رقابت هاي كشتي آزاد بازي هاي همبستگي كشورهاي اسلامي/
  كسب يك مدال طلا و يك نقره توسط نمايندگان ايران در روز نخست
  رده بندي چهار وزن نخست مشخص شد
  اخبار بازدید:۸۲۲ ۲۰:۳۶ ۱۳۹۶/۲/۲۹ ادامه
  نمايندگان كشورمان در روز نخست رقابت هاي كشتي آزاد بازي هاي همبستگي كشورهاي اسلامي به يك مدال طلا و يك نقره دست يافتند.

  به گزارش روابط عمومي فدراسيون كشتي، رقابت هاي چهار وزن نخست كشتي آزاد چهارمين دوره بازي هاي همبستگي كشورهاي اسلامي، امروز (جمعه) در شهر باكو كشور آذربايجان برگزار شد.

  در وزن 65 كيلوگرم ميثم نصيري در دور نخست  با نتيجه 10 بر صفر ابراهيم عبدالي از عربستان را شكست داد وي در دور بعد نيز با نتيجه 10 بر صفر عبداله ال اذاني از يمن را مغلوب كرد و راهي مرحله نيمه نهايي شد، نصيري در مرحله نيمه مقابل الياس ژوماي از قزاقستان با نتيجه 11 بر صفر به پيروزي رسيد و راهي ديدار فينال شد. وي در اين ديدار ماگومد مسلم اف از كشور آذربايجان را با نتيجه 5 بر 3 شكست داد و صاحب مدال طلا شد.

  در وزن 97 كيلوگرم امير محمدي پس از استراحت در دور اول در دور بعد امير طارق از پاكستان را با نتيجه 10 بر صفر شكست داد وي در دور بعد و در مرحله نيمه نهايي مقابل مامد ابراگيم اف نفر سوم بازي هاي آسيايي از قزاقستان با نتيجه  14 بر 2 پيروز شد و به ديدار فينال راه يافت. وي در اين ديدار با نتيجه 11 بر 2 مغلوب نورماگومد گادجيف از آذربايجان شد و به مدال نقره رسيد.

  در وزن 57 كيلوگرم نيز يونس سرمستي در دور نخست با نتيجه 12 بر صفر محمد خرابشه از اردن را شكست داد وي در دور بعد مقابل ژاندوس اسماعيل اف از قزاقستان با نتيجه 12 بر 5 (ضربه فني) مغلوب شد و با توجه به  حضور اين كشتي گير در ديدار فينال وي به گروه بازنده ها رفت. سرمستي در اين گروه با نتيجه 10 بر صفر علي الشبامي از يمن را شكست داد و راهي ديدار رده بندي شد. وي در اين ديدار مقابل نوديرجان صفراف از ازبكستان با نتيجه 10 بر صفر شكست خورد و پنجم شد.

  در وزن 74 كيلوگرم پيمان ياراحمدي در ديدار نخست جبرئيل حسن اف دارنده مدال برنز المپيك و برنز جهان و قهرمان اروپا از آذربايجان را با نتيجه 3 بر يك شكست داد وي در دور مقابل بكزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان، نفر پنجم المپيك و قهرمان بازي هاي آسيايي و قهرمان آسيا (2017 هند) از ازبكستان با نتيجه 8 بر 5 (ضربه فني) شكست خورد و با توجه به شكست اين كشتي گير در دور بعد در مقابل سنور دميرتاش دارنده مدال برنز المپيك و قهرمان اروپا از تركيه، ياراحمدي از دور رقابت ها كنار رفت.  


  رده بندي چهار وزن نخست به شرح زير است:


  57 كيلوگرم: 1- ماهير اميرارسلان اف (آذربايجان) 2- ژاندوس اسماعيل اف (قزاقستان) 3- نوديرجان صفراف (ازبكستان) و نبي اوزون (تركيه) 5- يونس سرمستي (ايران)

  65 كيلوگرم: 1- ميثم نصيري (ايران) 2- ماگومد مسلم اف (آذربايجان) 3- بالي كومبا (گينه بيسائو) و الياس ژوماي (قزاقستان)

  74 كيلوگرم: 1- مسلم اولايف (قرقيزستان) 2- سونر دميرتاش (تركيه) 3- بكزاد عبدالرحمن اف (ازبكستان) و بولات ساكايف (قزاقستان) (در اين وزن پيمان ياراحمدي از دور رقابت ها كنار رفت)

  97 كيلوگرم: 1- نورماگومد گادجيف (آذربايجان) 2- امير محمدي (ايران)  3- يوسوپ مليجايف (تركمنستان) و مامد ابراگيم اف (قزاقستان)