نسخه چاپی

پس از دیدار رئیس سازمان لیگ با استاندار کردستان

سنندج گزینه نهایی میزبانی از مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان شد
 • ۱۷:۵۸ ۱۳۹۹/۱/۲۴
 • دیدار رئیس سازمان لیگ فدراسیون کشتی با استاندار کردستان به جهت میزبانی این استان از رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان در سال 2020، امروز در شهر سنندج انجام شد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ کشتی، بعد از مذاکراتی که به صورت غیرحضوری توسط سازمان لیگ با مسئولان استان کردستان پیرامون میزبانی از جام باشگاههای جهان در رشته کشتی فرنگی صورت گرفته بود، امروز عبدالمهدی نصیرزاده با سفر به شهر سنندج با مسئولان ورزشی و سیاسی استان کردستان دیدار کرد.

  بر این اساس در نشستی که ظهر امروز (یکشنبه) در استانداری کردستان، با حضور بهمن مرادنیا استاندار، نصیرزاده رییس سازمان لیگ، حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان و جمشید خیرآبادی رییس هیات کشتی این استان برگزارشد، بعد از توضیحات مدیرکل ورزش و جوانان کردستان پیرامون بحث های صورت گرفته، نصیرزاده خطاب به استاندار کردستان گفت: هدف فدراسیون کشتی این است که میزبانی رویدادهای بین المللی به استان های کمتر برخوردار اعطا شود و تصمیم گرفتیم اولویت را به استان کردستان بدهیم چراکه کادر مدیریتی قوی در این استان وجود دارد و در رشته کشتی هم آقای خیرآبادی مسئولیت هیات را برعهده دارند که جزو چهره های شناخته شده هستند.

  وی افزود: کردستان همواره یکی از قطب های کشتی فرنگی کشور بوده و قهرمانان زیادی را تحویل کشتی کشور داده است. شاید همواره دغدغه جامعه کشتی در این استان حضور یک تیم از کردستان در لیگ برتر بوده است. برای اعطای میزبانی به کردستان هم چالش اصلی ما اینجاست که این استان حتما یک نماینده در لیگ برتر داشته باشد. به نظر می رسد امسال با توجه به تعویق المپیک و برگزار نشدن مسابقات جهانی، قهرمانان زیادی برای حضور در جام باشگاههای جهان اعلام آمادگی کنند.

  در ادامه مرادنیا استاندار کردستان به صحبت پرداخت و گفت: جا دارد از فدراسیون کشتی به خاطر نگاه توسعه یافتگی و عدالت محوری که دارد، تشکر کنیم. مشخص است این موضوع اهمیت بالایی برای شما داشته که در این وضعیت کشور خودتان را به اینجا رساندید و باعث برگزاری این جلسه شدید. ما از نظرعمرانی هر کمکی لازم باشد، برای تجهیز سالن و سایر موارد انجام می دهیم. همچنین از طریق جذب اسپانسرسعی می کنیم تیمی در شان نام استان کردستان راهی لیگ برتر کنیم.

  در این جلسه استاندار کردستان به صورت تلفنی با رییس فدراسیون کشتی به صحبت پرداخت و از وی دعوت کرد تا در اولین فرصت به سنندج سفر کند.

  همچنین مقرر شد بعد از طی شدن مراحل قانونی و موافقت نهایی، سنندج به عنوان میزبان مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان در سال 2020 برای درج در تقویم کشتی دنیا به اتحادیه جهانی معرفی شود.

  گفتنی است رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های جهان در سال 2019، آذرماه سال 98 به میزبانی شهر بجنورد برگزار شده بود.
  http://iawf.ir/lnks/58421/-.aspx