نسخه چاپی

عبدالرشید سعداله یف:پوتین 4 مدال طلا خواست

دوست دارم در وزن 86 کیلوگرم کشتی بگیرم

 • ۱۱:۱۳ ۱۳۹۴/۹/۱۶
 • قهرمان کشتی آزاد جهان گفت: برای حضور در المپیک چیزی مشخص نیست، ولی دوست دارم در وزن 86 کیلوگرم به میدان بروم اما برای این مهم باید در قهرمانی کشور و در سن پترزبورگ قهرمان شوم.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، سعداله یف آزادکار وزن 86 کیلوگرم با بیان این مطلب افزود: به دلیل آسیب دیدگی گادیسوف و با صلاحدید گوسیف سرمربی تیم روسیه در جام ملت های اروپا در وزن 97 کیلوگرم به میدان رفتم.

  وی ادامه داد: اختلاف وزنم با 97 کیلوها زیاد بود اما من با تکیه بر سرعت در این وزن به میدان رفتم.

  دارنده دو مدال طلای جهان تصریح کرد: برای المپیک باید از قهرمانی روسیه بگذرم که از رقابت های جهانی و اروپایی دشوارتر است.

  وی خاطرنشان کرد: دیدار با رئیس جمهور، پوتین بسیار صمیمانه بود او یک جلسه با ما تمرین کرد، موفقیت ما در جام ملت ها را تبریک گفت و برایمان در المپیک آرزوی موفقیت کرد.

  سعداله یف افزود: مادرم مخالف کشتی گیر بودن من بود او دوست داشت من پزشک شوم اما پس از ورودم به کشتی حمایتم کرد و در اولین موفقیتم نیز 300 روبل به من جایزه داد.

  وی گفت: مقایسه من با سایتی اف بسیار دلپذیر است ولی او در حال حاضر وی بسیار از من جلوتر است و آینده همه چیز را نشان می دهد.

  سعداله یف تأکید کرد: سلیم یاشار ترکیه ای یک کشتی گیر داغستانی است و بالطبع مبارزه با یک هموطن در رقابت های جهانی آمریکا با توجه به آشنایی ما از یکدیگر سخت بود اما من با آرامش پیروز شدم.

  وی ادامه داد: زیاد به لقب تانک کاری ندارم در ورزش چیزی مشخص نیست امروز ممکن است پیروز شوید اما فردا شکست بخورید بنابراین باید تنها تمرین و تلاش کنم و زمان را از دست ندهم.

  سعداله یف افزود: پس از قهرمانی در بازی های اروپایی از گادزویچ تاجر داغستانی یک خودروی گران قیمت جایزه گرفتم.

  وی تصریح کرد: پوتین در جلسه با ما گفت امیدوار است کشتی حداقل 4 مدال طلا در المپیک کسب کند و بنابراین من تنها امید مدال طلا نیستم.

  سعداله یف در پایان گفت: طلای المپیک رویای من است و من به دنبال آن هستم.

  http://iawf.ir/lnks/43616/-.aspx