رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام آکسیونوف – روسیه

یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ 13:28
امیر عبدی و محمد ناقوسی به مدال طلا دست یافتند
علی اسکو صاحب مدال نقره شد
رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام آکسیونوف روسیه با کسب 2 مدال طلا و 1 مدال نقره نمایندگان کشورمان پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام آکسیانوف روسیه روزهای 18 و 19 شهریورماه در شهر نووسیبرگ برگزار شد که تیم 8 نفره کشورمان توسط امیر عبدی در وزن 72 کیلوگرم و محمد ناقوسی در وزن 82 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و علی اسکو در وزن 77 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم مهدی احدی در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر حریف روس خود را مغلوب کرد. وی در دور دوم به به دلیل مصدومیت مقابل حریف خود مغلوب شد و به مسابقات ادامه نداد.
در وزن 63 کیلوگرم عارف محمدی در دورهای اول و دوم با نتایج 2 بر صفر و 6 بر 5 مقابل کشتی گیرانی از روسیه به برتری دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی مغلوب حریف قزاقستانی شد و راهی دیدار رده بندی شد. محمدی در این دیدار با نتیجه 4 بر 1 مغلوب و پنجم شد.
در وزن 72 کیلوگرم امیر عبدی در دور اول با ضربه فنی نماینده بلاروس را مغلوب کرد. وی در دور دوم 8 بر صفر حریف روس خود را شکست داد. وی در دور سوم و مرحله نیمه نهایی با نتیجه 8 بر 6 دیگر کشتی گیر روسیه ای را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 7 بر صفر از سد حریف روس خود گذشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 77 کیلوگرم علی اسکو در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر حریفی از روسیه را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 3 مقابل دیگر حریف روسیه ای به پیروزی رسید. درهمین وزن علیرضا ارقش پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل کشتی گیری از روسیه با نتیجه 11 بر 8 پیروز شد. دو نماینده کشورمان در دیدار نیمه نهایی مقابل هم قرار گرفتند که علی اسکو با نتیجه 2 بر 1 مقابل ارقش به پیروزی دست یافت و به دیدار فینال رفت. وی در دیدار فینال با نتیجه 7 بر صفر مغلوب حریفی از کشور روسیه شد و به مدال نقره رسید. علیرضا ارقش نیز راهی دیدار رده بندی شد. ارقش در این دیدار با ضربه فنی مغلوب کشتی گیر روس شد و در جایگاه پنجم ایستاد.
در وزن 82 کیلوگرم محمد ناقوسی در دور اول با نتیجه 13 بر 5 نماینده روسیه را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه 6 بر 2 مقابل دیگر حریف روس به پیروزی رسید و در مرحله نیمه نهایی نیز از سد دیگر حریف روس گذشت و به دیدار فینال راه یافت. ناقوسی در این دیدار با نتیجه 11 بر 10 کشتی گیر روس را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 87 کیلوگرم سعید کریمی زاده در دور اول با نتیجه 6 بر 3 نماینده قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 3 بر 3 از سد حریف روس خود گذشت. وی در دیدار نیمه نهایی با نتیجه 8 بر صفر مغلوب دیگر حریف روس شد و به دیدار رده بندی رفت. کریمی زاده در این دیدار 5 بر صفر مقابل حریفی از روسیه شکست خورد و پنجم شد. امیررضا مرادیان دیگر نماینده کشورمان در دور اول با نتیجه 8 بر صفر حریف قزاقستانی را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 3 بر 2 نماینده کشور روسیه را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 8 بر صفر مغلوب دیگر کشتی گیر روسیه ای شد و به دیدار رده بندی رفت. مرادیان در این دیدار ضربه فنی و پنجم شد.برچسب ها :

جدید ترین اخبار فدراسیون

انتخابات هیئت کشتی استان تهران قانونی اعلام شد
پیام تبریک وزیر امور خارجه به مناسبت قهرمانی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی
قدردانی جامعه کشتی از رهبر معظم انقلاب؛
در پی قهرمانی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در آسیا؛
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری - 5)
رقابت های قاره ای گزینشی المپیک 2024 پاریس – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا - (گزارش تصویری)
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری - 4)
پیام تبریک دکتر قالیباف در پی قهرمانی تیم های کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات قهرمانی آسیا
پیام تبریک دکتر رئیسی به مناسبت قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در آسیا
پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان پس از قهرمانی ایران در رقابت های کشتی فرنگی آسیا
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر
قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات آسیایی قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان