نسخه چاپی

دکتر محبوبی: مسابقات عمومی با قوانین خاص و جوایز نقدی برگزار می شود

این مسابقات می تواند هوایی تازه را به کشتی کشور تزریق کند

 • ۱۳:۱۲ ۱۳۹۱/۸/۹
 • مشاور حوزه مدیریت تیمهای ملی کشتی آزاد گفت:با تصمیم حوزه مدیریت تیمهای ملی مسابقات عمومی کشتی آزاد با قوانین خاص و جوایز نقدی برگزار می شود.


  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، دکتر صادق محبوبی با بیان این مطلب افزود: برای این که بتوانیم فضای خوبی برای ارزیابی از فضای کلی کشتی در سطوح مختلف در سراسر کشور داشته باشیم و جذب نوجوانان و جوانان به این رشته ی ورزشی کهن و تاثیر گذاری آن را در بین خانواده ها توسعه بدهیم و از طرفی در کنار آن به شناسایی استعدادها و ضعف‌های تکنیکی و تاکتیکی در بین کشتی گیران برداخته و اصلاح معایب را در دستور کار قرار دهیم، تصمیم بر آن گرفته شد که مسابقاتی در رشته کشتی بصورت عمومی برگزار شود.

  وی ادامه داد: کشتی گیرانی که علاقمند به شرکت در این مسابقات هستند می توانند با معرفی نامه هیئت های کشتی به طور آزاد و عمومی در مسابقات شرکت داشته باشند.

  قهرمان سابق کشور تصریح کرد: برای تقویت کشتی پایه و قالب بندی صحیح و منطقی برای المپیک برزیل، حداقل سن 17 سال را با کمک جمعی از کارشناسان برای نفرات شرکت کننده در نظر گرفتیم و از طرفی برای این که بازسازی و ایجاد پشتوانه تیم ملی را در وزن های سبک در نظر بگیریم، وزن 50 کیلوگرم را نیز به این مسابقات اضافه کردیم.

  وی تاکید کرد: تا قبل از انقلاب نمونه ای از این مسابقات با نام زیتون طلایی برگزار می شد که با مرور زمان این رقابت‌ها فراموش شد.

  محبوبی خاطر نشان کرد: هر کشتی گیری آزاد است در این مسابقات با شرایط خواسته شده، شرکت کند. ممکن است که این مسابقات در دور اول اجرا دارای نواقصی باشد که البته برای دوره های بعد کامل تر خواهد شد. ولی با آغاز این رقابت‌ها یقینا هوایی تازه به کشتی تزریق می شود.

  مربی سابق بدنساز تیم‌های ملی کشتی نوجوانان و جوانان اظهار داشت: برای این که کشتی گیران ممکن است درگیر اردوی تدارکاتی و احتمالا لیگ باشند تصمیم گرفته شد برای سلامتی و تکرار وزن کم نکردن‌ها 2 کیلو ارفاق مد نظر قرار گیرد و از طرفی نیز به صورت تک حذفی آن را به پایان برسانیم.

  محبوبی افزود: در نشست های کارشناسی تصمیم گرفته شد حرکت به صورتی باشد که به خروج کشتی از حالت ایستا بودن و یکنواختی کمک کند و به جای آن شیوه تهاجمی را وارد صحنه تشک کنیم و از اینرو تغییراتی را در جهت انجام این تحول در ضوابط مسابقات به وجود آوردیم.

  وی گفت: کمیته کارشناسی برای این که انگیزه ای بین مربیان و کشتی گیران و هیئت ها ایجاد نماید پاداش هایی در نظر گرفته است. به طور مثال کشتی گیران اول تا سوم که بصورت تک حذفی برگزار می شود به ترتیب7 میلیون، 4میلیون، 2 میلیون در هر وزن پاداش می گیرند و مربیانی که شاگردان آنها در مجموع هشت وزن بیشترین امتیاز را کسب نمایند به ترتیب 7 میلیون، 4 میلیون و 2 میلیون تومان پاداش می گیرند.

  محبوبی در پایان خاطر نشان کرد: همچنین برای تشویق به هیئت های کشتی برتر استانها به ترتیب 7، 4 و 2 میلیون تومان پاداش تعلق خواهد گرفت.

   

  http://iwf.ir/lnks/31648/-.aspx