رقابت های کشتی آزاد جام دیمیتری کرکین – روسیه

جمعه ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ 15:28
فیروزپور و معصومی به مدال طلا دست یافتند
بابالو صاحب مدال نقره شد
الهی و منصوری به مدال برنز رسیدند
تیم منتخب و 6 نفره کشتی آزاد ایران با کسب 2 مدال طلا، 1 مدال نقره و 2 مدال برنز به کار خود در رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام دیمیتری کرکین که روزهای 16 و 17 شهریورماه در شهر یاکوتسک روسیه برگزارشد، پایان داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان این مسابقات تیم ایران توسط امیرحسین فیروزپور در وزن 92 کیلوگرم، امیررضا معصومی در وزن 125 کیلوگرم به مدال طلا، ابوالفضل بابالو در وزن 97 کیلوگرم به مدال نقره، ابراهیم الهی در وزن 65 و علی منصوری در وزن 86 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

محمد بخشی در وزن 70 کیلوگرم نیز پنجم شد.

نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت ها، به شرح زیر است:

در وزن 65 کیلوگرم ابراهیم الهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر الکساندر ایوانوف از روسیه را شکست داد.  وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 9 بر صفر ولادیسلاو کویکا از بلاروس را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 مغلوب آرتور بادتیف از روسیه شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر صفر دیولوستان توتونوف از روسیه را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 70 کیلوگرم محمد بخشی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر سبالوس از پرو را مغلوب کرد وی در دور بعد با ضربه فنی از سد لی از کره جنوبی گذشت. بخشی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 6 بر صفر مغلوب ویکتور راسادین از تاجیکستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، بخشی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 9 بر 4 پاپیکیان از ارمنستان را از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی رفت. بخشی در این دیدار با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کوربان شیرایف از روسیه شد و در جایگاه پنجم ایستاد.

در وزن 86 کیلوگرم علی منصوری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به با ضربه فنی چیتادزه از بلاروس را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 11 بر صفر مغلوب آرتور نایفانوف کشتی گیر عنوان دار روسی  شد. وی با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. منصوری در این گروه با نتیجه 10 بر صفر دنیس ماکسیموف از روسیه را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر 2 دیمیتری زین الدین اف از روسیه را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 92 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل ماکسیم تولماچف از روسیه به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر 2 از سد آلن باگایف کشتی گیری که ماه گذشته در مسابقات جام کنکورد مغلوبش شده بود، گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل نیورگین سرگین از روسیه را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم که با حضور 7 کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار می شود، ابوالفضل بابالو در گروه ب به در مبارزه نخست با نتیجه 4 بر صفر آیور نیمایف از روسیه را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر  جونگ یونگ یو از کره جنوبی را مغلوب کرد و بعنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی راه یافت. بابالو در این مرحله اورگیلوخ داگادورج از مغولستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل شامیل موسی یف دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از روسیه با نتیجه 6 بر 3 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 125 کیلوگرم امیررضا معصومی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر نرگویباتار از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. معصومی با نتیجه 14 بر 4 از سد زلیم خان خزریف از روسیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل آنزور خزریف قهرمان بازی های اروپایی از روسیه با نتیجه 8 بر 3 به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.
برچسب ها :

جدید ترین اخبار فدراسیون

انتخابات هیئت کشتی استان تهران قانونی اعلام شد
پیام تبریک وزیر امور خارجه به مناسبت قهرمانی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی
قدردانی جامعه کشتی از رهبر معظم انقلاب؛
در پی قهرمانی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در آسیا؛
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری - 5)
رقابت های قاره ای گزینشی المپیک 2024 پاریس – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا - (گزارش تصویری)
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری - 4)
پیام تبریک دکتر قالیباف در پی قهرمانی تیم های کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات قهرمانی آسیا
پیام تبریک دکتر رئیسی به مناسبت قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در آسیا
پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان پس از قهرمانی ایران در رقابت های کشتی فرنگی آسیا
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر
قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات آسیایی قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان