نسخه چاپی

علی بازیار:

برنامه کشتی های سنتی فدراسیون در حال پیگیری است
تیم های آلیش ما بهترین عملکرد را در رقابت های جهانی داشتند
در تلاشیم لیگ کشتی آلیش را برگزار کنیم
 • ۹:۳۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
 • علی بازیار گفت: برنامه کشتی های سنتی فدراسیون در حال پیگیری است.

  علی بازیار مسئول کشتی های سنتی و ساحلی فدراسیون کشتی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: در رقابت های جهانی قزاقستان با 6 کشتی گیر در هر دو رشته آلیش مردان و زنان جهان شرکت کردیم که تیم زنان با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز برای اولین بار قهرمان شد و تیم مردان نیز با کسب 2 مدال نقره و یک مدال برنز بعنوان نایب قهرمانی رسید و با توجه به اینکه تیم مردان ما نیز مدت زمان کمی در اختیار داشتند تا برای این مسابقات آماده شوند، نتیجه ی بسیار خوبی کسب کردند.
  بازیار تصریح کرد: برای انتخاب تیم آلیش مردان به دلیل اینکه رقابت های قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در سال جاری برگزار نشد، از نفرات شاخص مسابقات قهرمانی کشور تیر ماه سال 97 برای حضور در رقابت های جهانی دعوت کردیم و تیم ما با حمایت های شرکت بین المللی آسانسور سعید و حمایت برخی از هیأت های کشتی کشور به این مسابقات اعزام شد.
  وی ادامه داد: در آذرماه نیز تیم قرقیز کوراش مردان برای اولین بار به رقابت های آسیایی این رشته در قرقیزستان و با جذب اسپانسر اعزام شد که تیم ما با کسب 3 مدال برنز و 2 مقام پنجمی بعنوان سوم تیمی دست یافت.
  بازیار در مورد ادامه برنامه کشتی های سنتی فدراسیون کشتی اظهار داشت: در تلاشیم تا لیگ کشتی آلیش را برگزار کنیم، همچنین مسابقات کشتی شلوار گورسی در ترکیه که در اواسط بهمن ماه در کشور ترکیه برگزار می شود را پیش رو داریم که در صورت موافقت شورای برون مرزی و با جذب حمایت کننده مالی در این رقابت ها شرکت خواهیم کرد.
  وی افزود: شرکت در مسابقات کشتی آلیش مردان و زنان قهرمانی آسیا را در فروردین ماه سال 99 در شهر اوش قرقیزستان در برنامه ما قرار دارد.
  مسئول کشتی های سنتی و ساحلی فدراسیون گفت: سعی می کنیم رقابت های انتخابی تیم ملی را تا قبل از پایان سال جاری برگزار کنیم و اگر هیأت استانی تمایل دارد میزبان این مسابقات باشد می تواند پیشنهاد میزبانی را به فدراسیون کشتی ارائه دهد.
  وی تصریح کرد: با توجه به اینکه رشته کشتی ساحلی مورد توجه کمیته بین المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی قرار دارد و این رشته نزدیکی بسیار زیادی به کشتی آزاد و فرنگی دارد و احتمال المپیکی شدن آن بسیار زیاد است و برگزاری رقابت های المپیک ساحلی در مهرماه امسال در کشور قطر توسط کمیته بین المللی المپیک دلیلی بر این مدعاست.
  بازیار در مورد سطح کشتی ساحلی ایران اظهار داشت: کشتی ساحلی ایران در چند سال گذشته حرف اول را در جهان می زد اما در دو سال گذشته تیم های ما به مسابقات ساحلی اعزام نشدند و به همین دلیل نتوانستیم 4 سهمیه این رشته برای المپیک ساحلی را بدست آوریم و فقط با رایزنی های فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک یک سهمیه در سنگین وزن به ما داده شد که پویا رحمانی نماینده کشورمان با عملکرد بسیار خوب خود توانست به تنها مدال طلای کاروان اعزامی کشورمان در این رقابت ها دست یابد. البته مطمئن هستم که اگر سایر نمایندگان ما نیز می توانستند سهمیه این رقابت ها را بدست آورند افتخارات بیشتری نصیب کاروان ورزشی کشورمان می شد.

  وی در پایان گفت: فدراسیون کشتی در نظر دارد تا برگزاری برنامه های کشتی ساحلی را در دستور کار خود قرار دهد و بر این اساس در نظر داریم در یک زمان مناسب نسبت به برگزاری مسابقات قهرمانی کشور این رشته اقدام کنیم تا با دعوت از نفرات منتخب به اردو، برنامه های ما برای حضور در رقابت های آسیایی و جهانی این رشته پیگیری شود.


  http://iawf.ir/lnks/57952/-.aspx