نسخه چاپی

رقابت های کشتی آلیش قهرمانی جهان- قرقیزستان/

عنوان سومی تیم مردان در بخش آزاد
 • ۱۲:۱۸ ۱۳۹۵/۶/۱۸

 • تیم ملی کشتی آلیش مردان کشورمان در بخش آزاد مسابقات جهانی آلیش قرقیزستان به مقام سوم رسید.
  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های جهانی آلیش از دیروز (چهارشنبه) در شهر چولپان آتا قرقیزستان در حال برگزاری است.
  دیروز مسابقات آلیش در بخش آزاد (free style) برگزار شد که تیم مردان ایران توسط داود عوض زاده در وزن 90 کیلوگرم صاحب مدال نقره و یاسر محمدی، جلیل پیرمردی و بهنام هددی در اوزان 80، 100 و +100 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد و با کسب 33 امتیاز به عنوان سومی رسید. تیم های ترکمنستان و اوکراین به ترتیب با 40 و 34 امتیاز اول و دوم شدند.

  نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

  یاسر محمدی در وزن 80 کیلوگرم با شکست ضربه فنی نمایندگان سوئیس و اوکراین راهی مرحله نیمه نهایی شد.وی در این مرحله با شکست مقابل حریف ازبکستانی به مدال برنز دست یافت. در وزن 90 کیلوگرم داود عوض زاده با پیروزی ضربه فنی مقابل آلیش کاران زیمباوه و آلمان به جمع چهار نفر برتر راه یافت و با ضربه فنی کردن حریف قزاقستانی فینالیست شد اما در دیدار فینال مقابل حریف ترکمنستانی شکست خورد و به مدال نقره رسید. همچنین بهنام هدهدی در وزن +100 کیلوگرم در مسابقه نخست 2 بر صفر حریف مغولستانی را مغلوب کرد و در مبارزه بعد حریف اسلواکی را برد و بعنوان سومین نماینده ایران راهی مرحله نیمه نهایی شد.، اما در این مرحله با نتیجه 6 بر یک مقابل آلیش کار ترکمنستانی باخت و به مدال برنز رسید. سعید خلیلی در وزن 70 کیلوگرم و روح اله نعمتیان در وزن 60 کیلوگرم از دور مسابقات کنار رفتند.
  همچنین جلیل پیرمردی در وزن 100 کیلوگرم ابتدا حریف روس خود را ضربه فنی کرد و سپس با برتری 4 بر 2 مقابل حریف مولداویایی راهی مرحله نیمه نهایی شد.، اما در این مرحله مقابل حریف ازبکستانی 2 بر صفر باخت و به مدال برنز رسید.

  رده بندی تیمی این رقابت ها به شرح زیر است:
  1- ترکمنستان 40 امتیاز 2- اوکراین 34 امتیاز 3- ایران 33 امتیاز 4- قزاقستان 27 امتیاز 5- روسیه 25 امتیاز 6- ازبکستان 19 امتیاز 7- قرقیزستان، مولداوی، برزیل و بلاروس 8 امتیاز

  http://iawf.ir/lnks/46687/-.aspx