نسخه چاپی

امیر توکلیان:

عملکرد کشتی گیران در جام پیروزی ترکیه عالی بود
این تیم پشتوانه کشتی در المپیک 2024 است
 • ۱۱:۵ ۱۳۹۸/۱/۲۶
 • امیر توکلیان گفت: عملکرد تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان در رقابت های بین المللی جام پیروزی ترکیه عالی بود.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، امیر توکلیان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان با بیان این مطلب افزود: رقابت های بین المللی کشتی جام پیروزی ترکیه یکی از معتبرترین تورنمنت های رده ی سنی نوجوانان است و به نظر من کشتی گیران نوجوان کشورمان با قهرمانی در این مسابقات عملکردشان عالی بود.

  وی ادامه داد: 13 تیم در این مسابقات حاضر بودند که کشور ترکیه در هر وزن 5 نفر در این مسابقات شرکت داده بود و علاوه بر آن کشور آذربایجان با 3 کشتی گیر در هر وزن و کشور قزاقستان که میزبانی مسابقات آسیایی امسال را برعهده دارد نیز با نفرات اصلی خود در این مسابقات شرکت کرده بود. ضمن این که حضور کشورهای اروپایی نیز در این مسابقات پررنگ بود.

  مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در مورد عملکرد نوجوانان آزادکار در این مسابقات اظهار داشت: کشتی گیران ما در این مسابقات با 6 مدال طلا، 3 مدال نقره و 2 مدال برنز عنوان قهرمانی را بدست آوردند و تیم میزبان پس از ما نایب قهرمان شد.

  توکلیان تصریح کرد: به نظر من این تیم آینده بسیار درخشانی دارد و در واقع پشتوانه کشتی آزاد ما در المپیک 2024 محسوب می شود و همینجا این قول را می دهم در صورت حمایت و پشتیبانی از این کشتی گیران، 30 درصد مدال های ما از بین همین نفرات کسب شود.

  دارنده مدال نقره جهان خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان وزارت ورزش و جوانان با توجه به اینکه نگاه ویژه ای به استعدادها و نخبه های ورزشی داشته باشند، حمایت لازم را از این پشتوانه ها انجام دهند تا کشتی در سال های آینده بتواند صاحب مدال های خوشرنگی در رقابت های جهانی و المپیک شود.

  وی در پایان از پیگیری تمرینات این تیم برای شرکت در رقابت های آسیایی قزاقستان و جهانی بلغارستان خبر داد.  http://iawf.ir/lnks/56003/-.aspx