نسخه چاپی

رضا لایق:

باید با دو تیم ملی قدرتمند راهی رقابت های جهانی و ایندورگیم شویم
 • ۱۲:۲۵ ۱۳۹۶/۵/۷
 • دبیر فدراسیون کشتی گفت: باید همزمان دو تیم ملی قدرتمند را برای شرکت در رقابت های جهانی فرانسه و ایندورگیم در ترکمنستان انتخاب کنیم.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رضا لایق با بیان این مطلب افزود: مسابقات داخل سالن آسیا (ایندورگیم) در ترکمنستان از اهمیت بالایی برای ورزش ایران  برخوردار است و در این رقابت ها که زیر نظر شورای المپیک آسیا برگزار می شود، حدود 50 کشور حضور دارند.

  وی ادامه داد: این رقابت ها در رشته های کشتی آزاد، فرنگی و کشتی های سنتی مردان و زنان برگزار می شود که ما در مسابقات شرکت می کنیم.، آلیش، ترکمن گوروش، کشتی کمربند، در دو بخش کلاسیک و آزاد، و کشتی پهلوانی و قزاق کوراش از رشته های سنتی حاضر در این رقابت ها است.

  لایق تصریح کرد: علاوه بر 16 مدال کشتی آزاد و فرنگی ، 84 مدال در کشتی های سنتی توزیع می شود. این مسابقات با توجه به حضور تمامی کشورهای آسیایی و مدعی در کشتی دنیا همچون قزاقستان، قرقیزستان، ژاپن، کره جنوبی، کره شمالی، ازبکستان، مغولستان و هند، اهمیت بالایی برای سازمان مدیریت کشتی کشور و کاروان ورزشی ایران دارد.

  وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل و از سوی دیگر اهمیتی که نتایج این مسابقات برای کشورمان در رقابت  با کشورهای آسیایی دارد، باید تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی با ترکیب مناسبی پای در این مسابقات بگذارند و به همین دلیل شوراهای فنی و کادرهای فنی باید با حساسیت خاصی ترکیب تیم های ملی را در این رقابت ها انتخاب کنند تا هم در مسابقات جهانی و هم در ایندورگیم عملکرد مناسبی داشته باشیم.

  لایق در پایان گفت: رقابت های داخل سالن آسیا مهرماه سال جاری برگزار می شود و بهمین دلیل برای طی شدن پروسه های اداری زمانی نداریم و باید هر چه زودتر ترکیب این تیم ها را نیز مشخص نماییم.

  http://iawf.ir/lnks/50228/-.aspx