رقابت های بین المللی کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی، جام ابراهیم مصطفی- مصر

جمعه ۵ اسفند ۱۴۰۱ 19:51
نمایندگان کشورمان با کسب 2 مدال طلا به کار خود پایان دادند
3 کشتی گیر اعزامی کشورمان به رقابت های بین المللی کشتی جام ابراهیم مصطفی مصر با کسب 2 مدال طلا به کار خود پایان دادند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، دومین رقابت رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در سال ۲۰۲۳ جام ابراهیم مصطفی در بخش کشتی فرنگی روزهای 4 و 5 اسفندماه در شهر اسکندریه مصر برگزار شد.

تیم ایران که با 3 نماینده در این مسابقات شرکت کرده بود توسط میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم و محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.

محمدرضا گرایی در وزن 72 کیلوگرم که به دیدار رده بندی راه یافته بود با توجه به مصدومیت، از حضور در مسابقه انصراف داد و پنجم شد.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی در دور نخست با نتیجه 7 بر صفر سیمیک محموداف از قرقیزستان را مغلوب کرد وی در دور  بعد و در مرحله یک چهارم نهایی ویکتور سیوبانو دارنده مدال طلا و نقره جهان از مولداوی را با نتیجه 4 بر صفر از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. دلخانی دراین مرحله مقابل مادیار مالتکبایف از قزاقستان با نتیجه 2 بر 1 به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. دلخانی در دیدار پایانی به مصاف لری ابولادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان رفت و در یک کشتی نفسگیر با نتیجه 8 بر 7 از سد این کشتی گیر گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور اول با نتیجه 10 بر 1 عمر اوکیل از مصر را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 11 بر 3 شروز اوچیلوف از تاجیکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل اوتار ابولادزه از گرجستان با نتیجه 8 بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با توجه به مصدومیت مقابل آنکیت گولیا از کشور هند کشتی نگرفت و پنجم شد.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 2 بر صفر مقابل گئورگی ملیا از گرجستان به برتری دست یافت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله تاماش لوای از مجارستان را با نتیجه 5 بر 2 مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ساروی در این دیدار با نتیجه 5 بر 2 از سد آرتور عمراف از چک گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با توجه به حاضر نشدن روبرتی کوبلیاشویلی دارنده مدال برنز جهان از گرجستان پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.


اسامی نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:
55 کیلوگرم: 1- امانگالی بکبولاتوف (قزاقستان) 2- مارلان موکاشیف (قزاقستان) 3- ایسخار کوربایف (قزاقستان) و دنیس میهای (رومانی)
60 کیلوگرم: 1- کرم کمال (ترکیه) 2- یرنار فیداخمتوف (قزاقستان) 3- هایتهم فهمی محمود (مصر) و رضوان آرنات (رومانی)
63 کیلوگرم: 1- میثم دلخانی (ایران) 2- لری ابولادزه (گرجستان) 3- داستان زارلیخانوف (قزاقستان) و سیمیک محموداف (قرقیزستان)
67 کیلوگرم: 1- مری بکینوف (قزاقستان) 2- جانی ختسوریانی (گرجستان) رازاک بیشیکیف (قرقیزستان) و هوسی یوتو (چین)
72 کیلوگرم: 1- راماز زوئیدزه (گرجستان) 2- اوتار ابولادزه (گرجستان) 3- آنکیت گولیا (هند) و دانیار کالینوف (قزاقستان) 5- محمدرضا گرایی (ایران)
77 کیلوگرم: 1- آیک مانتساکانیان (بلغارستان) 2- دمیو ژاداریف (قزاقستان) 3- الکساندرین گوتو (مولداوی) و یونس امره باشار (ترکیه)
82 کیلوگرم: 1- گلا بولکوادزه (گرجستان) 2- آکیلبک تالانتبکوف (قرقیزستان) 3- عبدالگریم یوکالی (الجزایر) و کریستوفر برگ (سوئد)
87 کیلوگرم: 1- لاشا گوبادزه (گرجستان) 2- علی جنگیز (ترکیه) 3- گورامی ختسوریانی (گرجستان) و الکس کسیدیس (سوئد)
97 کیلوگرم: 1- محمد هادی ساروی (ایران) 2- روبرتی کوبلیاشویلی (گرجستان)  3- مارکوس راگینگر (اتریش) و آرتور عمراف (چک)
130 کیلوگرم: 1-  عبدالطیف محمد (مصر)  2- آلن سیوراریو (رومانی) 3- زویادی پاتاریدزه (گرجستان) و علی خان سیزدیکوف (قزاقستان)
برچسب ها :

جدید ترین اخبار فدراسیون

پیام تبریک دکتر رئیسی به مناسبت قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در آسیا
پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان پس از قهرمانی ایران در رقابت های کشتی فرنگی آسیا
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر
قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات آسیایی قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان
برای حضور در رقابت های کسب سهمیه المپیک
تیم منتخب کشتی فرنگی پیش از حضور در رقابت های کسب سهمیه المپیک(گزارش تصویری)
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری - 3)
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان (تکمیلی)
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری -2)