نسخه چاپی

عصر دیروز و در امامزاده محمد کرج (همراه با گزارش تصویری)

مراسم پنجمین سالگرد درگذشت زنده یاد پهلوان علیرضا سلیمانی برگزار شد
 • ۱۰:۷ ۱۳۹۸/۳/۲
 • مراسم پنجمین سالگرد درگذشت زنده یاد پهلوان علیرضا سلیمانی دارنده مدال طلای سنگین وزن کشتی آزاد جهان عصر دیروز (چهارشنبه) در امامزاده محمد کرج (مزار آن مرحوم) برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، این مراسم با حضور جمع کثیری از مردم کرج، مسئولین، قهرمانان و پیشکسوتان کشتی و ورزش زورخانه ای بر سر مزار برگزار، و یاد و خاطره پهلوان باشی کشور گرامی داشته شد.

  در پایان حاضرین با حضور بر سر مزار آن مرحوم ضمن قرائت فاتحه برای این پهلوان کشتی کشور از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید آرزوی مغفرت و علو درجات کردند.

  پهلوان علیرضا سلیمانی متولد 15 بهمن ماه سال 1335 در تهران، در مسابقات جهانی 1989 مارتینی سوئیس موفق شد بروس بوم گارتنر قهرمان نامدار آمریکایی را شکست دهد و تنها مدال طلای تاریخ کشتی ایران در سنگین وزن جهان را تصاحب کند. بومگارتنر دارنده 13 مدال جهان و المپیک (9 مدال جهانی و 4 مدال المپیک) بود که پیروزی سلیمانی در فینال مسابقات جهانی 1989 در آن زمان، وی را به شخصیتی بسیار پرآوازه تبدیل کرد.

  پهلوان علیرضا سلیمانی، با 6 عنوان پهلوانی ایران، پرافتخارترین پهلوان این رقابت‏ها به حساب می آید؛ افتخاری که باعث شد سلیمانی به واسطه آن به داشتن لقب پهلوان‌باشی، مفتخر شود.

  وی همچنین 5 مدال طلا و یک مدال برنز رقابت های قهرمانی کشتی آزاد آسیا و همچنین مدال طلای بازی های آسیایی 1986 سئول را در کارنامه ورزشی خود به یادگار گذاشت. سلیمانی سرانجام روز 31 اردیبهشت ماه سال 1393 در سن 59 سالگی به دیار باقی شتافت.

  روحش شاد، یادش گرامی ...

  http://iawf.ir/lnks/56274/-.aspx