رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا – قرقیزستان

سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ 18:06
شاهکار بی نظیر نمایندگان کشورمان در بیشکک
طعم شیرین قهرمانی با کسب 6 مدال طلا،‌ 3 مدال نقره و 1 مدال برنز
رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا در حالی عصر امروز در شهر بیشکک قرقیزستان پایان یافت که تیم ملی کشورمان در هر 10 وزن صاحب مدال شد و مقتدرانه و با اختلاف بالا بعنوان قهرمانی دست یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا روزهای 22 و 23 خردادماه در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط اهورا خاطری در وزن 45 کیلوگرم، سام سیار در وزن 48 کیلوگرم، سینا خلیلی در وزن 65 کیلوگرم، ابوالفضل حسینی در وزن 71 کیلوگرم، ابوالفضل رحمانی در وزن 80 کیلوگرم، توحید نوری در وزن 92 کیلوگرم به مدال طلا، امیررضا تیموری راد در وزن 55 کیلوگرم، سجاد پیردایه در وزن 60 کیلوگرم، ابوالفضل محمدنژاد در وزن 110 کیلوگرم به مدال نقره و امیرمحمد نوازی در وزن 51 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی ایران با 225 امتیاز مقتدرانه و با اختلاف زیاد عنوان قهرمانی را بدست آورد و پس از تیم ایران تیم های هند با 180 و قزاقستان با 158 امتیاز دوم و سوم شدند.

این در حالی بود که تیم ایران سال گذشته با 1 مدال طلا، 3 مدال نقره و 1 برنز و 126 امتیاز چهارم شده بود که دلاورمردان ایرانی فعل خواستن را صرف کردند و امسال با شاهکار بی نظیر خود بعنوان قهرمانی دست یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم اهورا خاطری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 12 بر صفر اوسوخ بات اردن از مغولستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر یرالی امانگلدی از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. خاطری در این دیدار به دانراج شیرکی از هند را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 48 کیلوگرم، سام سیار پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 2 هارویا فوکاساوا از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار مقابل یرالی ژتپیسوف از قزاقستان با نتیجه 9 بر 2 پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. سیار در دیدار فینال روپش از هند را با نتیجه ۴ بر 3 از پیش رو برداشت و طلایی شد.

در وزن 51 کیلوگرم امیرمحمد نوازی در دور اول با نتیجه 12 بر صفر باوودورج از مغولستان را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل کورساناتبک ایساکوف از قرقیزستان با نتیجه 9 بر 4 پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 7 بر صفر و ضربه فنی مقابل لئو آکاگی از ژاپن مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار  با پیروزی ۱۱ بر صفر مقابل شوهیرون علی اف از ازبکستان صاحب گردن آویز برنز شد.

در وزن 55 کیلوگرم امیررضا تیموری زاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر آچو لیو از چین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 12 بر 10 از سد شاهرخ بک ساپویف از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. تیموری زاد با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب آنکوش از هند شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 60 کیلوگرم سجاد پیردایه پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 شمس الدین جومابویف از ازبکستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر 4 مقابل زاندانبات باتسایخان از مغولستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل اموربک آسان اولو از قرقیزستان را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 65 کیلوگرم سینا خلیلی در دور اول با نتیجه 11 بر 4 محمد عبداله از پاکستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 12 بر صفر یوساکو تسوجیتا از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. خلیلی در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر سورابه از هند را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر 3 از سد  رستم جان کاخاروف از قرقیزستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 71 کیلوگرم ابوالفضل حسینی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفربه پوروداگوا از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی کای چانگ از چین تایپه را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حسینی در این مرحله با نتیجه 12 بر 2 مقابل آلپ ارسلان بگنجوف از ترکمنستان به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل نوردولت  سیلبکوف از قزاقستان با نتیجه 6 بر 2 به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 80 کیلوگرم ابوالفضل رحمانی در دور اول ب نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی بایامدورج انخبات از مغولستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه 4 بر صفر دولتگلدی میرادوف از ترکمنستان را مغلوب کرد. رحمانی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 11 بر صفر نوراسیل یراسیل از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر مقابل سورابه یاداو از هند ییروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 92 کیلوگرم توحید نوری در دور اول با نتیجه 7 بر 2 و ضربه فنی وینای از هند را از پیش رو برداشت وی در دور بعد با 10 بر صفر سلیمان موساگولیف از ترکمنستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر دمول آریونتویا از مغولستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. نوری در این دیدار با نتیجه 4 بر 1 سمیر دورسونوف از قزاقستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.


در وزن 110 کیلوگرم ابوالفضل محمدنژاد در دور اول با نتیجه 10 بر صفر ماتسوموتو از ژاپن را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 13 بر صفر الدوربک حسن اف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. محمدنژاد در دیدار پایانی با نتیجه 8 بر 1 مغلوب یدیگی کاسیمبک از قزاقستان شد و به مدال نقره رسید.


رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

45 کیلوگرم: 1- اهورا خاطری (ایران) 2- دانراج شیرکه (هند) 3- بوبجون ایبادولایف (ازبکستان) و یرالی امانگلدی (قزاقستان)
48 کیلوگرم: 1- سام سیار (ایران) 2- روپیش (هند) 3- عبدالمالک جلال الدین اف (ازبکستان) و یرالی ژتپیسوف (قزاقستان)
51 کیلوگرم: 1- لئو آکاگی (ژاپن) 2- روهیت (هند) 3- امیرمحمد نوازی (ایران) و اولجاس ژایونبایف (قزاقستان)
55 کیلوگرم: 1- آرنوش آنکوش (هند) 2- امیررضا تیموری زاد (ایران) 3- شاهرخ بک ساپویف (ازبکستان) و آلان اورالبک (قزاقستان)
60 کیلوگرم: 1- عمربک آسان اولو (قرقیزستان) 2- سجاد پیردایه (ایران) 3- توشار (هند) و زاندانبات باتسایخان (مغولستان)
65 کیلوگرم: 1- سینا خلیلی (ایران) 2- رستمجان کاخاروف (قرقیزستان) 3- سورابه (هند) و آلماس سابیر (قزاقستان)
71 کیلوگرم: 1- سید ابوالفضل حسینی (ایران) 2- نوردولت سیبکوف (قزاقستان) 3- نارندر (هند) و آلپ ارسلان بیگنجوف (ترکمنستان)
80 کیلوگرم: 1- ابوالفضل رحمانی (ایران) 2- سورابه یاداو (هند) 3- هائویو جیانگ (چین) و دولتگلدی نیرادوف (ترکمنستان)
92 کیلوگرم: 1- توهید نوری (ایران) 2- سمیر دورسونوف (قزاقستان) 3- وینای (هند) و نواه لیبوتز (ژاپن)
110 کیلوگرم: 1- یدیگه کاسیمبک (قزاقستان) 2- ابوالفضل محمدنژاد (ایران) 3- سینگ جاسپوران (هند) و الدوربک حسن اف (ازبکستان)گالری تصاویر

برچسب ها :