تیم جوانان کشتی فرنگی ایران با اقتدار قهرمان جهان شد

یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ 21:35
تیم ملی کشتی فرنگی جوانان  ایران با کسب 174 امتیاز قهرمان جوانان جهان شد
رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان در شهر صوفیه بلغارستان پایان یافت و تیم ملی کشتی فرنگی با 4 مدال طلا، 2 مدال نقره، 2 مدال برنز و کسب 174 امتیاز با اقتدار قهرمان جهان شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی فرنگی جوانن قهرمانی جهان روزهای 28 لغایت 30 مردادماه در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد و در پایان تیم ملی کشتی فرنگی توسط سعید اسماعیلی در وزن 60 کیلوگرم، ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم، علیرضا مهمدی در وزن 82 کیلوگرم، علی عابدی درزی در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا، ابوالفضل چوبانی در وزن 87 کیلوگرم، فردین هدایتی در وزن 130 کیلوگرم به مدال نقره، دانیال سهرابی در وزن 67 کیلوگرم و امیر عبدی در وزن 72 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی ایران با 174 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت و تیم‌های جمهوری آذربایجان با 119 و اوکراین با 93 امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم سید آرش نگهداری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 4 بر 3 مغلوب دنیس میهای از رومانی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. نگهداری در این گروه با نتیجه 4 بر 1 مغلوب تامازی گلونتی از گرجستان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.
وزن 60 کیلوگرم سعید اسماعیلی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر ماکس ول بلک از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 13 بر 9 از سد کوتو گومی از ژاپن گذشت و به مرحله یکچهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف ولادمیر ویوتویچ از اوکراین را با نتیجه 12 بر 4 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.  اسماعیلی در این مرحله بانتیجه 3 بر 1 میهات ممدلی از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. اسماعیلی در فینال با نتیجه 4 بر4 کشتی گیر ارمنستانی را شکست داد و به مدال طلا رسید.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر آزات ساریار از ترکیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه 6 بر صفر رومئو بریدزه از گرجستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدی در این مرحله با نتیجه 4 بر صفر از سد چیزو ماریویاما از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار بایامان کریموف از قرقیزستان را با نتیجه 6 بر 1 شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 67 کیلوگرم سید دانیال سهرابی در دور نخست با نتیجه 9 بر 1 نوردوس نورکانوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر عبدالرحمن عمر از مصر را شکست داد و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر یانیس نیفری از فرانسه را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. سهرابی در این مرحله با نتیجه 9 بر 3 و ضربه فنی مغلوب نیکا برولادزه از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. سهرابی در دیدار رده بندی کشتی گیر کشور فنلاند را با نتیجه 11 بر2 شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن 72 کیلوگرم امیر عبدی در دور اول با نتیجه 4 بر 2 از سد ایتو نیشیدا از ژاپن گذشت وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر جاکوب سیمچیک از کرواسی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. عبدی در این مرحله مقابل آتیلا توسماگی از مجارستان با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل الکساندر سولووی از مولداوی با نتیجه 5 بر 2 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. عبدی در دیار رده بندی با نتیجه 4برصفر کشتی گیر قزاقستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن 77 کیلوگرم مسعود کاووسی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 1 تورنیکه میکلادزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی مقابل الکساندرین گوتو از مولداوی با نتیجه 5 بر صفر و ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، کاووسی حذف شد.


در وزن 82 کیلوگرم علیرضا مُهمدی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر کریستین مدینا مونز از مکزیک را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر شان یولین از چین تایپه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 6 بر صفر فارس قالی از مصر را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهمدی در این مرحله با نتیجه 8 بر 2 آلپرن بربر از ترکیه را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف آچیکو بولکوادزه رفت و در نهایت با نتیجه 9 بر 1 به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 87 کیلوگرم ابوالفضل چوبانی در دور اول با نتیجه 7 بر 3 ماریو ووکوویچ از صربستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر اوندرج حاولکا از چک را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دونگ هیون یون از کره جنوبی با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. چوبانی در این مرحله با نتیجه 8 بر 1 لاچین والیف از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه 1 بر 1 مغلوب ویگن نازاریان از ارمنستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 97 کیلوگرم علی عابدی درزی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل اینوت گوسا از رومانی با نتیجه 1 بر 1 به پیروزی رسید و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 از سد رومان بالچیوسچی از مولداوی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عابدی درزی در این مرحله با نتیجه 1 بر 1 مقابل ریچارد کارلسون از استونی پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی برای کسب مدال طلا به مصاف یوسوف ماتسیف از قزاقستان رفت و در نهایت با نتیجه 9 بر4 به پیروزی رسید وصاحب مدال طلا شد.

در وزن 130 کیلوگرم فردین هدایتی در دور نخست با نتیجه 4 بر صفر جوهر اوزاروف از قزاقستان را از پیش رو برداشت وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 2 آلبرت واردانیان از ارمنستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار تیموربک نسیم اف از ازبکستان را با نتیجه 5 بر 1 شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. هدایتی در این دیدار با نتیجه 6 بر 4 مغلوب میخایلو ویشینوتسکی از اوکراین شد و صاحب مدال نقره شد.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:
رده بندی انفرادی:

55 کیلوگرم: 1- نیهاد گولیزاده (آذربایجان) 2- دنیس میهای (رومانی) 3- نوریستان سویورکولوف و تایگاه اونیشی (ژاپن) ... 9- سید آرش نگهداری (ایران)
60 کیلوگرم: 1- سعید اسماعیلی (ایران) 2- سورن آقاجانیان (ارمنستان) 3- نیهات ممدلی (آذربایجان) و سومیت (هند)
63 کیلوگرم: 1- ایمان محمدی (ایران) 2- بایامان کریموف (قرقیزستان) 3- چیزو مارویاما (ژاپن) و اوله خلیل اف (اوکراین)
67 کیلوگرم: 1- کانان ابولادزه (آذربایجان) 2- نیکا برولادزه (گرجستان) 3- دین کوشکار (قزاقستان) و سید دانیال سهرابی (ایران)
72 کیلوگرم: 1- گوربان گوربانوف (آذربایجان) 2- الکساندر سولووی (مولداوی) 3- عرفان میرزویف (اوکراین) و امیر عبدی (ایران)
77 کیلوگرم: 1- دنی ناکایف (آلمان) 2- یوکسل ساریجیک (ترکیه) 3- سمندر بابانظراف (ازبکستان) و الکساندرین گوتو (مولداوی) ... 12- مسعود کاووسی (ایران)
82 کیلوگرم: 1- علیرضا مهمدی (ایران) 2- آچیکو بولکوادزه (گرجستان) 3- رونیت داهیا (هند) و آلپرن بربر (ترکیه)
87 کیلوگرم: 1-  ویگن نازاریان (ارمنستان) 2- ابوالفضل چوبانی (ایران)  3- ماکسات سایلاو (قزاقستان) و لاچین والیف (آذربایجان)
97 کیلوگرم: 1- علی عابدی درزی (ایران) 2- یوسوف ماتسیف (قزاقستان) 3- ریچارد کارلسون (استونی) و نورمانبت رایمالی اولو (قرقیزستان)
130 کیلوگرم: 1- میخایلو ویشینوتسکی (اوکراین) 2- فردین هدایتی (ایران) 3- تموربک نسیم اف (ازبکستان) و آدن آتائو (آمریکا)

رده بندی تیمی: 1- ایران 174 امتیاز 2- آذربایجان 119 امتیاز 3- اوکراین 93 امتیاز 4- ارمنستان 83 امتیاز 5- ترکیه 81 امتیاز 6- قزاقستان 78 امتیاز 7- گرجستان 58 امتیاز 8- مولداوی 53 امتیازبرچسب ها :

جدید ترین اخبار فدراسیون