رقابت های بین المللی کشتی آزاد رنکینگ اتحادیه جهانی، جام ابراهیم مصطفی- مصر

یکشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۱ 22:10
نمایندگان کشورمان با کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز به کار خود پایان دادند
4 کشتی گیر اعزامی کشورمان به رقابت های بین المللی کشتی جام ابراهیم مصطفی مصر با کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز به کار خود در این مسابقات پایان دادند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، دومین رقابت رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در سال 2023 جام ابراهیم مصطفی در بخش کشتی آزاد روزهای 6 و 7 اسفندماه در شهر اسکندریه مصر برگزار شد.

تیم ایران که با 4 نماینده در این مسابقات شرکت کرده بود توسط امیرحسین کاووسی در وزن 79 کیلوگرم به مدال نقره و امیرحسین فیروزپور در وزن 97 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم یاسین رضایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 19 بر 8 و ضربه فنی عبدالغنی بنات اله از الجزایر را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی را یافت. وی در دور سوم مقابل ولادمیر کودرین از قزاقستان با نتیجه 20 بر 12 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل تایربک ژوماشبیک اولو از قرقیزستان دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از قرقیزستان با نتیجه 18 بر 6 مغلوب شد وی در این دیدار مقابل آرسن هاراتونیان از ارمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب شد و پنجم شد.

در وزن 74 کیلوگرم حسین ابوذری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 5 بر 2 مغلوب سنور دمیرتاش دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ترکیه شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ترک در دیدار نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 79 کیلوگرم امیرحسین کاووسی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر فتایریا از الجزایر را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 5 بر 2 چاندلر مارستیلر از آمریکا را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل بولات ساکایف از قزاقستان با نتیجه 7 بر 6 به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل آوتاندیل کنتچادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان با نتیجه 10 بر 7 شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن 97 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر مصطفی الدرس از مصر را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر 4 مخسود ویسالوف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله مقابل زبیگنیو بارانوفسکی دارنده مدال نقره و برنز اروپا از لهستان با نتیجه 6 بر 4 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 7 بر صفر موزاری مچدلیدزه از اوکراین را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.


اسامی نفرات برتر اوزان دهگانه این رقابت ها به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: 1- سلیمان آتلی (ترکیه) 2- آندری یاتسنکو (اوکراین) 3- راحت کالجان (قزاقستان) و بکزات الماز اولو (قرقیزستان)
61 کیلوگرم: 1- تایربک ژوماشبک اولو (قرقیزستان) 2- تاراس مارکوویچ (اوکراین) 3- آستین دسانتو (آمریکا) و آرسن هاراتونیان (ارمنستان) 5- یاسین رضایی (ایران)
65 کیلوگرم: 1- وازگن توانیان (ارمنستان) 2- جوزف مک کنا (آمریکا) 3- امیدجان جلال اف (ازبکستان) و اریک آروشانیان (اوکراین)
70 کیلوگرم: 1- ارنظر آکماتالیف (قرقیزستان) 2- بوکاس چیتوم (آمریکا) 3- ایهور نیکیفورک (اوکراین) و گئورگی الباکیدزه (گرجستان)
74 کیلوگرم: 1- یاکوب شیخ جمال اف (رومانی) 2- وینچنزو جوزف (آمریکا) 3- سنور دمیرتاش (ترکیه) ... 15- حسین ابوذری (ایران)
79 کیلوگرم: 1- آوتاندیل کنتچادزه (گرجستان) 2- امیرحسین کاووسی (ایران) 3- بکزاد عبدالرحمن اف (ازبکستان) و چاندلر مارستیلر (آمریکا)
86 کیلوگرم: 1- واسیل میخایلوف (اوکراین) 2- زاهید والنسیا (آمریکا) 3- تاریل گافرینداشویلی (گرجستان) و سباستین جزیرزانسکی (لهستان)
92 کیلوگرم: 1- کالین مور (آمریکا) 2- ناتهان جکسون (آمریکا) 3- میریانی مایسورادزه (گرجستان) و فیض اله آکتورک (ترکیه)
97 کیلوگرم: 1- باتیربک چاکولوف (اسلواکی) 2- زبیگنیو بارانوفسکی (لهستان) 3- امیرحسین فیروز پور (ایران) و ولادیسلاو بایتسایف (مجارستان)
125 کیلوگرم: 1- طاها آکگول (ترکیه) 2- کامیل کوسیولک (لهستان) 3- حسن بای رحیموف (ازبکستان) و یوسف باتیرمورزایف (قزاقستان)برچسب ها :

جدید ترین اخبار فدراسیون

انتخابات هیئت کشتی استان تهران قانونی اعلام شد
پیام تبریک وزیر امور خارجه به مناسبت قهرمانی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی
قدردانی جامعه کشتی از رهبر معظم انقلاب؛
در پی قهرمانی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در آسیا؛
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری - 5)
رقابت های قاره ای گزینشی المپیک 2024 پاریس – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا - (گزارش تصویری)
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری - 4)
پیام تبریک دکتر قالیباف در پی قهرمانی تیم های کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات قهرمانی آسیا
پیام تبریک دکتر رئیسی به مناسبت قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در آسیا
پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان پس از قهرمانی ایران در رقابت های کشتی فرنگی آسیا
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر
قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات آسیایی قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان