نسخه چاپی

رییس سازمان لیگ آخرین وضعیت برگزاری جام باشگاه های جهان در بجنورد را تشریح کرد:

۸ تیم در کشتی آزاد و ۶ یا ۷ تیم در کشتی فرنگی حضور دارند
مسابقات با ۲ کیلوگرم ارفاق وزن برگزار می‌شود
بعد از مشورت با مربیان درباره نحوه قرعه‌کشی تصمیم می‌گیریم
 • ۱۱:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۲۴
 • رییس سازمان لیگ کشتی درباره آخرین وضعیت برگزاری جام باشگاه‌های جهان در بجنورد توضیحات کاملی را بیان کرد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، عبدالمهدی نصیرزاده در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان لیگ کشتی در رابطه با برگزاری ششمین دوره جام باشگاههای کشتی آزاد و فرنگی جهان در بجنورد اظهار داشت: این رقابت ها از ۲۶ آذرماه با ورود تیم های حاضر در مسابقات کشتی فرنگی می شود و تا ۲۹ آذرماه ادامه خواهد داشت. تا امروز در رشته کشتی آزاد تیم‌های بازار بزرگ ایران، اترک خراسان شمالی و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ۳ تیم برتر لیگ برتر و نمایندگان ایران حضور خود را در جام باشگاههای جهان قطعی کرده‌اند. از طرف دیگر تیم‌های چین، قرقیزستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان و هند اقدامات لازم را برای شرکت در این رقابت‌ها انجام دادند.

  وی افزود: در رشته کشتی فرنگی نیز تیم‌های بازار بزرگ ایران، سیناصنعت ایذه و گهر زمین سیرجان به عنوان ۳ تیم برتر لیگ برتر و نمایندگان ایران در جام باشگاههای جهان حاضر خواهند بود. از سوی دیگر تیم‌های جمهوری آذربایجان، گرجستان و هند هم حضور خود را قطعی کرده‌اند. پیگیر هستیم تا تیم ارمنستان هم به این جمع اضافه شود. بدین ترتیب مسابقات کشتی آزاد با حضور ۸ تیم و رقابت‌های کشتی فرنگی با حضور ۶ یا ۷ تیم برگزار خواهد شد. البته تیم روسیه هم اعلام آمادگی کرده بود، اما شرایطی پیش آمد که حضور این تیم میسر نشد.

  رییس سازمان لیگ کشتی در ادامه عنوان کرد: ششمین دوره مسابقات کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاههای جهان بر اساس تقویم اتحادیه جهانی و همچنین قوانین و مقررات این اتحادیه برگزار می شود. ۲۶ آذرماه ورود تیم‌های کشتی فرنگی، سپس عصر همان روز کلینیک داوران، کلینیک مربیان و قرعه کشی این رقابت‌ها را در برنامه داریم. صبح چهارشنبه ۲۷ آذرماه نیز ابتدا وزن کشی برگزار می شود و سپس مسابقات رسما آغاز خواهد شد. مراسم افتتاحیه رقابت‌ها نیز بعدازظهر همان روز انجام می شود. بعد از این مراسم نیز دور مقدماتی ادامه خواهد داشت. عصر ۲۸ آذرماه نیز مسابقات رده بندی و فینال کشتی فرنگی برگزار می شود.

  نصیرزاده ادامه داد: به همین ترتیب روز چهارشنبه ۲۷ آذرماه تیم‌های کشتی آزاد وارد می‌شوند و سپس کلینیک مربیان، داوران و قرعه کشی نیز همان روز برگزار می شود. پنجشنبه ۲۸ آذرماه و صبح جمعه ۲۹ آذرماه مسابقات کشتی آزاد در مرحله مقدماتی پیگیری می شود. در نهایت عصر جمعه هم رده بندی و فینال مسابقات کشتی آزاد برگزار می شود و مسابقات رسما پایان می پذیرد.

  رییس سازمان لیگ کشتی درباره نحوه قرعه کشی رقابت ها بیان داشت: بعد از مشورتی که با سرپرست مسابقات و دیگر عوامل فنی این رقابت‌ها داشتیم، مقرر شد درباره نحوه قرعه کشی در همان کلینیک مربیان و بعد از مشورت با آن ها تصمیم گیری شود.

  وی در خصوص جایزه دلاری مسابقات گفت: جایزه دلاری این مسابقات در مجموع ۶۰ هزار دلار است که ۳۰ هزار دلار مربوط به کشتی آزاد و ۳۰ هزار دلار مربوط به کشتی فرنگی خواهد بود. تیم قهرمان ۱۵ هزار دلار، نایب قهرمان ۱۰ هزار دلار و تیم سوم ۵ هزار دلار دریافت می کنند.

  نصیرزاده در پاسخ به این سوال که ارفاق وزن برای کشتی گیران در نظر گرفته شده یا خیر، اظهار داشت: در لیگ داخلی ما وزن کشی را شب قبل از مسابقات انجام می دادیم، اما در جام باشگاههای جهان وزن کشی صبح روز مسابقه است. البته ۲ کیلوگرم ارفاق وزن را در نظر گرفتیم.

  رییس سازمان لیگ کشتی ادامه داد: هر تیم داخلی می تواند تا ۲۰ کشتی‌گیر جذب کند و ۲ کشتی‌گیر در ترکیب خود داشته باشد. برای تیم‌های خارجی ظرفیت ۱۵ کشتی‌گیر در نظر گرفته شده که آن‌ها هم می‌توانند از ۳ کشتی‌گیر خارجی بهره ببرند.

  وی در رابطه با آخرین شرایط سالن برگزاری مسابقات و آمادگی میزبان گفت: از همان اول هم می دانستیم که استان خراسان شمالی از نظر زیرساختی برای برگزاری چنین رویداد بزرگی شاید در برخی موارد نقص هایی داشته باشد. با این حال با حمایت و پیگیری مسئولان استانی به ویژه شخص استاندار شرایط بسیار خوبی در بجنورد حکمفرما شده و هر آنچه که در استانداردهای بین المللی را دوستان در این شهر مهیا کردند. ما هم هدفمان این بود که با برگزاری مسابقات در چنین شهری باعث توسعه زیرساخت های ورزشی در آن استان شویم. از برکت برگزاری مسابقات جام باشگاههای جهان در همین چند روز استان خراسان شمالی از نظر تجهیزات پزشکی، خطوط هوایی و... توسعه پیدا کرده است.  http://iawf.ir/lnks/57755/-.aspx