اخبار
شماره : 56382
۱۱:۱۱ ۱۳۹۸/۳/۲۱
در فاصله 3 ماه مانده تا رقابت های جهانی کشتی

جلسه کمیته برگزاری مسابقات برگزار شد
قزاقستانی ها به دنبال استفاده از تمامی ظرفیت های خود

جلسه کمیته برگزاری رقابت های کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک با حضور مسئولان ورزشی کشور قزاقستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، جلسه کمیته برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک با حضور آریستان بیک محمدیولی وزیر فرهنگ و ورزش، تیمور کولیبایف رئیس کمیته ملی المپیک و سوت مینبایف رئیس فدراسیون کشتی قزاقستان برگزار شد.
در این جلسه رئیس فدراسیون کشتی قزاقستان به اشاره به دیدار خود با نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی

گفت: در این دیدار ما در مورد روند آماده سازی برای برگزاری این مسابقات صحبت کردیم و با توجه به اینکه زمان زیادی تا برگزاری این رقابت ها نمانده است باید با یک رویکرد مسئولانه نسبت به ساماندهی یکی از بزرگترین رویدادهای دنیا با کمک دستگاه های ذیربط و همچنین استفاده از تمامی ظرفیت های خود اقدام کنیم.

ما اخیرا مسابقات جهانی هاکی را در سالن بایرز آرنا برگزار کرده ایم و این رقابت ها تأثیر بسیار خوبی داشت. ما زیرساخت های لازم را برای برگزاری مسابقات بزرگ داریم و می توانیم رقابت های جهانی کشتی را نیز در سطح بالایی برگزار کنیم. همچنین هیأت رئیسه اتحادیه جهانی در چند روز آینده برای بررسی تمامی شرایط به قزاقستان سفر خواهند کرد.

وزیر ورزش و جوانان قزاقستان نیز در این جلسه با بیان اینکه مسابقات جهانی کشتی یک رویداد بزرگ و بسیار مهم است تصریح کرد: ما بسیار علاقمند هستیم که با همکاری اتحادیه جهانی کشتی این رقابت ها را در سطح بسیار بالایی برگزار کنیم.

رئیس کمیته المپیک قزاقستان نیز با اشاره به دیدار خود با لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی اظهار داشت: اطمینان می دهم که مسابقات قهرمانی جهان در پایتخت قزاقستان در سطح بسیار بالایی برگزار خواهد شد.

رقابت های جهانی کشتی و گزینشی المپیک روزهای 23 تا 31 شهریورماه در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار می شود و در این مسابقات نزدیک به هزار کشتی گیر به میدان می روند و در نهایت 108 نفر (اول تا پنجم 6 وزن آزاد، فرنگی و زنان) مجوز حضور در المپیک 2020 توکیو را بدست می آورند.

©2011 . All Rights Reserved