• رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان- مجارستان

   اکبری و کریمی به مرحله نیمه نهایی راه یافتند

   • ۱۶:۳۳ ۱۳۹۷/۷/۲۹
   عزت اله اکبری و علیرضا کریمی به مرحله نیمه نهایی رقابت های اوزان 79 و 92 کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان راه یافتند.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان از ظهر امروز در شهر بوداپست مجارستان در حال برگزاری است.

   نتایج کشتی گیران کشورمان تاکنون به شرح زیر است:

   در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری در دور اول مقابل باخبایار اردنبات دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی های آسیایی از مغولستان با نتیجه 6 بر یک به پیروزی رسید وی در دور دوم مقابل ولادیسلاو آندریف دارنده مدال برنز جهان و اروپا از بلاروس با نتیجه 5 بر 5 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف ژاپنی، اطری از دور رقابت ها کنار رفت.

   در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور نخست مقابل ولادمیر خینچیگاشویلی قهرمان جهان و المپیک از گرجستان با نتیجه 7 بر 3 مغلوب شد و با توجه به شکست خنچیگاشویلی مقابل کشتی گیر روس، مقصودی حذف شد.

   در وزن 79 کیلوگرم عزت اله اکبری در دور اول جانی بور دارنده مدال نقره زیر 23 سال اروپا از فرانسه را با نتیجه 10 بر 2 مغلوب کرد وی در دور دوم  مقابل سوسوکه تاکاتانی دارنده مدال نقره جهان از ژاپن با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. اکبری در این مرحله مقابل گریگور گریگوریان از ارمنستان با نتیجه 7 بر 4 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی برای حضور در دیدار فینال امشب به مصاف جبرئیل حسن اف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از آذربایجان می رود.
    
   در وزن 92 کیلوگرم علیرضا کریمی در دور نخست ریکاردو بائز از آرژانتین را با نتیجه 13 بر صفر شکست داد وی در دور دوم مقابل شریف شریف اف دارنده مدال طلای المپیک و جهان از آذربایجان با نتیجه 7 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. کریمی در این مرحله باتیربک چاکالوف از روسیه را با نتیجه 12 بر یک مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با جی دن کاکس دارنده مدال برنز المپیک و جهان از آمریکا کشتی می گیرد.

   رقابت های نیمه نهایی اوزان فوق از ساعت 19:15 امشب برگزار می شود.

   رقابت های رده بندی و فینال چهار وزن نخست نیز از ساعت 20:30 امشب برگزار می شود که محمدباقر یخکشی، حسن یزدانی و پرویز هادی نمایندگان کشورمان در اوزان 61، 86 و 125 کیلوگرم برای کسب مدال برنز به مصاف حریفان خود می روند.

اتوماسیون اداری ژوبین