• تیم ملی کشتی فرنگی با کسب 4 مدال طلا و 3 مدال برنز قهرمان رقابت های آسیایی چین شد

      نتایج کشتی گیران کشورمان
      رده بندی تیمی و انفرادی مسابقات

      • ۱۷:۷ ۱۳۹۸/۲/۸
      تیم ملی کشتی فرنگی با کسب 4 مدال طلا و 3 مدال برنز عنوان قهرمانی رقابت های کشتی فرنگی آسیا در چین را از آن خود کرد.

      به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا روزهای 7 و 8 اردیبهشت ماه در شهر شی آن چین برگزار شد که در پایان تیم ایران با 4 مدال طلای محمدرضا گرایی در وزن 72 کیلوگرم، سعید عبدولی در وزن 82 کیلوگرم، حسین نوری در وزن 87 کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن 130 کیلوگرم و 3 مدال برنز سامان عبدولی در وزن 63 کیلوگرم، محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و مهدی علیاری در وزن 97 کیلوگرم با کسب 165 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت. پس از تیم ایران ازبکستان با 163 امتیاز دوم شد و قزاقستان با 134 امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.

      نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

      در وزن 55 کیلوگرم رضا خدری پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل الهام بهرام اف دارنده مدال نقره جوانان جهان از ازبکستان با نتیجه 4 بر 4 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، خدری به دیدار رده بندی راه یافت. خدری در این دیدار مقابل آسان سلیمان اف از قرقیزستان با نتیجه 3 بر 1 مغلوب و پنجم شد.

      در وزن 60 کیلوگرم مهرداد مردانی در دور نخست در یک کشتی نزدیک با نتیجه 3 بر 2 مقابل کنچیرو فومیتا قهرمان سال 2017 جهان از ژاپن مغلوب شد و باتوجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریفی از کره شمالی، مردانی از دور رقابت ها کنار رفت.

      در وزن 63 کیلوگرم سامان عبدولی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم یوشیکی یامادا از ژاپن را با نتیجه 11 بر 2 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ارباتو تیو از چین با نتیجه 6 بر 4 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 2 بر 1 کودایبرگن تورسینوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

       در وزن 67 کیلوگرم حامد تاب در دور اول با نتیجه 8 بر صفر نورگازی آسانگولوف دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد اما در دور دوم مقابل میرجان شرماخانبت دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان با نتیجه 7 بر 5 مغلوب شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. تاب در این گروه مقابل گائوکوان ژانگ دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از چین با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و از دور رقابت ها کنار
      رفت.

       در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل آرام واردانیان دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 3 از سد دمیو ژاداریف دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. گرایی در دیدار فینال با نتیجه 5 بر صفر هیو جون ژانگ از چین را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

      در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر از سد کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان گذشت. وی در دور دوم نیز بیلان نالگیف از ازبکستان را با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر مغلوب کیم هیون وو قهرمان جهان و المپیک از کره جنوبی شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر نائوتسوگو شوجی از ژاپن  را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

      در وزن 82 کیلوگرم سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر از سد ماخات یریژیپوف قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل جالگاسبای بردیموراتوف از ازبکستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. عبدولی در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر سینگ هارپریت از هند را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

      در وزن 87 کیلوگرم حسین نوری در دیدار نخست فی پنگ دارنده مدال برنز آسیا از چین را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد. وی در دور دوم ماتسو سومی دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن را با نتیجه 4 بر 2 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نوری در این مرحله با نتیجه 3 بر یک از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار کومار سونیل از هند را با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

      در وزن 97 کیلوگرم مهدی علیاری در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر یوتا نارا از ژاپن را شکست داد. وی در دور بعد مقابل چنگ هائو چن از چین تایپه با نتیجه 9 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. علیاری در این مرحله مقابل اوزور ژوزوپبکوف دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از قرقیزستان با نتیجه 7 بر 5 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل الیم خان سیزدیکوف از قزاقستان با نتیجه 4 بر 2 به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

      در وزن 130 کیلوگرم امیر قاسمی منجزی در دور اول با نتیجه 2 بر 1 مورات رامونوف دارنده مدال نقره آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 8 بر صفر مین سئوک کیم دارنده مدال برنز جهان و بازی های آسیایی از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. قاسمی منجزی در دیدار فینال مومینجان عبداله یف قهرمان بازی های آسیایی 2018 از ازبکستان را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

      رده بندی انفرادی و تیمی مسابقات به شرح زیر است:

      55 کیلوگرم: 1- الهام بهرام اف (ازبکستان) 2- هیرومو کاتاگیری (ژاپن) 3- آسان سلیمان اف (قرقیزستان) و خورلان ژاکانشا (قزاقستان) 5- رضا خدری (ایران) و هیوکجین جئون (کره جنوبی)
      60 کیلوگرم: 1- اسلام جان بهرام اف (ازبکستان) 2- سی یونگ ری (کره شمالی) 3- جیانندر (هند) و کنچیرو فومیتا (ژاپن) 5- جوی چی هوانگ (چین تایپه) و سایلیک والیهان (چین) 10- مهرداد مردانی (ایران)
      63 کیلوگرم: 1- ارباتو تیو (چین) 2- المورات تاسمورادوف (ازبکستان) 3- جین وونگ جونگ (کره جنوبی) و سامان عبدولی (ایران) 5- اورماتبک آماتوف (قرقیزستان) و کودایبرگن تورسینوف (قزاقستان)
      67 کیلوگرم: 1- هان سو ریو (کره جنوبی) 2- میرژان شرماخانبت (قزاقستان) 3- گائوکوان ژانگ (چین) و شوگو تاکاهاشی (ژاپن) 5- عبدالکریم الحسن (سوریه) و میرزابک رحمت اف (ازبکستان) 7- حامد تاب (ایران)
      72 کیلوگرم: 1- محمدرضا گرایی (ایران) 2- هیو جون ژانگ (چین) 3- روسلان تساریف (قرقیزستان) و دمیو ژاداریف (قزاقستان) 5- یوگش (هند) و آرام واردانیان (ازبکستان)
      77 کیلوگرم: 1- کیم هیون وو (کره جنوبی) 2- سینگ گورپریت (هند) 3- تامرلان شادوکایف (قزاقستان) و محمدعلی گرایی (ایران) 5- بخیت بدر (قطر) و نائوتسوگو شوجی (ژاپن)
      82 کیلوگرم: 1- سعید عبدولی (ایران) 2- سینگ هارپریت (هند) 3- ماخات یرژیپوف (قزاقستان) و هایتائو کیان (چین) 5- جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) و بورگو بیشالیف (ازبکستان)
      87 کیلوگرم: 1- حسین نوری (ایران) 2- کومار سونیل (هند) 3- عظمت کاستوبایف (قزاقستان) و رستم آساکولوف (ازبکستان) 5- طاهرجان اوخونوف (تاجیکستان) و ماساتو سومی (ژاپن)
      97 کیلوگرم: 1- اوزور ژوزوپبکوف (قرقیزستان) 2- جهانگیر توردیف (ازبکستان) 3- دی ژیائو (چین) و مهدی علیاری (ایران) 5- سی یئول لی (کره جنوبی) و الیم خان سیزدیکوف (قزاقستان)
      130 کیلوگرم: 1- امیر قاسمی منجزی (ایران) 2- مومینجان عبداله یف (ازبکستان) 3- دامیر کاظم بایف (قزاقستان) و مورات رامونوف (قرقیزستان) 5- پریم (هند) و مین سئوک کیم (کره جنوبی)

      رده بندی تیمی: 1- ایران 165 امتیاز 2- ازبکستان 163 امتیاز 3- قزاقستان 134 امتیاز 4- چین 124 امتیاز 5- کره جنوبی 121 امتیاز 6- هند 111 امتیاز 7- ژاپن 104 امتیاز 8- قرقیزستان 100 امتیاز 9- کره شمالی 26 امتیاز 10- تاجیکستان 20 امتیاز


      نتایج کامل این مسابقات در لینک زیر به صورت فایل PDF قابل دریافت است:


اتوماسیون اداری ژوبین