نسخه چاپی

حمید سوریان:

ورزش ملی کشور دوران خوبی را سپری نمی کند
کشتی نیازمند یک نگاه و حمایت کلان است
به دنبال اجرای عدالت هستیم
 • ۱۵:۲۴ ۱۳۹۹/۳/۲۸
 • حمید سوریان گفت: در حال حاضر ورزش ملی کشور از نظر آماری و جمعیت کشتی گیران وضعیت خوبی را سپری نمی کند.

  حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: آمارهای موجود به ما نشان می دهد که جمعیت کشتی نسبت به دو دهه گذشته بسیار افت کرده و این موضوع بسیار نگران کننده است.

  وی ادامه داد: اگر تدبیر و فکری برای وضعیت کشتی نکنیم، به دهه 60 شمسی بر می گردیم که کشتی افت شدیدی داشت و شاهد تک مدال هایی مانند عسکری محمدیان، حسن محبی و مجید ترکان خواهیم بود.

  سوریان تصریح کرد: مهمترین اولویت فدراسیون حفظ وضعیت موجود و در ادامه توسعه کشتی در کشور است که اینکار نیازمند یک بودجه مناسب و حمایت های سایر نهادها و سازمان ها است.

  وی ادامه داد: البته نباید تمام نگاه ها به وزارت ورزش باشد، وزارت ورزش جزئی از کل است و باید بسیار کلان تر به کشتی نگاه شود.

  سوریان با تأکید بر اینکه مردم باید واقعیت ها را در مورد کشتی بدانند، اظهار داشت: تمام تلاش خود را در فدراسیون کشتی می کنیم که وضعیت موجود را بهتر کنیم، اما اگر به کشتی نگاه درستی نشده و حمایت های لازم از نظر مادی و معنوی به آن نشود، در چندسال آینده قطعا دچار مشکل می شویم.

  دارنده مدال های طلای المپیک و جهان در مورد سایر برنامه های فدراسیون کشتی تصریح کرد: اولویت اصلی ما اجرای عدالت و قانونمندی است تا حق کسی در کشتی ضایع نشود.

  وی ادامه داد: به همین منظور به دنبال اجرای چرخه انتخابی تیم های ملی و در ادامه نیز قانونمند شدن سایر بخش های کشتی هستیم.

  سوریان با تأکید بر اینکه باید به کسانی که حقشان است فرصت بدهیم تا بیایند و کار کنند گفت: در فدراسیون کشتی به کار تیمی اعتقاد داریم و مطمئنیم که اگر از مهره هایی که خوبند در جایی که باید استفاده کنیم، باری از فدراسیون برداشته می شود.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: باید طوری عمل کنیم که عدالت رعایت شود، همه چیز بر اساس قانون انجام شده و به صورت شخصی در موارد ورود نکنیم تا خیالمان از این بابت راحت باشد که نفرات بر اساس عدالت انتخاب می شوند. اگر حق به حق دار برسد و عدالت انجام شود، قطعا خدا در بحث نتیجه هم کمک می کند.


  http://iawf.ir/lnks/58654/-.aspx