نسخه چاپی

عباس زندی: کشتی را مدیون حسن سعدیان هستم

تختی من را مربی کرد
 • ۸:۵۳ ۱۳۹۵/۱۲/۲۱

 • عباس زندی گفت: کشتی را از حسن سعدیان یاد گرفتم و توانستم با فن لنگ کشتی گیران مطرحی را شکست دهم.
  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، عباس زندی قهرمان اسبق کشتی آزاد جهان و پهلوان چند دوره کشور، با بیان این مطلب افزود: وقتی در دبیرستان نظام درس می خواندم، سعدیان که حدود 6 یا 7 سال از من بزرگتر بود، دوره سربازی را می گذراند و وی پای من را به باشگاه کشتی باز کرد.
  زندی افزود: سعدیان آن زمان من را به باشگاه ببر در میدان منیریه برد و فن و بند کشتی را به من یاد داد، او لنگ را به خوبی اجراء می کرد و در کارش استاد بود، فن لنگ را از سعدیان یاد گرفتم، خدا او را رحمت کند.
  زندی در مورد اجرای فن لنگش بر روی قهرمان مطرح سوئدی تصریح کرد: در مسابقاتی که در سوئد شرکت کردیم، فن لنگ را بر روی گرونبرگ قهرمان مطرح سوئدی و دارنده دو مدال طلای المپیک، اجرا کردم که عکس آن چند وقت بعنوان آرم فدراسیون کشتی نیز استفاده شد.
  قهرمان اسبق کشتی آزاد جهان در مورد مربیگری اش اظهار داشت: آقا تختی به واسطه روزنامه اطلاعات من را معرفی کرد که باید از وجود زندی بعنوان مربی در تیم ملی استفاده شود و من در دو دوره المپیک در سال های 1964 و 1968 بعنوان مربی در تیم ملی حضور داشتم.
  زندی در مورد بهترین کشتی هایی که در دوره قهرمانی اش گرفت گفت: بهترین کشتی را با عصمت آتلی ترک گرفتم و بعد از آن با یاشاردوغو ترک که آن زمان از من مطرح تر و معروف تر بود، البته من کشتی با یاشاردوغو را مساوی کردم.
  پهلوان زندی در پایان خاطرنشان کرد: جوانان کشتی گیر برای موفقیت باید از هر نظر پاکدامن باشند تا موفق بشوند در غیر این صورت راه به جایی نمی برند.

  http://iawf.ir/lnks/48795/-.aspx