مدال‌آوران ایران در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا
    مدال‌آوران ایران در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا
    مشاهير كشتي ايران بازدید:۵۶۱۳۷ ۱۷:۵ ۱۳۸۷/۱/۲۷ ادامه

    ن دوره : 1983 تهران (ایران)

    ایران با 8 طلا و 2 نقره قهرمان شد.


    48 کیلوگرم: مرتضی پاپی نیا (طلا)

    52 کیلوگرم: علی خانی (طلا)

    57 کیلوگرم: غلامحسین محسنی (نقره)

    62 کیلوگرم: حسین تورانیان (طلا)

    68 کیلوگرم: محمد بنا (طلا)

    74 کیلوگرم: موسی طباطبایی (طلا)

    82 کیلوگرم: مرحوم فریدون بهنام پور (طلا)

    90 کیلوگرم: حسن بابک (طلا)

    100 کیلوگرم: حسام الدین جعفری (نقره)

    100+ کیلوگرم: داود ایوب (طلا)

    رده بندی تیمی: 1- ایران 58 امتیاز 2- هند 46 امتیاز 3- ژاپن 24 امتیاز


    دومین دوره: 1987 بمبئی (هند)

    ایران با 2 طلا، 4 نقره و یک برنز دوم شد.


    48 کیلوگرم: محسن طاهری (نقره)

    52 کیلوگرم: احد پازاج (طلا)

    57 کیلوگرم: سعید عینی (چهارم)

    68 کیلوگرم: حسن رحیمی (نقره)

    74 کیلوگرم: موسی طباطبایی (نقره)

    82 کیلوگرم: ناصر خلیلی (برنز)

    90 کیلوگرم: حسن بابک (نقره)

    100 کیلوگرم: صید محمد نادری (طلا)

    100+ کیلوگرم: رضا سوخته سرایی (حذف)

    رده بندی تیمی: 1- ژاپن 42 امتیاز2- ایران 39 امتیاز3- کره جنوبی 34 امتیاز


    سومین دوره: 1989 اورائی ایباراکی(ژاپن)

    ایران با یک مدال طلا، 4 نقره و یک برنز سوم شد


    48 کیلوگرم: مجید جهاندیده (چهارم)

    52 کیلوگرم: عبدالکریم کاکاحاجی (نقره)

    57 کیلوگرم: محمد صلحی (حذف)

    62 کیلوگرم: حسن یوسفی افشار (نقره)

    68 کیلوگرم: عبدالله چمن گلی (برنز)

    74 کیلوگرم: موسی طباطبایی (چهارم)

    82 کیلوگرم: ناصر خلیلی (پنجم)

    90 کیلوگرم: حسن بابک (نقره)

    100 کیلوگرم: صید محمد نادری (نقره)

    130 کیلوگرم:علیرضا لرستانی (طلا)

    رده بندی تیمی: 1- کره جنوبی53 امتیاز 2- ژاپن 48 امتیاز 3- ایران 38 امتیاز


    چهارمین دوره: 1991 تهران (ایران)

    ایران با 4 طلا و 2 نقره دوم شد


    48 کیلوگرم: رضا سیم خواه (طلا)

    52 کیلوگرم: مجید جهاندیده (ششم)

    57 کیلوگرم: محمد رضا خانپناه (پنجم)

    62 کیلوگرم: حسن یوسفی افشار (طلا)

    68 کیلوگرم: عبدالله چمن گلی (طلا)

    74 کیلوگرم: احد جوان صالح (نقره)

    82 کیلوگرم: مهدی مرادی گنجه (چهارم)

    90 کیلوگرم: جابر عباس زاده موقر (نقره)

    100 کیلوگرم: احمد اولاد اعظمی (چهارم)

    130 کیلوگرم: علیرضا لرستانی (طلا)

    رده بندی تیمی: 1- کره جنوبی 47 امتیاز 2- ایران 43 امتیاز 3- ژاپن 35 امتیاز


    پنجمین دوره: 1992 تهران (ایران)

    ایران با 3 طلا، یک نقره و 3 برنز دوم شد


    48 کیلوگرم: جواد رجبی (پنجم)

    52 کیلوگرم: مجید جهاندیده (برنز)

    57 کیلوگرم: حمید صمدی (برنز)

    62 کیلوگرم: احد پازاج (طلا)

    68 کیلوگرم: عبدالله چمن گلی (طلا)

    74 کیلوگرم: احد جوان صالح (طلا)

    82 کیلوگرم: علی خوش طینت (نقره)

    90 کیلوگرم: حسن بابک (طلا)

    100 کیلوگرم: جابر عباس زاده موقر (برنز)

    130 کیلوگرم: عبدالله عزیزی (چهارم)

    رده بندی تیمی: 1- کره جنوبی 47 امتیاز 2- ایران 46 امتیاز 3- چین 36 امتیاز


    ششمین دوره: 1993 هیروشیما (ژاپن)

    ایران با یک طلا، یک نقره و 3 برنز دوم شد


    48 کیلوگرم: رضا سیم خواه (ششم)

    52 کیلوگرم: مجید جهاندیده (چهارم)

    57 کیلوگرم: حسن یوسفی افشار (چهارم)

    62 کیلوگرم: احد پازاج (طلا)

    68 کیلوگرم: عبدالله چمن گلی (نقره)

    74 کیلوگرم: احد جوان صالح (برنز)

    82 کیلوگرم: محمد شربیانی (پنجم)

    90 کیلوگرم: حسن بابک (ششم)

    100 کیلوگرم: جابر عباس زاده (برنز)

    130 کیلوگرم: عبدالله عزیزی (برنز)

    رده بندی تیمی: 1- کره جنوبی90 امتیاز 2- ایران 73 امتیاز 3- ژاپن 70 امتیاز


    هفتمین دوره: 1995مانیل (فیلیپین)

    ایران با یک طلا، 2 نقره و 2 برنز سوم شد


    48 کیلوگرم: مسلم شیرزاد (پنجم)

    52 کیلوگرم: حمید صمدی (ششم)

    57 کیلوگرم: محسن نادری خادم (هشتم)

    62 کیلوگرم: احد پازاج (برنز)

    68 کیلوگرم: بابک کریم زاده (هشتم)

    74 کیلوگرم: سید مجید موسوی (نقره)

    82 کیلوگرم: بهروز جمشیدی (برنز)

    90 کیلوگرم: پیمان بی آزار (هفتم)

    100 کیلوگرم: محمد ایوب نامداری (نقره)

    130 کیلوگرم: علیرضا لرستانی (طلا)

    رده بندی تیمی: 1- قزاقستان 82 امتیاز 2- کره جنوبی 78 امتیاز 3- ایران 65 امتیاز


    هشتمین دوره: 1996 ژیائوشان (چین)

    ایران با یک نقره هشتم شد


    48 کیلوگرم: مسلم شیرزاد (ششم)

    52 کیلوگرم: حمید صمدی (حذف)

    57 کیلوگرم: محمد نصیری (چهارم)

    62 کیلوگرم: احد پازاج (نقره)

    68 کیلوگرم: سجاد شهبازی (حذف)

    74 کیلوگرم: عبدالله چمن گلی (پنجم)

    90 کیلوگرم: بهروز جمشیدی (ششم)

    130 کیلوگرم: جابر عباس زاده (پنجم)

    رده بندی تیمی: 1- کره جنوبی 81 امتیاز 2- قزاقستان 70 امتیاز 3- چین 69 امتیاز


    نهمین دوره: 1997 تهران (ایران)

    ایران با چهار برنز سوم شد


    54 کیلوگرم: بهمن طیبی (چهارم)

    58 کیلوگرم: مهدی نصیری (برنز)

    63 کیلوگرم: احد پازاج (حذف)

    69 کیلوگرم: سجاد شهبازی (پنجم)

    76 کیلوگرم: علی رسولی (پنجم)

    85 کیلوگرم: بهروز جمشیدی (برنز)

    97 کیلوگرم: داریوش قلاوند (برنز)

    125 کیلوگرم: مهدی سبزعلی (برنز)

    رده بندی تیمی: 1- کره جنوبی 65 امتیاز 2- قزاقستان 56 امتیاز 3- ایران 54 امتیاز


    دهمین دوره: 1999 تاشکند (ازبکستان)

    ایران با یک نقره و دو برنز با پنجاه امتیاز پنجم شد


    54 کیلوگرم: محسن سوریان (هشتم)

    58 کیلوگرم: علی اشکانی (پنجم)

    63 کیلوگرم: حمید طاهرزاده (ششم)

    69 کیلوگرم: مجید رمضانی (چهارم)

    76 کیلوگرم: سید حسین مرعشیان (پنجم)

    85 کیلوگرم: محمد نیکو نهاد حسینی (برنز)

    97 کیلوگرم: مهدی شربیانی (برنز)

    130 کیلوگرم: علیرضا غریبی (نقره)

    رده بندی تیمی: 1- ازبکستان 67 امتیاز 2- کره جنوبی 64 امتیاز 3- قزاقستان 61 امتیاز


    یازدهمین دوره: 2000 سئول (کره جنوبی)

    ایران با یک طلا، 2 نقره و 3 برنز دوم شد


    54 کیلوگرم: حسن رنگرز (برنز)

    58 کیلوگرم: علی اشکانی (طلا)

    63 کیلوگرم: حمید طاهرزاده (حذف)

    69 کیلوگرم: پرویز زیدوند (نقره)

    76 کیلوگرم: سید حسین مرعشیان (برنز)

    85 کیلوگرم: محمد نیکونهاد حسینی (حذف)

    97 کیلوگرم: رسول جزینی (برنز)

    130 کیلوگرم: علیرضا غریبی (نقره)

    رده بندی تیمی: 1- کره جنوبی 59 امتیاز2- ایران 57 امتیاز 3- ازبکستان 53 امتیاز


     دوازدهمین دوره: 2001 اولان باتور (مغولستان)

    ایران با 4 طلا و 3  نقره قهرمان شد


    54 کیلوگرم: حسن رنگرز (نقره)

    58 کیلوگرم: علی اشکانی (طلا)

    63 کیلوگرم: مهدی نصیری (طلا)

    69 کیلوگرم: پرویز زیدوند (طلا)

    76 کیلوگرم: سید حسین مرعشیان (نقره)

    85 کیلوگرم: علی نیکخو (حذف)

    97 کیلوگرم: رسول جزینی (نقره)

    130 کیلوگرم: علیرضا غریبی (طلا)

    رده بندی تیمی: 1- ایران 70 امتیاز 2- ازبکستان 56 امتیاز 3- چین 49 امتیاز


    سیزدهمین دوره: 2003 دهلی نو (هند)

    ایران با یک طلا، 3 نقره و 2 برنز قهرمان شد


    55کیلوگرم: حمید باوفا (نقره)

    60 کیلوگرم: علی اشکانی (نقره)

    66کیلوگرم: پرویز زیدوند (طلا)

    74 کیلوگرم: محسن پودنکی (حذف)

    84 کیلوگرم: سید حسین مرعشیان (برنز)

    97 کیلوگرم: مسعود هاشم زاده (نقره)

    130 کیلوگرم: علیرضا غریبی (برنز)

    رده‌ بندی تیمی: 1- ایران 60 امتیاز 2- قزاقستان 57 امتیاز 3- کره جنوبی 54 امتیاز


    چهاردهمین دوره: 2004 آلماتی (قزاقستان)

    ایران صاحب 2 برنز شد


    55کیلوگرم: حسن رنگرز (برنز)

    60 کیلوگرم: حمید باوفا  (حذف)

    66کیلوگرم: حمید ریحانی (حذف)

    74 کیلوگرم: مجتبی باباجان زاده (حذف)

    84 کیلوگرم: روح اله میکاییلی (حذف)

    97 کیلوگرم: احسان کریم فر (حذف)

    130 کیلوگرم: سجاد برزی (برنز)

    رده‌بندی تیمی: 1- قزاقستان 64 امتیاز 2- کره جنوبی 60 امتیاز 3- ازبکستان 48 امتیاز


    پانزدهمین دوره: 2005 ووهان (چین)

    ایران صاحب یک طلا و 2 برنز شد


    55 کیلوگرم: حمید بنی تمیم (حذف)

    60 کیلوگرم: علی اشکانی (طلا)

    66 کیلوگرم: مهدی توکلی (حذف)

    74 کیلوگرم: مجتبی باباجان زاده (حذف)

    84 کیلوگرم: مجید رمضانی (حذف)

    96 کیلوگرم: مسعود هاشم زاده (برنز)

    120 کیلوگرم: سجاد برزی (برنز)

    رده‌بندی تیمی: 1- کره جنوبی 55 امتیاز 2- قزاقستان 51 امتیاز 3- ژاپن 51 امتیاز


    شانزدهمین دوره: 2006 آلماتی (قزاقستان)

    ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز سوم شد


    55 کیلوگرم: حمید بنی تمیم (برنز)

    66 کیلوگرم: مهدی توکلی (پنجم)

    74 کیلوگرم: داوود عابدین زاده (طلا)

    84 کیلوگرم: قاسم رضایی (برنز)

    96 کیلوگرم: رضا فرضی زاده (پنجم)

    120 کیلوگرم: سجاد برزی (نقره)

    رده‌بندی تیمی: 1- قزاقستان 61 امتیاز 2- کره جنوبی 60 امتیاز 3- ایران 50 امتیاز


    هفدهمین دوره: 2007 بیشکک (قرقیزستان)

    ایران با 3 طلا، 2 نقره و 2 برنز قهرمان شد


    55 کیلوگرم: حمید سوریان (طلا)

    60 کیلوگرم: حمید باوفا (نقره)

    66 کیلوگرم: علی محمدی (برنز)

    74 کیلوگرم: مجتبی باباجان زاده (برنز)

    84 کیلوگرم: سامان طهماسبی(طلا)

    96 کیلوگرم: قاسم رضایی (طلا)

    120 کیلوگرم: مهدی شربیانی (نقره)

    رده‌بندی تیمی: 1- ایران 64 امتیاز 2- قزاقستان 45 امتیاز 3- مغولستان 40 امتیاز


    هجدهمین دوره: 2008 جی‌جو (کره جنوبی
    )

    ایران با 3 طلا، یک نقره و یک برنز قهرمان شد


    55 کیلوگرم: حمید سوریان (طلا)

    60 کیلوگرم: ابوذر نورزاده (هفتم)

    66 کیلوگرم: حمید ریحانی (هفتم)

    74 کیلوگرم: مهدی محمدی (برنز)

    84 کیلوگرم: طالب نعمت‌پور (نقره)

    96 کیلوگرم: قاسم رضایی (طلا)

    120 کیلوگرم: مسعود هاشم‌زاده (طلا)


    رده‌بندی تیمی: 1- ایران 55 امتیاز 2- قزاقستان 50 امتیاز 3- ژاپن 49 امتیاز

     

    نوزدهمین دوره: 2009 پاتایا (تایلند)

    ایران با 4 مدال طلا و یک برنز به مقام قهرمانی دست یافت.

    55 کیلوگرم: محمد فقیری (پنجم)

    60 کیلوگرم: حمید باوفا (پنجم)

    66 کیلوگرم: سعید عبدولی (برنز)

    74 کیلوگرم: فرشاد علیزاده (طلا)

    84 کیلوگرم: طالب نعمت‌پور (طلا)

    96 کیلوگرم: امیر علی‌اکبری (طلا)

    120 کیلوگرم: مسعود هاشم زاده (طلا) 

    رده‌بندی تیمی: 1- ایران 60 امتیاز 2- قراقستان 59 امتیاز 3- کره جنوبی 31 امتیاز

     

    بیستمین دوره: 2010 دهلی نو (هند)

    ایران با 2 مدال طلا و 2 مدال برنز چهارم شد.

    55 کیلوگرم: محمد فقیری (دهم)

    60 کیلوگرم: محمدرضا قضایی (هشتم)

    66 کیلوگرم: افشین بیابنگرد (پنجم)

    74 کیلوگرم: مهدی محمدی (برنز)

    84 کیلوگرم: داود عابدین زاده (برنز)

    96 کیلوگرم: بابک قربانی (طلا)

    120 کیلوگرم: محمد قربانی (طلا)

    رده‌بندی تیمی: 1- کره جنوبی 56 امتیاز 2- چین 49 امتیاز 3- هند 49 امتیاز 4- ایران 46 امتیاز 5- قزاقستان 42 امتیاز

     

     

    بیست و یکمین دوره: 2011 تاشکند (ازبکستان)

    ایران با کسب 4 مدال طلا، یک نقره و دو برنز قهرمان شد

    55 کیلوگرم: محسن حاجی پور (برنز)

    60 کیلوگرم: عبدالمحمد پاپی (برنز)

    66 کیلوگرم: علی محمدی (طلا)

    74 کیلوگرم: محسن قاسمی (طلا)

    84 کیلوگرم: داود اخباری (طلا)

    96 کیلوگرم: داود گیل نیرنگ (نقره)

    120 کیلوگرم: بشیر باباجان زاده (طلا)

    رده بندی تیمی: 1- ایران 65 امتیاز 2- ازبکستان 50 امتیاز 3- کره جنوبی 49 امتیاز 4- قرقیزستان 45 امتیاز 5- قزاقستان 43 امتیاز

     

    بیست و دومین دوره: 2012 گومی (کره جنوبی)

    ایران با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز قهرمان شد

    55 کیلوگرم: محسن حاجی پور (هشم)

    60 کیلوگرم: حمید زارع (هفتم)

    66 کیلوگرم: افشین بیابانگرد (مدال نقره)

    74 کیلوگرم: هادی علیزاده پورنیا (مدال طلا)

    84 کیلوگرم: حبیب‌اله اخلاقی (مدال طلا)

    96 کیلوگرم: داود گیل نیرنگ (مدال طلا)

    120 کیلوگرم: محمد قربانی (مدال برنز)

    رده‌بندی تیمی: 1- ایران 54 امتیاز 2- چین 51 امتیاز 3- کره جنوبی 47 امتیاز 4- قزاقستان 45 امتیاز 5- ژاپن 45 امتیاز

     

    بیست و سومین دوره: 2013 دهلی نو (هند)

    ایران با کسب 3 مدال نقره و 2 مدال برنز  نایب قهرمان شد.

    55 کیلوگرم: محسن حاجی پور (هشتم)

    60کیلوگرم: عبدالمحمد پاپی (مدال نقره)

    66 کیلوگرم: مهدی زیدوند (مدال نقره)

    74 کیلوگرم: هادی علیزاده پورنیا (مدال نقره)

    84 کیلوگرم: طالب نعمت پور (مدال برنز)

    96 کیلوگرم: داود گیل نیرنگ (مدال برنز)

    120 کیلوگرم: بشیر باباجان زاده (هفتم)

     

    رده‌بندی تیمی: 1- کره جنوبی 58 امتیاز 2- ایران 50 امتیاز 3- قزاقستان 49 امتیاز 4- قرقیزستان 47 امتیاز 5- ژاپن 37 امتیاز 6- چین 28 امتیاز  7- هند 27 امتیاز


    بیست و چهارمین دوره: 2014 آستانه (قزاقستان)

    ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و سه برنز سوم شد

    75 کیلوگرم: سعید عبدولی (مدال برنز)

    80 کیلوگرم: یوسف قادریان (مدال نقره)

    85 کیلوگرم: مجتبی کریم فر (مدال برنز)

    98 کیلوگرم: عی علیاری (مدال برنز)

    130 کیلوگرم: بهنام مهدی زاده (طلا)


    رده بندی تیمی: 1- قزاقستان 63 امتیاز 2- قرقیزستان 57 امتیاز 3- ایران 53 امتیاز 4- کره جنوبی 52 امتیاز 5- ازبکستان 51 امتیاز 6- ژاپن 40 امتیاز

     

    بیست و پنجمین دوره: 2015 دوحه قطر

    تیم ایران با کسب سه مدال طلا، یک نقره و دو برنز و 63 امتیاز قهرمان شد

    59 کیلوگرم: محسن حاجی پور (نهم)
    66 کیلوگرم: محمدعلی گرایی (نقره)
    71 کیلوگرم: رامین طاهری (طلا)
    75 کیلوگرم: پیام بویری (برنز)
    80 کیلوگرم: یوسف قادریان (طلا)
    85 کیلوگرم: داود عابدین زاده (پنجم- به دلیل مصدومیت)
    98 کیلوگرم: مهدی علیاری (طلا)
    130 کیلوگرم: بشیر باباجان زاده (برنز)

    رده بندی تیمی: 1- ایران 63 امتیاز 2- قزاقستان 58 امتیاز 3- چین 57 امتیاز 4- ازبکستان 54 امتیاز 5- کره جنوبی 48 امتیاز 6- قرقیزستان 45 امتیاز 7- ژاپن 39 امتیاز 8- هند 21 امتیاز


    بیست و ششمین دوره: 2016 – بانکوک تایلند

    تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، یک نقره و دو برنز و 71 امتیاز قهرمان شد

    59 کیلوگرم: سامان عبدولی (نقره)
    66 کیلوگرم: مهدی زیدوند (برنز)
    71 کیلوگرم: افشین بیابانگرد (طلا)
    75 کیلوگرم: پیام بویری (برنز)
    80 کیلوگرم: رامین طاهری (طلا)
    85 کیلوگرم: یوسف قادریان (پنجم)
    98 کیلوگرم: مهدی علیاری (طلا)
    130 کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی (طلا)

    رده بندی تیمی: 1- ایران 71 امتیاز 2- قزاقستان 58 امتیاز 3- قرقیزستان 49 امتیاز 4- ازبکستان 47 امتیاز 5- کره جنوبی 44 امتیاز 6- هند 43 امتیاز 7- چین 42 امتیاز


    بیست و هفتمین دوره: 2017 – دهلی نو هند

    تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، یک نقره و دو برنز و 69 امتیاز قهرمان شد

    59 کیلوگرم: سامان عبدولی (برنز)
    66 کیلوگرم: علی ارسلان (برنز)
    71 کیلوگرم: افشین بیابانگرد (نقره)
    75 کیلوگرم: پژمان پشتام (هفتم)
    80 کیلوگرم: رامین طاهری (طلا)
    85 کیلوگرم: حسین نوری (طلا)
    98 کیلوگرم: سید مصطفی صالحی زاده (طلا)
    130 کیلوگرم: بهنام مهدی زاده (طلا)

    رده بندی تیمی: 1- ایران 69 امتیاز 2- قزاقستان 59 امتیاز 3- کره جنوبی 59 امتیاز 4- ژاپن 51 امتیاز 5- چین 50 امتیاز 6- ازبکستان 43 امتیاز 7- هند 38 امتیاز