نسخه چاپی

محمد طلایی: رحیمی و قاسمی قهرمانان پرافتخار کشتی ایران هستند

ملی پوشان با تأیید شورای فنی و 15 روز مانده به مسابقات جهانی معرفی می شوند
 • ۸:۴۶ ۱۳۹۶/۵/۱
 • محمد طلایی گفت: حسن رحیمی آزادکار وزن 57 کیلوگرم به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه پا نمی تواند در رقابت های جهانی فرانسه شرکت کند.

  وی ادامه داد: رحیمی صاحب کلاس ترین کشتی گیر وزن ٥٧ کیلوگرم دنیاست. او یک قهرمان بزرگ با پنج مدال المپیک و جهان است. رحیمی چند سال است که از ناحیه مینیسک پا و زانو دچار آسیب دیدگی است. این آسیب امروز دیگر جدی شده و باید به زودی عمل جراحی کند و به همین دلیل نفر اول رقابت های انتخابی تیم ملی (رضا اطری) اولویت نخست برای شرکت در رقابت های جهانی فرانسه خواهد بود، اما ملی پوش اعزامی به مسابقات طبق نظر کادر فنی و تایید نهایی شورای فنی تعیین می شود.

  سرمربی تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد: کمیل قاسمی یک قهرمان ملی و پرافتخار برای کشتی ایران است. او قهرمان شجاعی است  که همانند حسن رحیمی در این سال ها زحمات زیادی برای تیم ملی کشیده اند و مردم خاطرات زیادی از افتخارافرینی های فراموش نشدنی آنان به یاد دارند. اما بهرحال وی در مسابقات انتخابی تیم ملی نتوانسته نفر برتر مسابقات در وزن خود باشد.

  وی خاطرنشان کرد: در هر حال ملی پوشان اعزامی به رقابت های جهانی پاریس 15 روز مانده به مسابقات در تمامی اوزان مشخص و به صورت رسمی اعلام می گردد.

  طلایی با اشاره به اینکه حسن رحیمی و کمیل قاسمی در این سال ها با تمام وجود برای افتخارآفرینی کشتی ایران در مسابقات بین المللی تلاش کرده اند و کادر فنی قدردان زحمات آن ها می باشد، در پایان گفت: سال پس از المپیک، سال پوست اندازی در کشتی جهان است و در هرحال با اعتماد به جوانان،  به رقابت های پاریس می رویم، زیرا هدف گذاری ما ترکیبی ایده آل برای رقابت های المپیک 2020 توکیو است و قطعا مردم با آگاهی از این ترکیب جوان و بعضا کم تجربه در کنار تیم ملی کشتی آزاد ایران خواهند بود.

  http://iwf.ir/lnks/50166/-.aspx