نسخه چاپی

علی شعبانی:

تعطیلی کشتی بیشتر از این باشد، بازگشتمان روی تشک خیلی سخت است
چطور کشتی گیران دو سال بدون درآمد بمانند؟
  • ۱۰:۲۲ ۱۳۹۹/۵/۲۳
  • ملی پوش کشتی آزاد در مسابقات جهانی 2019 گفت: امیدوارم با تدابیر فدراسیون هر چه زودتر لیگ شروع شود و کشتی گیران هم بهره آن را ببرند.

    به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، علی شعبانی در گفت و گو با روابط عمومی سازمان لیگ کشتی در رابطه با اهمیت برگزاری لیگ برای کشتی گیران اظهار داشت: تنها منبع درآمد کشتی گیران از لیگ است. اگر لیگ هم برگزار نشود، یعنی ما هیچ درآمدی نداریم و کشتی گیران باید در این فاصله دو ساله از جیب بخورند که اصلا شدنی نیست. امیدوارم با تدابیر فدراسیون هر چه زودتر لیگ شروع شود و کشتی گیران هم بهره آن را ببرند.

    وی افزود: از نظر فنی هم عدم برگزاری لیگ ضربه بزرگی به کشتی می زند. اگر چند ماه دیگر هم مسابقات را آغاز کنیم، حدود یک سال بین رقابت ها فاصله می افتد که اصلا منطقی نیست. این فاصله یک ساله حتی کار را برای بازگشت کشتی گیران قَدر هم سخت می کند. کشتی گیر باید دائما در تمرین و مسابقه باشد، اما تعطیلی شرایطی که کرونا به وجود آورده، به سود کشتی نیست. البته کادرفنی تیم ملی و فدراسیون به ما برنامه تمرینی دادند، اما کشتی گرفتن روی تشک متفاوت است.

    دارنده مدال برنز مسابقات امیدهای جهان در سال 2018 در پایان گفت: انشالله که تلاش های مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ جواب دهد و هر چه زودتر شاهد برگزاری لیگ با رعایت پروتکل های بهداشتی باشیم. بازهم تاکید می کنم تنها درآمد ما از همین راه است و اگر لیگ تعطیل شود، هیچ درآمدی نداریم.

    http://iawf.ir/lnks/58836/-.aspx