برگزاری مراسم ضیافت سده المپیک با حضور مسئولین ورزشی، المپین ها، پیشکسوتان و قهرمانان

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲ 08:29
از صدای جهان پهلوان تختی رونمایی شد

مراسم ضیافت سده المپیک با حضورمسئولین ورزش کشور، المپین ها، روسای فدراسیون های ورزشی، پیشکسوتان، مدال آوران المپیک، قهرمانان و جمعی از خانواده ورزش کشور دیروز (سه شنبه 3 بهمن ماه) در سالن اجلاس سران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ این مراسم با حضور کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک، جمعی از مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، جمعی از وزرای اسبق ورزش، روسا و مسئولین اسبق کمیته ملی المپیک، روسای فدراسیون‌های ورزشی، پیشکسوتان، مدال آوران المپیک‌های ادوار گذشته (از 1948 لندن تا 2020 توکیو) به همراه خانواده هایشان و چهره‌های ورزشی برگزار شد.
مراسم فوق که با تلاوت کلام الله مجید و پخش سرود ملی کشور عزیزمان آغاز  گردید پس از قرائت پیام توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک در خصوص این مراسم، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خیر مقدم به مهیمانان عزیز گفت: رونمایی از صدای مرحوم تختی بهانه ای برای این گردهمایی شد تا از مدال آوران المپیکی کشورمان در کنار خانواده محترمشان تقدیر به عمل آید چرا که خانواده ها نقش بسزایی در موفقیت یک قهرمان دارند که کمتر به آن توجه می شود و پدران و مادران و مربیان کمتر دیده می شوند.
دراین مراسم سید حسن رزاز پهلوان نامی ایران، غلامرضا تختی، عبدالله موحد، محمد نصیری و امامعلی حبیبی به عنوان مفاخر کشور معرفی شدند.
انجمن مفاخر کشور که قدمت طولانی دارد با پیگیری های رئیس کمیته ملی المپیک سرانجام برای نخستین بار 5 تن از قهرمانان نامی ورزش کشور را به عنوان مفاخر کشور نام برد و کمیته ملی المپیک پیگیر ادامه این روند برای معرفی قهرمانان وررزشی از سوی انجمن مفاخر کشور است.
در ادامه گروه ورزش باستانی به اجرای نمایش پرداخت و سپس کلیپ های مختلفی از قهرمانان ورزشی و چهره های ماندگار المپیکی کشورمان و همچنین خاطرات پیشکسوتان در خصوص دوران قهرمانیشان پخش گردید.
سپس از موسیقی المپیک ایران ساخته استاد مجید انتظامی رونمایی گردید تا سرانجام برای نخستین بار از تنهای صدای مرحوم تختی رونمایی گردد .
همچنین برخی المپین های قهرمان عزیز به بیان خاطرات و ذکر زحمات اساتید خود پرداختند تا در نهایت از  مدال آوران تاریخ المپیک کشورمان از بازیهای المپیک لندن 1948 تا 2020 توکیو با حضور خانواده هایشان با اهدا لوح تقدیر،نشان افتخار،شناسنامه قهرمانی و کتاب نفیس قهرمانان المپیک تقدیر به عمل آید.گالری تصاویر

برچسب ها :

جدید ترین اخبار فدراسیون