• رقابت های بین المللی جام واختانگادزه گرجستان

      مختاری، ناقوسی، برادران فروزنده و سید مهدوی به مدال طلا دست یافتند
      ارجمند و عبدولی صاحب مدال نقره شدند
      نوربخش، معروف خانی و رستمی صاحب مدال برنز شدند

      • ۲۱:۱ ۱۳۹۸/۱/۱۰
      تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام واختانگادزه گرجستان به 5 مدال طلا، 2 مدال نقره و 3 مدال برنز دست یافت.

      به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جوانان جام موخران واختانگادزه روزهای 9 و 10 فروردین ماه در شهر باتومی گرجستان برگزار شد که در پایان محمدرضا مختاری در وزن 72 کیلوگرم، محمد ناقوسی در وزن 77 کیلوگرم، حسین فروزنده در وزن 82 کیلوگرم، حسن فروزنده در وزن 87 کیلوگرم و ابوالفضل سید مهدوی در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند، سعید ارجمند در وزن 63 کیلوگرم و حامد عبدولی در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند، علی نوربخش، بهرام معروف خانی و محمدرضا رستمی در اوزان 55، 67 و 72 کیلوگرم نیز به مدال برنز رسیدند.

      ابوالفضل سید مهدوی نماینده کشورمان در وزن 97 کیلوگرم نیز ضمن کسب مدال طلا عنوان فنی ترین کشتی گیر مسابقات را نیز از آن خود کرد.

      نتایج تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان در این مسابقات زیر است:

      در وزن 55 کیلوگرم علی نوربخش در دور نخست نماینده کشور ترکیه را مغلوب کرد و در دور دوم نیز از سد حریف ارمنستانی گذشت اما در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف گرجستانی شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار کشتی گیر ارمنستانی را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

      در وزن 60 کیلوگرم میلاد رضانژاد در دور اول مقابل کشتی گیر کشور یونان پیروز شد وی در دور دوم نیز حریف گرجستانی را مغلوب کرد اما در دور سوم مقابل دیگر حریف گرجستانی مغلوب شد اما با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، رضانژاد راهی گروه بازنده ها شد اما در این گروه مغلوب حریف گرجستانی شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

      در وزن ۶۳ کیلوگرم که 6 کشتی گیر حضور دارند مسابقات در دو گروه 3 نفره به صورت دوره ای برگزار شد که سعید ارجمند در گروه یک نمایندگان کشورهای ارمنستان و گرجستان را مغلوب کرد و سرگروه شد و در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل دیگر نماینده کشور گرجستان به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. ارجمند در دیدار پایانی نیز نماینده کشور میزبان را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

      در وزن 67 بهرام معروف خانی در کشتی نخست نماینده کشور بلاروس را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل کشتی گیر گرجستانی شکست خورد اما راهی گروه بازنده ها شد و پس از غلبه بر حریف خود در این دیدار در دیدار رده بندی نیز از سد کشتی گیر گرجستانی گذشت و صاحب مدال برنز شد. شاهین بداغی دیگر نماینده کشورمان در این وزن در کشتی نخست حریفی از کشور آذربایجان را مغلوب کرد اما در دور بعد مقابل کشتی گیر ترکیه ای شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر، بداغی از دور رقابت ها کنار رفت.

      در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری به ترتیب کشتی گیرانی از کشورهای ارمنستان، بلغارستان و گرجستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. مختاری در این دیدار کشتی گیری از کشور بلاروس را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت. در همین وزن محمدرضا رستمی در دور نخست و دوم کشتی گیرانی از کشورهای ارمنستان و ترکیه را مغلوب کرد اما در مرحله نیمه نهایی به حریف گرجستانی باخت و به دیدار رده بندی رفت. وی در دیدار رده بندی حریف گرجستانی را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

      در وزن ۷۷ کیلوگرم محمد ناقوسی در کشتی نخست حریف آذربایجان را مغلوب کرد و در کشتی دوم نیز از سد نماینده گرجستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی حریفی از کشور ارمنستان را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

      در وزن ۸۲ کیلوگرم حسین فروزنده پس از استراحت در دور نخست در دور دوم و سوم کشتی گیران یونانی و ارمنستانی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. فروزنده در این دیدار نماینده کشور گرجستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

      در وزن ۸۷ کیلوگرم حسن فروزنده در دو دور کشتی گیرانی از کشور گرجستان را از پیش رو برداشت وی در دور سوم نماینده کشور آذربایجان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی از سد حریفی از کشور ترکیه گذشت و به مدال طلا رسید.

      در وزن ۹۷ کیلوگرم ابوالفضل سید مهدوی در دور نخست حریف گرجستانی را مغلوب کرد وی در دور دوم دیگر حریف گرجستانی را از پیش رو برداشت و در دور سوم نیز از سد کشتی گیر آذربایجانی گذشت و راهی دیدار فینال شد.حامد عبدولی دیگر نماینده کشورمان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل کشتی گیر بلغارستانی پیروز شد و در دور سوم نیز حریف گرجستانی را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. دیدار پایانی این مسابقات نیز بین دو نماینده کشورمان برگزار شد که سید مهدوی از سد عبدولی گذشت و صاحب مدال طلا شد و عبدولی نیز به مدال نقره رسید.

      تیم ایران در وزن 130 کیلوگرم نماینده نداشت.




اتوماسیون اداری ژوبین