نسخه چاپی

علیرضا حیدری: کشتی پهلوانی در بازی های داخل سالن آسیا شرکت می کند

در راه المپیکی شدن و پیشرفت این ورزش با تمام وجود تلاش می کنیم
 • ۹:۴۴ ۱۳۹۶/۳/۶
 • علیرضا حیدری گفت: کشتی پهلوانی در بازی های داخل سالن آسیا (ایندورگیم) در ترکمنستان شرکت می کند.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، علی رضا حیدری با بیان این مطلب افزود: با توجه به تشکیل کمیته مستقل کشتی پهلوانی زیرنظر "اتحادیه جهانی کشتی" و قرار گرفتن این رشته از کشتی های سنتی در برنامه های مدون اتحادیه مذکور، پس از برگزاری رقابت های اروپایی در صربستان و کلاس مربیگری و داوری در قاره آمریکا، برنامه بعدی کمیته پهلوانی، شرکت در بازی های داخل سالن آسیا ( ایندورگیم) در ترکمنستان است.

  وی در مورد مطالب مطرح شده از سوی مسئولان فدراسیون بین المللی زورخانه ای در مورد فعالیت در کشتی پهلوانی اظهار داشت: هدف مجموعه ما در کمیته پهلوانی اتحادیه جهانی کشتی، توسعه کشتی پهلوانی با کمک فدراسیون کشتی ایران در دنیاست تا بتوانیم با توجه به سیاست های کمیته بین المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی، این ورزش اصیل ایرانی را در بلند مدت وارد چرخه ورزش های المپیکی نمائیم.

  حیدری تصریح کرد: در راه المپیکی شدن و پیشرفت این ورزش با تمام وجود تلاش می کنیم و در راستای اعتلای این رشته هیچ کوتاهی انجام نخواهیم داد.

  وی در پایان گفت هماهنگی های لازم با فدراسیون های کشتی کشورهای آسیایی برای حضور در رقابت های ایندورگیم از طریق کمیته پهلوانی اتحادیه و شورای کشتی آسیا در حال انجام است و بزودی تعداد کشورها و کشتی گیران شرکت کننده در این مسابقات اعلام خواهد شد.

  http://iwf.ir/lnks/49579/-.aspx