رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا- بحرین

یکشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۱ 20:52
درخشش نمایندگان ایران با رکورد بی نظیر 8 مدال طلا، 1 نقره و کسب عنوان قهرمانی
نتایج کشتی گیران کشورمان
رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا با قهرمانی تیم ایران در شهر منامه بحرین پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا روزهای 18 و 19 تیرماه در شهر منامه بحرین برگزار شد و در پایان تیم یران توسط  آرمین حبیب زاده در وزن 61 کیلوگرم، حسین محمدآقایی در وزن 70 کیلوگرم:، عرفان الهی در وزن 74 کیلوگرم، سبحان یاری در وزن 79 کیلوگرم، عارف رنجبر در وزن 86 کیلوگرم، مبین عظیمی در وزن 92 کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در وزن 97 کیلوگرم، سالار حبیبی در وزن 125 کیلوگرم به مدال طلا و رضا مومنی در وزن 57 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.
آزادکاران کشورمان با کسب 228 امتیاز مقتدرانه عنوان قهرمانی قاره کهن را از آن خود کردند و تیم های هند با 185 امتیاز و قزاقستان با 148 امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم رضا مومنی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل  خطیب الآنی از عراق با نتیجه 12 بر 2 پیروز شد و دردور سوم و مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر ولادیسلاو نکاندروف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. مومنی در این مقابل مری بازاربایف از قزاقستان مغلوب و صاحب مدال نقره شد.

در وزن 61 کیلوگرم آرمین حبیب زاده در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مقابل انخبولد انخبات از مغولستان پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر ارسلان رحیم اف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. حبیب زاده در این دیدار با نتیجه 11 بر 9 از سد کومار موهیت از هند گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 65 کیلوگرم ، محمدعلی  عموزاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر 1 کشتی را مقابل امیدجان جلال اف از ازبکستان واگذار کرد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، عموزاد از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 70 کیلوگرم حسین محمدآقایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 14 بر 6 از سد ژاسولان بخولتانوف از قزاقستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر 8 ظفربک اوتاخانوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. محمدآقایی در دیدار پایانی با نتیجه 15 بر 7 مولایم یاداو از هند را از پیش رو برداشت به مدال طلا دست یافت.

در وزن 74 کیلوگرم عرفان الهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر 2 از سد ریوتارو توگویا از ژاپن گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دیاس ساگداتوف از قزاقستان با نتیجه 10 بر صف به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. الهی در این دیدار با نتیجه 10 بر 4 جایدیپ از هند را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 79 کیلوگرم سبحان یاری در دور اول با نتیجه 10 بر صفر جئونگ اوک کیم از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 12 بر 2 از سد یلنور شیلدبای از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. یاری در این دیدار با نتیجه 4 بر 1 مقابل سوبارو تاکاهارا از ژاپن پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم عارف رنجبر در دور اول با نتیجه 11 بر 8 مقابل ژاکسیلیک از قزاقستان به پیروزی رسید وی در دور بعد با نتیجه 10 بر 8 جوینتی کومار از هند را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. رنجبر در این مرحله با نتیجه 6 بر 3 مقابل حاج اکبر عبدوالکاخاروف از ازبکستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. رنجبر در این دیدار با نتیجه 8 بر 2 باتبیلکون نادامبات از مغولستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 92 کیلوگرم مبین عظیمی در دور نخست با نتیجه 12 بر 2 ایسا کیکوچی از ژاپن را از پیش رو برداشت و در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 12 بر 2 مقابل آکاش از هند پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. عظیمی در دیدار پایانی با نتیجه 7 بر صفر نوردولت باکنوف از قزاقستان را شکست داد و به مدال  طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم که با حضور 7 کشتی گیر و در دو گروه 4 و 3 تیمی و به صورت دوره ای برگزار شد، امیرعلی آذرپیرا در دور اول با نتیجه 10 بر صفر مقابل نوربولات آدیل اولو از قرقیزستان پیروز شد. وی در دور دوم مقابل آشیش از هند با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آذرپیرا در این مرحله با نتیجه 12 بر 2 مقابل زلیم خان موسیخانوف از قزاقستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. نماینده کشورمان در دیدار پایانی با نتیجه 10 بر صفر آشیش از هند را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 125 کیلوگرم که با حضور 7 کشتی گیر و در دو گروه 4 و 3 تیمی و به صورت دوره ای برگزار شد، سالار حبیبی در دیدار نخست با نتیجه 10 بر صفر مدربک آبدینظر اولو از قرقیزستان را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر مقابل بکزات تاژی از قزاقستان پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حببی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر آینظر بازاربایف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر ماهندرا گایکواد از هند را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی:

57 کیلوگرم: 1- مری بازاربایف (قزاقستان) 2- رضا مومنی (ایران) 3- امان (هند) و ولایدسلاوف نیکاندروف (قرقیزستان)
61 کیلوگرم: 1- آرمین حبیب زاده (ایران) 2- کومار موهیت (هند) 3- ارسلان رحیم اف (ازبکستان) و مایس علی اف (قزاقستان)
65 کیلوگرم: 1- سوجیت (هند) 2- ماکوتو هاسوکاوا (ژاپن) 3- اولجاس اولژاکانوف (قزاقستان) و امیدجان جلال اف (ازبکستان) ... 7- محمدعلی عموزاد (ایران)
70 کیلوگرم: 1- عرفان الهی (ایران) 2- جادیپ (هند) 3- حسن الجمالی (عراق) و ریوتارو توگیا (ژاپن)
74 کیلوگرم: 1- سبحان یاری (ایران) 2- سوبارو تاکاهارا (ژاپن) 3- دیپاک (هند) و یلنور شیلدبای (قزاقستان)
86 کیلوگرم: 1- عارف رنجبری (ایران) 2- باتبولگون نادامبات (مغولستان) 3- جوینتی کومار (هند) و مصطفی الجامعی (عراق)
92 کیلوگرم: 1- محمدمبین عظیمی (ایران) 2- نوردولت بکنوف (قزاقستان) 3- راوشانبک جومابویف (ازبکستان) و آکاش (هند)
97 کیلوگرم: 1- امیرعلی آذرپیرا (ایران) 2- آنیش (هند) 3- زلیم خان موسیخانوف (قزاقستان)
125 کیلوگرم: 1- سالار حبیبی (ایران) 2- مهندرا گایکواد (هند) 3- بکزات تاژی (قزاقستان)

رده بندی تیمی: 1- ایران ایران 228 امتیاز 2- هند 185 امتیاز 3- قزاقستان 148 امتیاز 4- ژاپن 123 امتیاز 5- ازبکستان 114 امتیاز 6- قرقیزستان 85 امتیازبرچسب ها :

جدید ترین اخبار فدراسیون