نسخه چاپی

ناصر فروتن: شیوه نامه مدیریت کمیسیون داوران کشتی کشور تدوین شد

اکثریت اعضاء با انتخابات مشخص می شوند
حضور در جمع مدرسین داوری کشتی دنیا از اهداف ماست
حق الزحمه داوران پرداخت می شود
 • ۱۰:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۶
 • ناصر فروتن گفت: شیوه نامه مدیریت کمیسیون داوران کشتی کشور تدوین شد و به زودی اجرایی خواهد شد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، ناصر فروتن رئیس کمیسیون داوران کشتی کشور با بیان این مطلب افزود: با توجه به نگاه ویژه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی به داوری کشور، شیوه نامه جدیدی توسط اعضاء کمیسیون داوران برای مدیریت داوران تدوین شده است که به زودی به استان ها ابلاغ خواهد شد.

  فروتن افزود: در این شیوه نامه مواردی همچون چگونگی تعیین اعضاء، نحوه چینش داوران و اعزام ها لحاظ شده است تا داوری کشتی کشور روند قانونمندی را به خود بگیرد.

  اکثریت اعضای کمیته داوران با انتخابات مشخص خواهد شد

  رئیس کمیسیون داوران تصریح کرد: یکی از نظرات رئیس فدراسیون کشتی این بود که اکثریت اعضای حاضر در کمیسیون داوران به صورت انتخابی تعیین شوند و 4 عضو نیز با نظر رئیس کمیسیون منصوب شوند.
  فروتن در مورد چگونگی تدوین شیوه نامه مدیریت کمیسیون داوران کشتی کشور اظهار داشت: با نگاهی که به شیوه نامه مدیریت قبلی داشتیم، درصدد این بودیم مواردی که مثبت است اجرایی و مواردی که ناکارآمد بود را حذف کنیم. همچنین در یک نظر سنجی پیشنهادات جمعی از جامعه داوری را نیز برای سایر موارد جویا شدیم تا با یک خرد جمعی، بتوانیم کار داوری کشتی کشور را به نحو مطلوب پیش ببریم.
  رئیس کمیسیون داوران گفت: انتخابات کمیسیون داوران کشتی کشور بزودی انجام خواهد شد تا اعضای این کمیسیون هرچه زودتر مشخص شده، تا نمایندگان داوران کشتی کشور نظرات آن ها را منعکس و تصمیمات مقتضی در کمیسیون جدید گرفته شود.

  مطالبات داوران پرداخت می شود

  وی در مورد مطالبات داوران اظهار داشت: با موافقت رئیس فدراسیون، به دنبال این هستیم داورانی که از سال 89 مطالبات خود را دریافت نکرده اند، در چند نوبت و بر اساس اولویت بندی مطالبات خود را دریافت کنند. در ضمن از این پس نیز حق الزحمه داوران توسط میزبان مسابقات پرداخت می شود تا دیگر بعد از این شاهد معوقات حق الزحمه داوران از مسابقات نباشیم.

  به دنبال ارتقاء جایگاه داوری ایران در کشتی دنیا هستیم

  فروتن در مورد حضورش بعنوان رئیس کمیسیون داوران و برنامه های پیش رو تصریح کرد: دنبال منافعی در کمیسیون داوران نیستم و با حمایت رئیس فدراسیون تمام تلاشم این است که جایگاه داوری کشور را در کشتی ایران و دنیا ارتقاء دهیم و یکی از اهداف مهم فدراسیون این است که مدرس داوری از ایران در اتحادیه جهانی کشتی داشته باشیم.
  وی افزود: از دیگر برنامه های ما این است که با توجه به اتفاقات پیش آمده در رقابت های جهانی گذشته، با حضور داوران بین المللی در تمامی استان های کشور نسبت به بازآموزی قوانین داوری روز دنیا اقدام کنیم و همچین تشریح قوانین رفتاری اتحادیه جهانی که کشتی ما از عدم رعایت آن چندین بار ضربه خورده است در اولویت ما قرار دارد و داورانمان را به باشگاه ها اعزام و آموزش های لازم را به کشتی گیران خواهیم داد.
  رئیس کمیسیون داوران ادامه داد: به دنبال این موضوع نیز هستیم تا داوران بین المللی ما که در سال 2019 کنترل درجه نشده اند در مسابقات بین المللی داخلی پیش رو شرکت کرده تا کنترل درجات داوری آن ها نیز انجام شود.

  شفاف سازی از اهداف کمیسیون داوران کشتی است

  وی گفت: یکی دیگر از کارهای کمیسیون داوران شفاف سازی اعزام ها به مسابقات داخلی و خارجی می باشد که بر این اساس در حال تهیه یک نرم افزار سیستمی هستیم که نحوه اعزام داوران به مسابقات داخلی (بر اساس موقعیت جغرافیایی) و مسابقات برون مرزی در سایت فدراسیون کشتی برای تمامی داوران قابل رویت باشد تا هیچ شک و شبهه ای در این خصوص وجود نداشته باشد.

  داور برتر سال انتخاب می شود

  فروتن تصریح کرد: یکی دیگر از مصوبات کمیسیون داوران که به استان ها نیز ابلاغ شده است شناسایی داورانی که فعال (اکتیو) هستند و قضاوت های کم نقصی در طول یکسال داشته باشند است. این داوران برای مسابقات مهم تر انتخاب خواهند شد و از دل همین نفرات داور برتر سال نیز انتخاب و به فدراسیون کشتی معرفی و در نهایت مورد تشویق قرار خواهد گرفت.

  رئیس کمیسیون داوران کشتی کشور در پایان ضمن تأکید بر مستقل بودن این کمیسیون و تصمیمات آن، خاطرنشان کرد: در جلسه ای که با رئیس فدراسیون داشتم، ایشان نسبت تشکیل و برگزاری جلسات کمیسیون داوران، حداقل هر یک ماه یک با حضور خود تأکید داشتند و معتقد بودند که داوری بعنوان یکی از بازوان فدراسیون کشتی در پیشبرد امور نقش بسزایی دارد.


  http://iawf.ir/lnks/57206/-.aspx