نسخه چاپی

چشمه ی جوشان کشتی در ایران جان گرفته (فیلم)

خردسالانی که با عشق به سالن های کشتی می روند
 • ۱۲:۵۰ ۱۴۰۰/۹/۹
 • پس از افتخارآفرینی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در رقابت های المپیک و جهانی نروژ و پخش مناسب تلویزیونی آن از رسانه ی ملی، حضور خردسالان، نونهالان و نوجوانان به سالن های های کشتی رشد چشمگیری داشته است.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، کشتی از دیرباز و از سال های بسیار دور در خون و رگ، پوست و گوشت ما ایرانیان بوده و مردم ایران همواره احترام خاصی برای پهلوانان خود قائل بوده اند.

  شکی نیست که این رشته ورزشی با توجه به تمدن بسیار قدیمی ایران از آن ماست و در طول زمان بعنوان ورزش ملی، مذهبی، سنتی و تاریخی ما تبدیل شده است که بیشترین افتخارات را در عرصه های بین المللی به ویژه المپیک ها داشته است.

  حال بار دیگر با غیرت و همت جوانان این سرزمین کهن و مدیریت اصولی، کشتی توانسته است به جایگاه اصلی خود در جهان نزدیک شود و حضور خردسالان و نونهالان در این رشته، نوید روزهای خوبی را در آینده برای کشتی ایران می دهد.

  سرزمینی که از دیرباز جایگاه دلیران و پهلوانان بزرگی بوده که از خاک این مرز و بوم حراست و حفاظت کردند و فردوسی این شاعر بزرگ ایرانی نیز در نزدیک به هزار سال پیش در کتاب خود آورده است:

  بدو گفت پولاد جنگی  نبرد              به کشتی پدید آید از مرد، مرد

  گرت رای باشد، چو شیر ژیان             ببندیم هر دو به کشتی میان

  به کشتی بگردیم یک با دگر               بگیریم هر دو دوال کمر

  بدان تا کرا بردهد روزگار                که پیروز گردد در این کارزار

  در ادامه فیلمی از کشتی گرفتن چند کشتی گیر خردسال قابل ملاحظه است که خارج از فضای مسابقه ای، به اجرای فنون مختلف کشتی می پردازند، امیدواریم که در آینده بسیار نزدیک و با فروکش کردن شیوع بیماری خطرناک کرونا بار دیگر شاهد حضور گسترده خردسالان، نونهالان و نوجوانان در سالن های کشتی باشیم.  http://iwf.ir/lnks/62356/-.aspx