نسخه چاپی

با موضوع نقش مهم داوران در جلوگیری از آسیب دیدگی

چهاردهمین وبینار دانش افزایی اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد
 • ۹:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۴
 • چهاردهمین وبینار دانش افزایی داوران اتحادیه جهانی کشتی با موضوع نقش مهم داوران در جلوگیری از آسیب دیدگی در مسابقات کشتی برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، ناصر فروتن رئیس کمیسیون داوران در مورد این وبینار گفت:

  چهاردهمین وبیناردانش افزایی اتحادیه جهانی(UWW) با موضوع "نقش مهم داوران در جلوگیری از آسیب دیدگی کشتی گیران عصر روز پنج شنبه 2 مردادماه با تدریس دکتر بابک شادگان رئیس کمیسیون پزشکی ورزشی و مبارزه با دوپینگ، آنتونیو سیلوستری رئیس کمیسیون داوران و دکتر زابولک مولنار پزشک مجارستانی اتحادیه جهانی کشتی برای مربیان، داوران و کشتی گیرانی از سراسر دنیا برگزار گردید.

  درابتدا آنتونیو سیلوستری شروع کننده این وبینار بود، وی از علاقه مندانی که در وبینارهای گذشته اتحادیه جهانی حضوری فعال داشتند تشکر کرد و درادامه دکتر بابک شادگان ضمن اشاره به این موضوع که  آسیب دیدگی یک مانع مهم برای شرکت کنندگان در هررشته ورزشی و همچنین مانعی برای رشد و ارتقاء ورزش است، گفت: که سازمان ورزش نیازمند به داشتن درک خوبی از طبیعت، خصوصیات، الگوها، فاکتورهای ریسک ومکانیسم آسیب دیدگی در ورزش است تا بتواند علاوه بر جلوگیری ازآسیب دیدگی ورزشکاران موجب ارتقاء سطح ورزش شده وعدم توجه به آن باعث بروز آسیب دیدگی ها، صرف زمان و هزینه های زیادی برای ورزشکاران خصوصا فدراسیون های ورزشی خواهد بود.

   دکتر شادگان سپس اشاره ای به انواع ورزش هایی که با تماس و درگیری همراه است داشته و به مقایسه بین کشتی و کاراته پرداخته و بیان داشت: در ورزشهای رزمی، ضربه زدن باعث کسب امتیاز می شود، در صورتی که در کشتی باعث دریافت اخطار و از دست دادن امتیاز خواهد شد.

  وی با ارائه آمار به میزان آسیب دیدگی های ورزشکاران (کشتی) در طول ادوار مختلف المپیک با رشته های ورزشی دیگر پرداخته و با نمایش آماری که در فایل ذیل به آن خواهیم پرداخت،  روند آسیب دیدگی از المپیک آتن 2004  تا المپیک 2016 ریو که به کمترین حد خود رسیده است را برای شرکت کنندگان بازگو نمود.

  در این ویدئو کنفرانس اینترنتی داوران، مربیان و کشتی گیرانی  از سراسر دنیا شرکت داشتند.
  شرح کامل این وبینار جهت بهره برداری داوران، مربیان و کشتی گیران به صورت فایل PDF  در لینک زیر قابل مشاهده و دریافت می باشد.

  http://iawf.ir/lnks/58776/-.aspx