نسخه چاپی

در نشست رییس سازمان لیگ کشتی با استاندار همدان مطرح شد؛

تیم داری همدان در لیگ کشتی و ابراز علاقه برای میزبانی جام باشگاههای جهان
 • ۱۸:۲۵ ۱۳۹۹/۲/۱۰

 • نشست رییس سازمان لیگ کشتی با استاندار همدان پیرامون تیم داری در لیگ برتر کشتی آزاد و میزبانی هفتمین دوره مسابقات جام باشگاه های جهان برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در نشستی که امروز (چهارشنبه) با حضور عبدالمهدی نصیرزاده رییس سازمان لیگ کشتی در استانداری همدان برگزار شد، علاوه بر سیدسعید شاهرخی استاندار همدان، مصطفی آزادبخت معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان، مهرداد نادری‌فر مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان، حسین افشاری فرماندار همدان، محسن جهانشیر مدیرکل ورزش و جوانان همدان و حمید یاری رییس هیات کشتی همدان حضور داشتند.

  در این نشست نصیرزاده با تقدیر و تشکر از استاندار همدان به خاطر حمایت از ورزش اول کشور گفت: کشتی ورزش اول ایران است و طرفداران خاص خودش را دارد. در همدان هم کشتی ورزش اول به حساب می آید و به نوعی تیمداری همدان در لیگ برتر کشتی آزاد یک مطالبه اجتماعی از سوی مردم این استان به شمار می رود.

  استاندار همدان در ادامه این نشست با تشکر از زحمات مسئولان فدراسیون کشتی و همچنین مسئولان ورزشی استان همدان به ویژه هیات کشتی این استان گفت: به احترام عرق‌هایی که پیشکسوتان کشتی استان همدان ریختند، ‌به طور ویژه از کشتی حمایت خواهیم کرد. همدان قهرمان زیادی را به کشتی معرفی کرده. برادران جوکار، لطیفی، مالمیر، گودرزی، ابراهیمی، بیگلری و میرزایی از جمله افتخارات کشتی کشور هستند. به حرمت زحماتی که آن ها کشیدند، مصر هستیم که از کشتی حمایت کنیم.

  وی افزود: نمی‌خواهم رشته‌های دیگر ناراحت شوند، ‌اما کشتی قدمت خاصی در همدان دارد. ما ترجیح می‌دهیم میزبان جام باشگاه های جهان باشیم چون من چنین تجربه‌ای را در رشته دیگری در استان لرستان داشته‌ام. همدان پایتخت گردشگری آسیا لقب گرفته و پتانسیل‌های زیادی در گردشگری دارد. هم از محل اعتبارات استانداری و هم از اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان و با استفاده پتانسیل حامیان مالی و ظرفیتی که کشتی استان دارد، علاقه داریم همدان در لیگ برتر کشتی آزاد شرکت کند و رتبه ای که در شان این استان باشد را به دست آورد.

  http://iawf.ir/lnks/58476/-.aspx