نسخه چاپی

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا- چین (همراه با گزارش تصویری)

احسان پور، قاسم پور، کریمی و محبی به دیدار فینال راه یافتند
نخودی در دیدار رده بندی
قهرمانی زودهنگام تیم ایران
 • ۱۰:۴۵ ۱۳۹۸/۲/۴
 • بهنام احسان پور، کامران قاسم پور، علیرضا کریمی و یداله محبی به دیدار فینال و محمد نخودی به دیدار رده بندی مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا در چین راه یافتند.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز (چهارشنبه) در شهر شی آن کشور چین در حال برگزاری است که در پایان دیدارهای مقدماتی بهنام احسان پور در وزن 61 کیلوگرم، کامران قاسم پور در وزن 86 کیلوگرم، علیرضا کریمی در وزن 92 کیلوگرم و یداله محبی در وزن 125 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و محمد نخودی در وزن 74 کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شد.

  تیم ایران با احتساب کسب 3 مدال طلا و دو مدال برنز در روز نخست و حضور 4 کشتی گیر در دیدار و یک نماینده در رده بندی مسابقات روز دوم و امتیازات کسب شده، قهرمان زودهنگام این مسابقات شد.

  نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

  در وزن 61 کیلوگرم بهنام احسان پور در دور نخست مقابل سیریپونگ جومپاکام از تایلند با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم راحول آواره از هند را با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل جین چئول کیم از کره جنوبی در یک کشتی توفانی با نتیجه 12 بر یک پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. احسان پور در دیدار فینال به مصاف مینگهیو لیو دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از چین می رود.

  در وزن 74 کیلوگرم محمد نخودی در مبارزه نخست مقابل آمیت کومار دهانخار از هند با نتیجه 2 بر 1 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. نخودی در این گروه با توجه به آسیب دیدگی یوهی فوجی نامی از ژاپن و حضور نیافتن وی، به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با ایلگیز ژاکیبیکوف از قرقیزستان کشتی می گیرد.

  در وزن 86 کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل بهادر کودیروف از تاجیکستان پیروز شد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار مقابل دیپاک پونیا از هند در کمتر از 40 ثانیه با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. قاسم پور در این دیدار با علی گادجی گامیدگادجیف (روسی الاصل) از قرقیزستان سرشاخ می شود.

  در وزن 92 کیلوگرم علیرضا کریمی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر چنگیز کریم کولوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل آتسوشی ماتسوموتو دارنده مدال برنز جهان از ژاپن در کمتر از یک دقیقه و با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کریمی در این دیدار عزیزبک سولیف از ازبکستان را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با ویکی از هند مبارزه می کند.

  در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر از سد مظفر ژاپویف از قرقیزستان گذشت. وی در دور دوم  با نتیجه 10 بر صفر دونگ هوان کیم از کره جنوبی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محبی در این مرحله مقابل حسن بوی رحیم اف از ازبکستان نیز با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال به مصاف ژی وی دنگ دارنده مدال نقره جهان و بازی های آسیایی از چین می رود.

  رقابت های فینال و رده بندی اوزان فوق از ساعت 14:30 امروز به وقت ایران برگزار می شود.

  http://iawf.ir/lnks/56063/-.aspx