رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان- ایتالیا

چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱ 22:18
تیم ایران سکوی قهرمانی را از آن خود کرد
کسب 1 مدال طلا، 2 مدال نقره و 4 مدال برنز توسط نمایندگان شایسته کشورمان
تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران سکوی قهرمانی رقابت های جهانی این رشته را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان روزهای 3 تا 5 مردادماه در شهر رُم ایتالیا برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط علی احمدی وفا در وزن 48 کیلوگرم به مدال طلا، محمدرضا غلامی در وزن 51 کیلوگرم، اهورا بویری در وزن 65 کیلوگرم به مدال نقره، پیام احمدی در وزن 45 کیلوگرم، سیدرضا آذرشب در وزن 80 کیلوگرم، حمیدرضا کشتکار در وزن 92 کیلوگرم و محمد جهانگیری در وزن 110 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت و با کسب 135 امتیاز بعنوان قهرمانی رسید.
پس از تیم ایران آذربایجان با  130 امتیاز و گرجستان با 121 امتیاز در جایگاه های دوم و سوم ایستاند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم پیام احمدی در دور اول با نتیجه 10 بر 2 مقابل نیراج پاتل از هند پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی عمر تنیتیماک اولو از قرقیزستان را با نتیجه 4 بر 3 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. احمدی در این مرحله مقابل یوهن پوکووبا از اوکراین با نتیجه 9 بر 7 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر بکنور موکان از قزاقستان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۴۸ کیلو گرم علی احمدی وفا در دور نخست با نتیجه 2 بر 1 از سد تیگران گالستیان از ارمنستان گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه 5 بر 4 کورمان بک علیمجانوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. احمدی وفا در این مرحله با نتیجه 7 بر 3 از سد آرسن ژومان از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه 3 بر 3 مقابل رونیت شارمان از هند پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم محمدرضا غلامی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر 7 روآن بکیموف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر 1 مانیش از هند را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. غلامی در این مرحله با نتیجه 6 بر صفر از سد علی سومبول از ترکیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر صفر و ضربه فنی مغلوب آیتجان خالماخانوف از ازبکستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۵۵ کیلوگرم محمد کمالی در دور نخست با نتیجه 6 بر 2 مغلوب ماکسیم چوبنکو از اوکراین شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، حذف شد.


در وزن ۶۰ کیلوگرم ابوالفضل میرشکار در دور اول با نتیجه 8 بر صفر هوبرت ویسوکزانسی از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر از سد آوتاندیل مامالادزه از گرجستان گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. میرشکار در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر موکول چاهان از هند را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل گاسپار ترتریان از ارمنستان با نتیجه 5 بر 1 مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه 11 بر 10و ضربه فنی مقابل یویسف آشیروف از قزاقستان شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم اهورا بویری در دور نخست با نتیجه 5 بر 2 مقابل سرگازی با ابدیخادیر از قزاقستان به برتری دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر 2 بهروز بارانوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله یکچهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر 4  آندرانیک سدراکیان از ارمنستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بویری در این مرحله با نتیجه 1 بر 1 از سد علی علیزادا از جمهوری آذربایجان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. نماینده کشورمان در دیدار پایانی با نتیجه 6 بر صفر مغلوب خوئل آدامز از آمریکا شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۱ کیلوگرم محمد مرادی در دور نخست مقابل آرارات  واردرسیان از ارمنستان با نتیجه 12 بر 3 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ارمنی در دیدار نیمه نهایی، حذف شد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم سیدرضا آذر شب با نتیجه 3 بر صفر مقابل وتی کاجانن از فنلاند پیروز شد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر مارکوس اوتجارف از استونی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر 2 و ضربه فنی تایزو یوشیدا از ژاپن را مغلوب کرد و  به مرحله نیمه نهایی راه یافت. آذرشب در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر مغلوب اسماعیل رضایف از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل برانکو دوکیچ از صربستان به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم حمیدرضا کشتکار پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر لوکمان گول از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه 9 بر صفر راماندیپ از هند را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کشتکار در این مرحله با نتیجه 5 بر 3 مغلوب گور عیوضیان از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل ریکاردو بوفیس از ایتالیا با نتیجه 2 بر صفر و ضربه فنی به برتری رسید و به مدال برنز دست یافت.
 
در وزن ۱۱۰ کیلوگرم محمد جهانگیری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل ماکسیم پتروف از بلغارستان به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 مغلوب دارابوس لازلو از مجارستان شدو با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. جهانگیری در گروه بازنده ها عمر الکلینی از مصر را با نتیجه 8 بر صفر  از پیش رو برداشت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل دمیترو استریژکوزین از اوکراین با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.


رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

45 کیلوگرم: 1- یوهن پوکوبا (اوکراین) 2- شهزاد روزیوخانوف (ازبکستان) 3- پیام احمدی (ایران) و حسین سواداف (آذربایجان)

48 کیلوگرم: 1- علی احمدی وفا (ایران) 2- رونیت شارما (هند) 3- سعید خلیل اف (آذربایجان) و آرسن ژومان (قزاقستان)

51 کیلوگرم: 1- آیتجان خالماخانوف (ازبکستان) 2- محمدرضا غلامی (ایران) 3- وادات گاسیملی (آذربایجان) و مانیش (هند)

55 کیلوگرم: 1- سوراج (هند) 2- فرایم مصطفی یف (آذربایجان) 3- خورشیدبک نورمحمداف (ازبکستان) و صبا سورمانیدزه (گرجستان) ... 11- محمد کمالی (ایران)

60 کیلوگرم: 1- گاسپر ترتریان (ارمنستان) 2- لوکاس گراسو (فرانسه) 3- یوسف آشیروف (قزاقستان) و عمر محمدمراد (مصر) 5- ابوالفضل میرشکار (ایران)

65 کیلوگرم: 1- خول آدامز (آمریکا) 2- اهورا بویری (ایران) 3- الکساندر روسیتاشولی (گرجستان) و بهروز بارنویف (ازبکستان)

71 کیلوگرم: 1- آنری پوتکاریدزه (گرجستان) 2- داود ممدوف (آذربایجان) 3- ابراهیم اوزدمیر (ترکیه) و آرارات واردرسیان (ارمنستان) ...14- محمد مرادی (ایران)

80 کیلوگرم: 1- آلپرن بربر (ترکیه) 2- اسماعیل رضایف (آذربایجان) 3- سیدرضا آذرشب (ایران) و لوکا چلاشویلی (گرجستان)

92 کیلوگرم: 1- گور عیوضیان (گرجستان) 2- داریوش کیفر (آلمان) 3- حمیدرضا کشتکار (ایران) و کودی مریل (آمریکا)

110 کیلوگرم: 1- کمال باکیر (ترکیه) 2- لازلو داراباس (نجارستان) 3- مازایم مردانوف (آذربایجان) و محمد جهانگیری (ایران)

رده بندی تیمی: 1- ایران 135 امتیاز 2- آذربایجان 130 امتیاز 3- گرجستان 121 امتیاز 4- ترکیه 89 امتیاز 5- هند 78 امتیاز 6- ازبکستان 75 امتیاز 7- ارمنستان 64 امتیاز 8- آمریکا 62 امتیاز 9- اوکراین 59 امتیاز 10- قزاقستان 54 امتیاز
گالری تصاویر

برچسب ها :

جدید ترین اخبار فدراسیون

انتخابات هیئت کشتی استان تهران قانونی اعلام شد
پیام تبریک وزیر امور خارجه به مناسبت قهرمانی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی
قدردانی جامعه کشتی از رهبر معظم انقلاب؛
در پی قهرمانی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در آسیا؛
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری - 5)
رقابت های قاره ای گزینشی المپیک 2024 پاریس – قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا - (گزارش تصویری)
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر (گزارش تصویری - 4)
پیام تبریک دکتر قالیباف در پی قهرمانی تیم های کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات قهرمانی آسیا
پیام تبریک دکتر رئیسی به مناسبت قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در آسیا
پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان پس از قهرمانی ایران در رقابت های کشتی فرنگی آسیا
رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبداله موحد – بابلسر
قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات آسیایی قرقیزستان
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا – قرقیزستان