رقابت های کشتی نوزدهمین دوره بازی های آسیایی – هانگژو چین

شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲ 15:05
تیم ایران به 5 مدال طلا، 4 مدال نقره و 1 مدال برنز دست یافت
افتخارآفرینی دلاور مردان ایران با وجود داوری های مشکوک و بدن های خسته
رقابت های کشتی بازی های آسیایی هانگژو چین با کسب 5 مدال طلا، 4 مدال نقره و 1 مدال برنز توسط دلاورمردان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات کشتی فرنگی و آزاد نوزدهمین دوره بازی های آسیایی، روزهای 12 لغایت 15 مهرماه در شهر هانگژو چین برگزار شد و در پایان نمایندگان کشورمان از 12 وزن به 10 مدال، شامل 5 مدال طلا، 4 مدال نقره و 1 مدال برنز دست یافتند.

برای کاروان کشتی ایران یونس امامی در وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد، حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد، محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم کشتی فرنگی، امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی و امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد به مدال طلا، رحمان عموزاد در وزن 65 کیلوگرم کشتی آزاد، امین کاویانی نژاد در وزن 77 کیلوگرم کشتی فرنگی، ناصر علیزاده در وزن 87 کیلوگرم کشتی فرنگی، مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد به مدال نقره و دانیال سهرابی در وزن 67 کیلوگرم کشتی فرنگی به مدال برنز دست یافتند.
افتخارآفرینی دلاورمردان کشورمان در حالی بدست آمد که اکثر نفرات تیم های ملی بلافاصله پس از حضور در رقابت های جهانی صربستان و با بدن های خسته در این مسابقات حضور یافتند و برخی موارد مشکوک داوری مانع از کسب مدال آوری بیشتر آن ها شد.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:


در وزن 60 کیلوگرم میثم دلخانی در دور نخست با نتیجه 7 بر 1 سوپارمانتور جیانیندر از هند را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 2 مغلوب آدیوس سلطان گالی از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، دلخانی حذف شد.

در وزن 67 کیلوگرم دانیال سهرابی در دور اول با نتیجه 5 بر 2یونگ جین رو از کره شمالی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر هانسو ریو از کره را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در حالی که 7 امتیاز از حریف خود پیش بود با نتیجه 9 بر 4 و ضربه فنی مغلوب میرجان شرماخانبت از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. سهرابی در این دیدار با نتیجه 3 بر 2 لی لی از چین را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 77 کیلوگرم امین کاویانی نژاد در در اول با نتیجه 9 بر 3 کیم هیون وو از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در  دور بعد با نتیجه 5 بر 3 دلشاد اومون گلدیف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 1 بر 1 از سد ریو لیو از چین گذشت و به دیدار فینال راه یافت. کاویانی نژاد در این دیدار مقابل آکژول محموداف قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک از قرقیزستان با نتیجه 1 بر 1 و با اخطار دوم  مغلوب شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم ناصر علیزاده در دور اول با نتیجه 7 بر 1 آتابک عزیزبکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در درو بعد با نتیجه 7 بر 1 عظیم آناممدوف از ترکمنستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 1 سونیل کومار از هند را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. علیزاده در این دیدار با نتیجه 4 بر 7 مغلوب جالگاسبای بردیموراتوف از ازبکستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول با نتیجه 6 بر 3 مقابل رستم آساکولوف از ازبکستان به پیروزی رسید. وی‌ در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 اوزور ژوژوپبیکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر اسلام اومایف از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. ساروی در این دیدار با نتیجه 5 بر 1 یی مینگ لی از چین را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول با نتیجه 9 بر صفر نانتاوات پانفوک از تایلند را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر آیبگشازادا کورایف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 مقابل علیخان سیزداکوف از قزاقستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. میرزازاده در دیدار پایانی با نتیجه 1 بر 1 از سد لینگ ژی منگ از چین گذشت و به مدال طلا دست یافت.


اسامی نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:

60 کیلوگرم: 1- ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان) 2- آیتا سوزوکی (ژاپن) 3- هانجائه چونگ (کره جنوبی) و سی یونگ ری (کره شمالی)  8- میثم دلخانی (ایران)
67 کیلوگرم: 1- اندو کاتسوکی (ژاپن) 2- میرجان شرماخانبت (قزاقستان) 3- دانیال سهرابی (ایران) و رازاک بیشیکیف (قرقیزستان)
77 کیلوگرم: 1- آکژول محموداف (قرقیزستان) 2- امین کاویانی نژاد (ایران) 3- آزات سادیکوف (قزاقستان) و ریو لیو (چین)
87 کیلوگرم: 1- جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) 2- ناصر علیزاده (ایران) 3- سونیل کومار (هند) و ماساتو سومی (ژاپن)
97 کیلوگرم: 1- محمدهادی ساروی (ایران) 2- یی مینگ لی (چین) 3- رستم آساکالوف (ازبکستان) و تاکاهیرو تسورودا (ژاپن)
130 کیلوگرم: 1- امین میرزازاده (ایران) 2- لینگ ژی منگ (چین) 3- مین سئوک کیم (کره جنوبی) و علیمخان سیزدیکوف (قزاقستان)

در وزن 57 کیلوگرم ابراهیم خواری در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر لوبرگویتو آلوین از فیلیپین را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 19 بر 8 مغلوب امان قهرمان آسیا از هند شد و با توجه به شکست این کشتی گیر هندی در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم رحمان عموزاد در دور اول با نتیجه 12 بر 6  عباس رحمان اف از ازبکستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه 2 بر 1 از سد کایکی یاماگوچی از ژاپن گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 6 بر صفر مقابل باون وی از چین به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عموزاد در این دیدار با نتیجه 8 بر 1 از سد باجرانگ دارنده مدال های برنز المپیک، و نقره و برنز جهان از هند گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار با نتیجه 11 بر 1 مغلوب تومور اوچیر تولگا دارنده مدال برنز جهان از مغولستان شد و به مدال نقره رسید.
    

در وزن 74 کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 اوروزو بک توکتومامبتوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر 2 لیو فنگ از چین را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 3 ماگومت اولویف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. امامی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر کایرین کینوشیتا از ژاپن را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر موخامد عبداله یف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر دولت میرات اورازگیلیوف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر بیامباسورن بات اردن از مغولستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر مقابل دیپاک پونیا از هند به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 13 بر 7 مقابل ماگومد ابراگیموف از ازبکستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 2 گانخویاگ گانباتار از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 از سد علیشیر یرگالی از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. گلیج در این دیدار با نتیجه 6 بر 1 مغلوب احمد تاج الدینوف کشتی گیر روسی الاصل و قهرمان جهان از بحرین شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع در دور اول با نتیجه 10 بر صفر زمان انور از پاکستان را مغلوب کرد. وی‌ در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر بوهیردون از چین را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. زارع در این دیدار با نتیجه 7 بر صفر لخاگواگرل مونختور از مغولستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی نفرات برتر  به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: 1- توشیهیرو هاسگاوا (ژاپن) 2- چونگ سون هان (کره شمالی) 3- امان (هند) و ناسانبویان نارمانداخ (مغولستان) ... 7- ابراهیم خواری (ایران)
65 کیلوگرم: 1- تومور اوچیر تولگا (مغولستان) 2- رحمان عموزاد (ایران) 3- کیم جین کوانگ (کره شمالی) و کایکی یاماگوچی (ژاپن)
74 کیلوگرم: 1- یونس امامی (ایران) 2- کایرین کینوشیتا (ژاپن) 3- اوروزبک توکتومابتوف (قرقیزستان) و بکزاد عبدالرحمن اف (ازبکستان)
86 کیلوگرم: 1- حسن یزدانی (ایران) 2- دیپاک پونیا (هند) 3- دولتمیرات اورازگیلیوف (ترکمنستان) و جاورایل شاپیف (ازبکستان)
97 کیلوگرم: 1- احمد تاج الدین اف (بحرین) 2- مجتبی گلیج (ایران) 3- هابیلا آووسایمان (چین) و گانخویاگ گانباتار (مغولستان)
125 کیلوگرم: 1- امیرحسین زارع (ایران) 2- لخاگواگرل مونختور (مغولستان) 3- آیال لازاریف (قرقیزستان) و بوهیردون (چین)




برچسب ها :

جدید ترین اخبار فدراسیون

پیام تبریک دکتر رئیسی به مناسبت قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در آسیا
پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان پس از قهرمانی ایران در رقابت های کشتی فرنگی آسیا
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر
قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات آسیایی قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان
برای حضور در رقابت های کسب سهمیه المپیک
تیم منتخب کشتی فرنگی پیش از حضور در رقابت های کسب سهمیه المپیک(گزارش تصویری)
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری - 3)
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان (تکمیلی)
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری -2)