نسخه چاپی

رقابت های بین المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه

تیم ایران با کسب 3 مدال طلا و 4 مدال برنز بعنوان سوم رسید
 • ۱۵:۳ ۱۳۹۸/۲/۱
 • تیم ملی کشتی آزاد جوانان با کسب 3 مدال طلا و 4 مدال برنز و کسب عنوان سوم به کار خود در رقابت های بین المللی کشتی جام قهرمانان ترکیه پایان داد.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان روزهای 29 فروردین تا اول اردیبهشت ماه در شهر آنتالیا ترکیه برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط محمد صادق فیروزپور در وزن 70 کیلوگرم، علیرضا عبداللهی در وزن 92 کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم به مدال طلا و عرفان جعفریان در وزن 57 کیلوگرم، علی اشکیور در وزن 65 کیلوگرم، عبداله شیخ اعظمی در وزن 79 کیلوگرم و سجاد حبیبی در وزن 86 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

  در رده بندی تیمی نیز تیم ترکیه با 200 امتیاز قهرمان شد، آذربایجان با 148 امتیاز دوم شد و تیم ایران با 143 امتیاز بعنوان سوم رسید.


  نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است: (تیم ایران در وزن 74 کیلوگرم نماینده ای نداشت.)

  در وزن 57 کیلوگرم عرفان جعفریان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل حریف ترکیه ای با نتیجه 12 بر 2 پیروز شد اما در کشتی سوم مقابل حریف خود شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. جعفریان در این دیدار با نتیجه 7 بر 3 از سد حریف ترکیه ای گذشت و به مدال برنز رسید. در همین وزن پوریا ترکمان در دور نخست با نتیجه 6 بر 5 مقابل نماینده کشور میزبان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ترک در دور بعد، ترکمان از دور رقابت ها کنار رفت.

  در وزن 61 کیلوگرم مهدی شیرازی در دور نخست کادیرجان از قرقیزستان را با نتیجه 11 بر صفر شکست داد اما در دور بعد مقابل حریف ترک خود در یک کشتی نزدیک با نتیجه 6 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه نهایی، شیرازی از دور رقابت ها کنار رفت.

  در وزن 65 کیلوگرم علی اشکیور در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف قزاقستانی گذشت وی در دور دوم مقابل کشتی گیری از جمهوری آذربایجان مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، اشکیور به گروه بازنده ها رفت و با شکست حریف خود به دیدار رده بندی راه یافت. اشکیور در این دیدار مقابل حریف قزاقستانی خود به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

  در وزن 70 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور بیلال آکبی از ترکیه را با نتیجه 7 بر 6 مغلوب کرد وی در در دوم با نتیجه 10 بر صفر آتای مامعلی از قرقیزستان را شکست داد و در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. فیروزپور در دیدار فینال با نتیجه 4 بر 2 از سد حریف آذربایجانی گذشت و به مدال طلا دست یافت.

  در وزن 79 کیلوگرم عبداله شیخ اعظمی در دیدار نخست مغلوب حریف آذربایجانی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در گروه شانس مجدد مقابل حریف خود به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. شیخ اعظمی در این دیدار نیز مقابل کشتی گیر ترکیه ای به پیروزی دست یافت و به مدال برنز رسید.  در همین وزن علی شکوری مقابل حریفی از کشور ترکیه با نتیجه 8 بر 4 مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر ترک در دورهای بعد، از دور رقابت ها کنار رفت.

  در وزن 86 کیلوگرم سجاد حبیبی در دور نخست مقابل حریف گرجستانی ضربه فنی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با شکست حریف خود به دیدار رده بندی راه یافت. حبیبی در این دیدار با نتیجه 12 بر 2 کشتی گیری از کشور ترکیه را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

  در وزن 92 کیلوگرم علیرضا عبداللهی در دو دور گئورگی چانکسلانی از گرجستان و کشتی گیری از ترکیه را با نتایج 10 بر صفر و 14 بر 2 مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. عبداللهی در دیدار فینال با نتیجه 10 بر صفر از سد نماینده کشور آذربایجان گذشت و صاحب مدال طلا شد.

  در وزن 97 کیلوگرم علیرضا رکابی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر کشتی گیر جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت وی در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد نماینده گرجستان گذشت و در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه 4 بر یک حریف ترک خود را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. رکابی در دیدار پایانی مقابل حریف ترک خود با نتیجه 15 بر 15 مغلوب شد. با توجه به ناداوری های صورت گرفته در این دیدار و اعتراض مربیان، داوران رکابی را دیسکالیفه کردند.

  در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم از سد حریف خود گذشت و راهی دیدار نیمه نهایی شد وی در این دیدار نیز با نتیجه 10 بر صفر مقابل حریفش به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. زارع در دیدار فینال نیز با نتیجه 12 بر 2 از سد حریف ترکیه ای گذشت و به مدال طلا دست یافت.

  نتایج کامل این مسابقات در لینک زیر به صورت فایل PDF قابل دریافت است:  http://iawf.ir/lnks/56042/-.aspx