نسخه چاپی

حمید بنی تمیم: تیم جهانی فرانسه، تیم انتخابی تیم ملی بود

از اعتماد به جوانان ضرر نکردیم
کادر فنی نیز جوان و در مسیر کسب تجربه هستند
 • ۱۰:۵۴ ۱۳۹۶/۶/۱
 • نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: تیم اعزامی به رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان، تیم انتخابی تیم ملی بود.

  حمید بنی تمیم نایب رئیس فدراسیون کشتی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: 6 کشتی گیر ما برای اولین بار راهی رقابت های جهانی می شدند و با توجه به ارزیابی صورت گرفته به نسبت سایر کشورها از بیشترین تغییرات نسبت به المپیک برزیل و مسابقات جهانی پیش از آن، در ترکیب خود برخوردار بود.

  وی ادامه داد: کشتی گیران ما اکثرا نفرات کم تجربه ای بودند اما با انگیزه و اعتماد بنفس بالایی به مصاف رقبای خود رفتند. البته اشتباه فنی برای این نفرات قابل پیش بینی بود که می توانند با این تجربه ارزنده ای که کسب کردند آن را جبران کنند. ما از اعتماد به جوانان ضرر نکردیم.

  بنی تمیم در مورد عملکرد سعید عبدولی و یوسف قادریان در رقابت های جهانی اظهارداشت: سعید هرآنچه می توانست انجام داد و بنظرم عملکردش از المپیک مناسب تر  بود. یوسف قادریان کمتر از خودش کشتی گرفت در حالی که تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته بود و آمادگی مناسبی داشت بهرحال وی باید بتواند مشکلات روانی خود را در هنگام مسابقه حل کند.البته آسیب دیدگی یوسف حدود پانزده روز او را در انجام تمرینات نسبت به سایر کشتی گیران تیم عقب انداخت.

  وی با اشاره به اینکه مسابقات جهانی فرانسه به ما نشان داد که باید به نفرات برتر انتخابی اعتماد کنیم، اظهار داشت: احترام به مسابقات انتخابی این انگیزه را در بین کشتی گیران سراسر کشور ایجاد کرده است که بدانند که با موفقیت در رقابت های مذکور می توانند راهی مسابقات جهانی شده و در آن جا نیز عملکرد خوبی را داشته باشند.

  بنی تمیم افزود: باید به مسابقات انتخابی احترام بگذاریم و ما نیز با تکیه بر این اصل هم اکنون بطور متوسط در هر وزن 2 کشتی گیر داریم و در صورت ادامه این روند می توانیم تا المپیک 2020 سه تیم ملی داشته باشیم.

  وی تصریح کرد: کسب عنوان نایب قهرمانی با سه مدال برنز با توجه به جوانی تیم نتیجه خوبی است. جوانان تیم با توجه به بی تجربگی عملکرد نسبتا خوبی داشتند و ارزیابی ما از عملکرد نفرات با تجربه در مجموع متوسط است.

  بنی تمیم خاطر نشان کرد: سرمربی تیم ملی و کادر فنی تلاش خود را انجام دادند و همانطور که کشتی گیران جوانی داریم،  کادر فنی ما نیز جوان و در مسیر کسب تجربه هستند و باید بتوانیم به مرور نقاط ضعف خود را مرتفع و نقاط قوت خود را نیز تقویت کنیم زیرا هدف ما بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و در نهایت المپیک 2020 توکیو است.برای همه کشورهای رقیب ایران، اینکه ایران با آینده نگری برای المپیک ٢٠٢٠، چنین تیم جوانی را راهی مسابقات جهانی کرده، بسیار جالب و تحسین برانگیزبود.
  http://iawf.ir/lnks/50540/-.aspx