• رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک- قزاقستان

   نجاتی و قاسمی به دیدار رده بندی رفتند
   گرایی در گروه بازنده ها

   • ۱۶:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۲۵
   علیرضا نجاتی و امیر قاسمی منجزی راهی دیدار رده بندی مسابقات سه وزن سوم (پایانی) رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در قزاقستان شدند و محمدعلی گرایی نیز به گروه بازنده ها  راه یافت.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات مقدماتی سه وزن پایانی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک امروز (دوشنبه) در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد و در پایان علیرضا نجاتی و امیر قاسمی منجزی در اوزان 60 و 130 کیلوگرم به دیدار رده بندی رفتند و محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم نیز به گروه شانس مجدد (بازنده ها) رفت.

   نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

   در وزن 60 کیلوگرم علیرضا نجاتی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر سیداله تاژایف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل هایتم محمود از مصر با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید و در دور بعد با نتیجه 7 بر صفر از سد کیم سئونگ هاک از کره جنوبی گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این دیدار به مقابل ایوو آنگلوف قهرمان جهان از بلغارستان با نتیجه 3 بر یک به برتری دست یافت و ضمن کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نجاتی در این مرحله مقابل کنیچیرو فومیتا قهرمان جهان از کشور ژاپن با نتیجه 10 بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف نجاتی در این دیدار، برنده کشتی میان مونتانو از اکوادور و تاسمراداف از ازبکستان با سیوبانو از مولداوی است.

   در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر و در کمتر از 2 دقیقه کیم هیون وو قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد در مصاف با الوین مورسالیف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان با نتیجه 7 بر 3 پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل الکس بیوربرگ کسیدیس از سوئد با نتیجه 9 بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، گرایی به گروه بازنده ها رفت تا کار خود را برای کسب مدال برنز ادامه دهد. وی در این گروه به مصاف برنده دیدار دانیل کاتاراگا از مولداوی و ادگار بابایان از لهستان می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی به مصاف کارپت چالیان از ارمنستان خواهد رفت.

   در وزن 130 کیلوگرم امیر قاسمی منجزی در دور نخست با نتیجه 3 بر یک از سد استپان داوید از چک گذشت وی در دور بعد مقابل سرگئی سیمینوف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه با نتیجه 6 بر 4 به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مومینجان عبداله یف قهرمان بازی های آسیایی از ازبکستان را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به مرحله نیمه نهایی راه یافت. قاسمی در این مرحله مقابل اوسکار پینو هیندس دارنده مدال برنز جهان از کوبا با نتیجه 6 بر 2 مغلبو شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف قاسمی در این دیدار برنده مبارزه نابی از استونی و ناوین از هند با رامانوف از قرقیزستان است.

   دیدارهای شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق فردا (سه شنبه) برگزار می شود.

   اسامی نفرات راه یافته به دیدار فینال اوزان فوق به شرح زیر است:

   60 کیلوگرم: کنیچیرو فومیتا (ژاپن) - سرگئی امیلین (روسیه)
   77 کیلوگرم: الکس بیوربرگ کسیدیس (سوئد) – تاماس لورینچ (مجارستان)
   130 کیلوگرم: اسکار پینو هیندس (کوبا) – رضا کایالپ (ترکیه)اتوماسیون اداری ژوبین