نسخه چاپی

هادی عامل:

اهالی کشتی مدتی است که از وزارت ورزش گله مند هستند
نباید بین رشته های ورزشی تفاوت قائل شویم
 • ۱۶:۲۴ ۱۳۹۶/۶/۷
 • هادی عامل گفت: متأسفانه در این چند سال گذشته اهالی کشتی از وزارت ورزش گله مند هستند.

  هادی عامل کارشناس و گزارشگر کشتی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی، با بیان این مطلب افزود: کشتی در چند سال گذشته به افتخارات بی نظیری دست یافته است اما توجه خاصی به ویژه از سوی وزارت ورزش و جوانان به این رشته نشده و این باعث دلخوری و گله مندی اهالی کشته شده است.

  وی افزود: چه تفاوتی بین قهرمانی تیم جوانان فرنگی ما که برای اولین بار در جهان به دست آمد با قهرمانی تیم والیبال است، از نظر مردم ما هردوی این قهرمانی ارزشمند و مهم است اما انگار از نظر مسئولان فقط قهرمانی والیبال مهم است و نتایج کشتی به چشم نمی آید.

  این گزارشگر و پیشکسوت قدیمی کشتی ادامه داد:همگان از رسانه ملی شاهد دلاوری ها و صلابت حسن یزدانی این شیر بیشه مازندران بودند اما به واقع چه کسی از ورود وی به ایران مطلع شد و جای مسئولان ورزشی در استقبال از این قهرمان ملی و نابغه کشتی آزاد ایران خالی بود.

  عامل تصریح کرد: وقتی نیاز به مدال های قهرمانان باشد همه به کشتی توجه می کنند اما در مواقع ضروری و تنگنا، دست کشتی را خالی می گذارند و در واقع هیچ حمایتی از این ورزش ملی نمی شود.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: مطمئنا رسول خادم بعنوان یک قهرمان المپیک و یک مربی بزرگ کشتی ایران و همکاران وی به خوبی می توانند از پس رفع نواقص و کاستی های تیم ملی کشتی آزاد در جهانی فرانسه بر آیند و این را هم بایددر نظر بگریم که اگر ما در این رقابت ها از دیگر مدعیان عقب ماندیم به دلیل تحول در تیم ملی کشتی آزاد و نبود قهرمانانی همچون حسن رحیمی، کمیل قاسمی و مسعود اسماعیل پور به دلیل فرآیند انتخابی تیم های ملی و پایبندی به قانونمندی و عدالت بود.


  http://iawf.ir/lnks/50632/-.aspx