینار قابل توجه بود، در پایان این وبینار با نمایش 10 فیلم از شرکت کنندگان آزمون گرفته شد و در ادامه نیز به سوالات و ابهامات شرکت کنندگان پاسخ داده شد. این وبینارها امروز سه شنبه ۷ مرداد ماه با موضوع کنترل کردن مسابقه توسط داوران با تدریس زاک ایرت از کشور آمریکا ادامه پیدا خواهد کرد.

   شرح کامل این ویدئو کنفرانس اینترنتی به همراه تصاویر و اسلاید در لینک زیر به صورت PDF جهت بهره برداری داوران، مربیان و کشتی گیران قابل مشاهده و دریافت می باشد.


  http://iawf.ir/lnks/58787/-.aspx