• سردار آذرنوش:

   کشتی‌گیر اوکراینی را به ایران دعوت و از او تجلیل می‌کنیم

   • ۱۳:۴۹ ۱۳۹۸/۳/۲۱
   رئیس سازمان بسیج ورزشکاران از برنامه‌ریزی برای تجلیل از کشتی‌گیر اوکراینی خبر داد که با پیراهنی منقش به تصویر رهبر معظم انقلاب به روی سکو رفته بود.


   به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، و به نقل از خبرگزاری تسنیم، المار نورعلی‌اف کشتی‌گیر تیم اوکراین در رقابت‌های قهرمانی این کشور به مقام قهرمانی رسید و در حالی بر روی سکو ایستاد که تصویر رهبر معظم انقلاب بر روی پیراهنش نقش بسته بود.

   سردار داود آذرنوش رئیس سازمان بسیج ورزشکاران در این باره به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: این یک حرکت انقلابی خارج از کشور بود که خوشبختانه بازتاب خوبی هم داشت. واقعاً باعث افتخار است که چنین اقدامی در خارج از ایران انجام شده و این نشان می‌دهد که توصیه‌های رهبری برای جوانان خارجی که قبلاً صورت گرفته بود، به ثمر نشسته است.

   وی افزود: به دنبال آن هستیم که از این ورزشکار دعوت کنیم به ایران بیاید و مراسم تجلیلی از وی برگزار کنیم. هم‌اکنون به دنبال ارتباط گرفتن با نورعلی‌اف هستیم تا پاسخ خوبی به این حرکت ارزشمند دهیم.

   به گزارش تسنیم، سازمان بسیج ورزشکاران نیز در این باره بیانیه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است:

   «انقلاب، فکر است، اندیشه است، راه است؛ اگر مورد پسند و قبول یک ملّتی قرار بگیرد، به خودیِ خود آن ملّت آن را میپذیرد. ما مگر برای روز قدسِ امسال رفتیم به این کشورها گفتیم که شما بیایید راه‌پیمایی کنید؟ خودشان کردند، خودشان خواستند؛ خود مقاومت مورد قبول ملّتها قرار گرفت.» (بیانات ارزشمند امام خامنه‌ای در مراسم سی‌امین سالگرد رحلت امام خمینی (ره)؛ 14/2/1398)

   راهی که امام خمینی (ره) 40 سال پیش آغاز کرد و امام خامنه‌ای با در دست گرفتن پرچم انقلاب، به آن ادامه داد، نه تنها روحیه آزادگی، ظلم‌ستیزی و مقاومت را در داخل کشور بیدار کرد، بلکه حالا با نفوذ معنوی انقلاب اسلامی در دل‌های مردمِ آزاده سرتاسر جهان، از منطقه خاورمیانه و کشورهای مرکزی آسیا تا آمریکا و اروپا، همگی فریاد آزادگی سر می‌دهند.

   دیروز نیز بار دیگر این مسئله به نمایش درآمد و المار نورعلی‌یف قهرمان کشتی‌ اوکراین که موفق به کسب نشان طلای مسابقات این کشور شده بود، با پیراهنی منقش به تصویر رهبر معظم انقلاب به روی سکو رفت تا با این کار خود حقایق زیادی بر مخالفان انقلاب اسلامی ایران روشن شود.

   تصویر این قهرمان آزادۀ کشتی اوکراین با پیراهنی که تصویر امام خامنه‌ای روی آن حک شده بود، یکی از به یاد ماندنی‌ترین تصاویر تاریخ ورزش ایران و جهان خواهد بود که تا سال‌های سال در خاطره مردم آزادیخواه جهان نقش خواهد بست.

   بسیج ورزشکاران ضمن تقدیر از حرکت المار نور علی‌یف، به زودی در مراسمی از این قهرمان کشتی تجلیل به عمل خواهد آورد تا همبستگی و اتحاد میان ورزشکاران آزادیخواه جهان بیش از پیش محکم‌تر شود و باعث دلگرمی آنان در رقابت‌های بین‌المللی گردد.»


اتوماسیون اداری ژوبین