نسخه چاپی

ناصر فروتن:

4 داور S1 در رقابت های قهرمانی آسیا قضاوت می کنند
 • ۱۰:۱۰ ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
 • ناصر فروتن گفت: 4 داور درجه S1 کشورمان در رقابت های کشتی بزرگسالان قهرمانی آسیا قضاوت می کنند.

  ناصر فروتن رئیس کمیسیون داوران کشتی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: بر اساس قوانین اتحادیه جهانی کشتی، داوران درجه S1 می بایست در رقابت های قاره ای بزرگسالان شرکت کنند که بر این اساس محمد مصلایی پور از یزد، سعید عباسی از قم، نیما صادقی از مازندران و مهدی بشیری از خوزستان 4 داور درجه S1 (المپیکی) کشورمان هستند که به مسابقات آسیایی هند اعزام می شوند.
  فروتن افزود: البته داوران درجه S1 برای کنترل باید در یکی از مسابقات جهانی اتحادیه جهانی که تایپ 5 محسوب می شود نیز شرکت کنند، ضمن اینکه داورانی که در رقابت های جهانی قزاقستان (2019) قضاوت کرده اند برای اینکه شانس قضاوت در المپیک را داشته باشند باید در رقابت های گزینشی المپیک قاره ی آسیا و جهان نیز حضور یابند.
  فروتن در مورد شانس المپیکی شدن داوران کشورمان تصریح کرد: امیدوار هستیم که داوران کشورمان قضاوت های خوبی را در مسابقات پیش رو داشته باشند تا در نهایت کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی در این مورد بهترین تصمیم را اتخاذ نماید.
  فروتن در پایان در مورد برخی مسائل داوری پیش آمده در رقابت های جام تختی خاطرنشان کرد: برخی از مربیان ما باید با قوانین داوری خصوصا شیوه نامه اتحادیه جهانی کشتی آشنایی کامل داشته باشند و برای این مورد بهتر است از حضور داوران بین المللی استان خود در تمرینات استفاده کنند. کمیسیون داوران تمامی قضاوت های داوران را زیر نظر دارد و اگر مشکلی نیز به وجود آید به آن رسیدگی خواهد کرد. در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی جام تختی نیز نمایندگان اتحادیه جهانی کشتی بعنوان داور بی طرف حضور داشتند و در صورت چلنج مربیان بازبینی فیلم کشتی ها با حضور آن ها انجام می شد و در نهایت نتیجه را اعلام می کردند.


  http://iawf.ir/lnks/58111/-.aspx