رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا – قرقیزستان

یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ 16:44
تیم ایران پس از 4 سال مقتدرانه بعنوان قهرمانی دست یافت
کسب 4 مدال طلا، 2 مدال نقره و 2 مدال برنز توسط دلاورمردان ایرانی
تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان در رقابت های قهرمانی آسیا که روزهای 20 و 21 خردادماه در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار شد با کسب 4 مدال طلا، 2 مدال نقره و 2 مدال برنز، پس از چهار سال و مقتدرانه بعنوان قهرمانی دست یافت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، برای تیم ایران در این رقابت ها، محمدمعراج مهمدی در وزن 51 کیلوگرم، محمدرضا غلامی در وزن 55 کیلوگرم، علی اکبر اصغری در وزن 92 کیلوگرم و امیرحسین عبدولی در وزن 110 کیلوگرم به مدال طلا، عرفان مرادی در وزن 45 کیلوگرم، حبیب اله رحیمی در وزن 71 کیلوگرم به مدال نقره، علی دزفولی نژاد در وزن 60 کیلوگرم و احمدرضا محمدیان در وزن 65 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
در رده بندی تیمی، ایران با 188 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت و تیم های قرقیزستان با 176 و ازبکستان با 151 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.
این در حالی است که تیم ایران سال گذشته و در کشور قرقیزستان با کسب 2 مدال طلا، 4 مدال نقره، 2 مدال برنز و 174 امتیاز، پس از تیم قرقیزستان بعنوان نایب قهرمانی رسیده بود و پس از چهار سال بار دیگر عنوان قهرمانی را مقتدرانه بدست آورد.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم عرفان مرادی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر هانبیول جانگ از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر کانتا یاماگوچی از ژاپن را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. مرادی در دیدار فینال مارلان آبدیساماتوف از قرقیزستان را با نتیجه ۲ بر ۲ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 48 کیلوگرم پیام احمدی در دور اول با نتیجه 3 بر صفر مغلوب بکنور موکان از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، احمدی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 51 کیلوگرم محمدمعراج مهمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر 1 آرنات ژارلیکاسین از قزاقستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل داستان بک اوریپوف از ازبکستان با نتیجه 1 بر 1 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. مهمدی در دیدار پایانی یریسبک مقابل خامداموف از قرقیزستان با نتیجه 4بر 3 به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 55 کیلوگرم محمدرضا غلامی در دور نخست با نتیجه 7 بر 1 مقابل تاکوما ناکاشیما از ژاپن به پیروزی دست یافت. وی در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 مصطفی السعیدی از عراق را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی دراین مرحله با نتیجه 4 بر 3 از سد کوبانیچ آرینوف از قرقیزستان گذشت و به دیدار پایانی راه یافت. غلامی در دیدار فینال با نتیجه ۴ بر ۳ سوراج از هند را از پیش رو برداشت و طلایی شد.
در وزن 60 کیلوگرم علی دزفولی نژاد پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر 1 اوگابک موکیموف از ازبکستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 11 بر 10 مغلوب کازیبک کالماگابیتوف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. دزفولی نژاد در این دیدار وارون از هند را با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.
در وزن 65 کیلوگرم احمدرضا محمدیان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 4 مقابل ساچین از هند مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی نیز راهی گروه بازنده ها شد. محمدیان در این گروه با نتیجه 5 بر صفر شاتلیک یونوسوف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر 3 مقابل موحامد یحیویف از تاجیکستان پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.
در وزن 71 کیلوگرم حبیب اله رحیمی پس از استراحت در دور نخست، در دور بعد با نتیجه 9 بر 1 تمیربک عبداله یف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله دیاز سیتکالیف از قزاقستان را با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کرد و به دیدرا فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 12 بر 2 و ضربه فنی مغلوب یریسکلدی خامازایف از قرقیزستان شد و به مدال نقره رسید.
در وزن 80 کیلوگرم کامران بک پیکری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 مغلوب بکمراد رستم اف از ازبکستان شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، به دیدار رده بندی رفت. بک پیکری در دیدار رده بندی مقابل یرکیبولان آناپیا از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب و پنجم شد.
در وزن 92 کیلوگرم که با حضور 7 کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار می شود، علی اکبر اصغری در در گروه دوم در مبارزه نخست با نتیجه 8 بر صفر یچان پارک از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر آیومیو ماتسوموتو از ژاپن را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ماکسیم اوکراینتسیف از قزاقستان نفر دوم گروه اول با نتیجه 5 بر 1 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. اصغری در دیدار نهایی با برتری 5 بر صفر مقابل سرداربک رستم اف از ازبکستان به مدال طلا دست پیدا کرد.
در وزن 110 کیلوگرم امیرحسین عبدولی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل یازو لیو از چین با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دیدار بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل روناک از هند با نتیجه 6 بر 3 به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. عبدولی در دیدار پایانی بکجان ایسماگولوف از قزاقستان را با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت. 

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

45 کیلوگرم: 1- مارلنآبدیساماتوف (قرقیزستان) 2- عرفان مرادی (ایران) 3- کانتا یاماگوچی (ژاپن) و حاجاکبر کوچکاروف (ازبکستان)

48 کیلوگرم: 1- شهزاد روزیخانوف(ازبکستان) 2- سیدهانات پاتیل (هند) 3- هایرو ساکاموتو (ژاپن) و بکنور موکان(قزاقستان)

51 کیلوگرم: 1- محمدمعراج محمدی(ایران) 2- یرسبک خامداموف (قرقیزستان) 3- داستانبک اوریپوف (ازبکستان) و رنتانیشیکیدو (ژاپن)

55 کیلوگرم: 1- محمدرضا غلامی(ایران) 2- سوراج (هند) 3- آوتجا خالماخانوف (ازبکستان) و تاکوما ناکاشیما (ژاپن)

60 کیلوگرم: 1- سابیت شامشدینوف (قرقیزستان)2- کازیبک کالامگامبتوف (قزاقستان) 3- شینا یاسومی (ژاپن) و علی دزفولی نژاد(ایران)

65 کیلوگرم: 1- میرسید یونوسوف(قرقیزستان) 2- کومار ساچین (هند) 3- احمدرضا محمدیان (ایران) و علیبک تورلیگازی(قزاقستان)

71 کیلوگرم: 1- یریسکلدی خامزایف(قرقیزستان) 2- حبیب اله رحیمی (ایران) 3- ادریس رمزی جاف (عراق) و دیاس سیتکالیف (قزاقستان)

80 کیلوگرم: 1-  بکموراد رستم اف (ازبکستان) 2- امان (هند) 3-مسلم مامیروف (قرقیزستان) و یرکبولان آناپیا (قزاقستان) 5- کامران بک پیکری (ایران)

92 کیلوگرم: 1- علی اکبر اصغری(ایران) 2- سرداربک رستم اف (ازبکستان) 3- ماکسیم اوکراینتسیف (قزاقتسان) 4- یچانپارک (کره جنوبی)

110 کیلوگرم: 1- امیرحسین عبدولی(ایران) 2- بکجان اسماگولیف (قزاقستان) 3- روناک (هند) و تالاسبک بوبکوف(قرقیزستان)برچسب ها :