نسخه چاپی

فیلم آموزشی شماره 1 کمیته داوران

قرار دادن پا روی پای حریف در حالت خم گیری
 • ۹:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۷
 • کمیته داوران فدراسیون کشتی اقدام به قرار دادن فیلم های آموزشی داوری کشتی در هر هفته می نماید.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، بخش آموزش کمیسیون داوران فدراسیون کشتی قصد دارد در راه ارتقاء و همسان سازی فنی داوران، مسائل و نکات چالش برانگیز روز را بصورت هفتگی در هر دو رشته ازاد و فرنگی، با نمایش فیلم از طریق سایت رسمی فدراسیون کشتی در دسترس کلیه داوران قرار دهد. بدیهیست بررسی این نکات می تواند برای مربیان و کشتی گیران نیز جالب و آموزنده باشد.

  فیلم آموزشی شماره 1:

  با گذشت زمان قوانین کشتی دستخوش تغییرات زیادی شده است و لازم است این تغییرات بلافاصله به داوران، مربیان و کشتی گیران آموزش داده شود. گاها با قوانینی برخورد میکنیم که جدید یا تغییر یافته نیست، بلکه از طرف داوران زیاد جدی گرفته نمیشود. وظیفه کمیسیون داوران است اهمیت آنها را به داوران، مربیان و کشتی گیران گوشزد کند و از داوران بخواهد این قوانین را نیز اعمال کنند.
  یکی از نکاتی که جدیدا اتحادیه جهانی کشتی در کشتی آزاد روی آن تاکید دارد این است که مهاجم قبل از حمله به خم حریف با قرار دادن پای خود روی پای او، وی را در دفاع از خود ناتوان میکند.
  قانون کلی: یک کشتی گیر اجازه ندارد با گذاشتن آرنج، زانو و یا کف پا روی اندام و اعضای بدن حریفش، شرایط رسیدن به برتری را برای خود مهیا کند و یا باعث ایجاد درد شود.
  نوع خطا: خطای مهاجم

  جریمه بار اول: قطع کشتی و تذکر به خاطی
  جریمه در صورت تکرار: قطع کشتی و یک اخطار به خاطی و یک امتیاز به حریف او
   
  فیلم آموزشی شماره 1 را میتوانید در کلیپ زیر مشاهده کنید


  http://iwf.ir/lnks/59560/-.aspx