رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو – ترکیه

یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰ 22:52
پایان کار تیم ایران با کسب 3 مدال طلا و یک مدال برنز
رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه بعنوان یکی از مسابقات رنکینگ اتحادیه جهانی روزهای 7 و 8 اسفندماه در شهر استانبول برگزار شد و در پایان نمایندگان کشورمان صاحب 3 مدال طلا و یک مدال برنز شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در این مسابقات امیر محمد یزدانی در وزن 70 کیلوگرم، احمد بذری در وزن 92 کیلوگرم و محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا و علی سوادکوهی در وزن 79 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

تیم ایران که در 9 وزن این رقابت ها شرکت کرده بود پس از ترکیه که با 144 امتیاز بعنوان قهرمانی رسید با 120 امتیاز بعنوان دوم رسید.
لازم به ذکر است تیم ایران با کسب 3 مدال طلا به همراه تیم میزبان بیشترین مدال طلا را بین کشورهای حاضر در این مسابقات از آن خود کرد.


نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم سید علی عظیمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل بکا بوجیاشویلی از گرجستان با نتیجه 14 بر 4 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، عظیمی به گروه بازنده ها رفت وی در این گروه در حالی که مقابل زانابازار زاندانبود از مغولستان با نتیجه 8 بر صفر عقب بود از ناحیه دست دچار مصدمیت شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 61 کیلوگرم سعید انوری و محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف یکدیگر رفتند که یخکشی با نتیجه 5 بر 1 به پیروزی رسید وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 7 بر 5 و ضربه فنی سلیمان آتلی دارنده مدال نقره و برنز جهان از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یخکشی در این مرحله با نتیجه 9 بر 2 و ضربه فنی مغلوب راوی کومار دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از هند شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل نیکولاس مگالودیس از آمریکا با نتیجه 6 بر 4 مغلوب و پنجم شد.
سعید انوری در وزن 61 کیلوگرم نیز با توجه به شکست یخکشی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم مرتضی قیاسی  در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر رحمان رحیم پور دیگر نماینده کشورمان در این وزن را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 7 بر صفر مغلوب شامیل مامدوف قهرمان جوانان جهان  از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت وی در این گروه مقابل امیدجان جلال اف از ازبکستان با نتیجه 6 بر صفر مغلوب و از دور رقابت ها کنار رفت.
رحمان رحیم پور دیگر نماینده کشورمان در وزن 65 کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 70 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر صلاحتین کلیجسالیان دارنده مدال نقره اروپا از ترکیه را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر لوان کیلیخساشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ زورابی یاکوبیشویلی دارنده مدال برنز جهان از گرجستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر 2 جیمز گرین دارنده مدال های نقره و برنز جهان از آمریکا را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

علی اکبر فضلی دیگر نماینده کشورمان در وزن 70 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 4 بر 2 جردن الیور از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل جیمز گرین دارنده مدال نقره و برنز جهان از آمریکا با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، فضلی به گروه بازنده ها رفت وی در این گروه مقابل کانابورگد گانخویاک از مغولستان با نتیجه 11 بر 4 به پیروزی دست یافت و راهی دیدار رده بندی شد. فضلی در این دیدار مقابل ویکتور راسادین از روسیه با نتیجه 8 بر 4 و ضربه فنی مغلوب و پنجم شد.

در وزن 74 کیلوگرم محمدصادق فیروز پور در دور اول با نتیجه 10 بر صفر عبداله عبدالکریم از کویت را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه 2 بر 2 از سد نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و راهی مرحله ی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه  ۱۱ بر ۲ مقابل بکجانوف از قزاقستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل سنور دمیرتاش دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ترکیه در حالی که با نتیجه 5 بر 1 عقب بود مصدوم شد و کشتی را واگذار کرد و با توجه به این مصدومیت دیدار رده بندی را نیز از دست داد.

در وزن 79 کیلوگرم علی سوادکوهی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 13 بر 2 دولت یرگش از قزاقستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر 1 و ضربه فنی ولادیمری گامکرلیدزه از گرجستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سوادکوهی در این مرحله مقابل جردن باروز قهرمان جهان و المپیک از آمریکا در حالی که کشتی با نتیجه یک بر یک برابر بود با اخطارکم کاری داوران یک امتیاز دیگر به حریف آمریکایی دادند تا در نهایت با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل این کشتی گیر مغلوب و راهی دیدار رده بندی شود. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر 4 از سد گادجی مراد آلیخمایف از روسیه گذشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم علی منصوری در دور اول با نتیجه 9 بر 12 و ضربه فنی احمت باتوهان کیش از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد به مصاف ساندیپ مان از هند را با نتیجه 8 بر 5 و ضربه فنی از پیش رو برداشت. منصوری در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۸ بر ۶ مقابل لارس شافله از آلمان شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی از دور رقابت ها کنار رفت. مجتبی اصغری دیگر نماینده کشورمان در این وزن پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر صفر بات اردن بیانباسورن از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 8 بر 6 مغلوب فاتح اردین دارنده مدال نقره جهان از ترکیه شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال اصغری به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه مقابل گادجی مراد ماگومدسعیداف دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از آذربایجان با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن 92 کیلوگرم احمد بذری در دور نخست با نتیجه 12 بر 1 مقابل میرلان چینیبکوف از قرقیزستان به پیروزی رسید وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند را با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۷ بر صفر الخان اسداف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. بذری در دیدار پایانی ارهان یالاجی دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از ترکیه را با نتیجه 6 بر یک از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم  محمدحسین محمدیان در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر ماگومدرسول رحیم اف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 16 بر 4 از سد مامد ابراگیم اف از قزاقستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مصطفی سسیز از ترکیه را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. محمدیان در دیدار پایانی در یک کشتی نزدیک با نتیجه 4 بر 3 از سد علیخان جبرائیل اف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا از روسیه گذشت و به مدال طلا دست یافت.برچسب ها :