نسخه چاپی

رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام ساساری ایتالیا

توضیح فدراسیون کشتى درباره مراسم اهدای مدال وزن ٦١ کیلوگرم
 • ۲۲:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۴

 • در پایان اولین روز از مسابقات جام ساساری ایتالیا، محمد باقر یخکشى نماینده وزن ٦١ کیلوگرم موفق به کسب عنوان قهرمانى شد.
  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتى، محمدباقر یخکشى نماینده مازنى کشتى کشورمان در مسابقات جام ساسارى ایتالیا، پس از عبور از سد حریفان خود از کشورهاى الجزایر، آمریکا و بلاروس و با یک شکست مقابل نماینده هند به دیدار فینال رسید و در نهایت برابر رسول کالیف از قزاقستان با نتیجه ٧ بر ٢ به برتری رسید و به عنوان قهرمانى دست یافت.
  در همین رابطه در جریان مراسم اهدای جوایز این وزن، مسئولین مسابقات جام ساساری به دلیل حضور یخکشى با تیشرت ورزشى روی سکو، وی را دیسکالیفه و از اهدای مدال او ممانعت کردند.
  این در حالی است که در مسابقات جهانى و المپیک قید حضور ورزشکاران با گرمکن ورزشى در قوانین اتحادیه جهانى کشتى دیده شده است اما حتى در مسابقات قهرمانى آسیا که اخیرا در چین هم برگزار شد قانون مذکور رعایت نشد.
  در همین رابطه فدراسیون کشتى ضمن احترام به قوانین اتحادیه جهانى کشتى، مراتب اعتراض خود را به اتحادیه جهانى کشتى منعکس خواهد کرد. همچنین ضمن بررسى موضوع با عوامل این بى انضباطی برخورد خواهد شد.
  گفتنى است با دیسکالیفه شدن یخکشى مدال طلا به کالیف از کشور قزاقستان رسید.

  http://iawf.ir/lnks/56291/-.aspx