• رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال آسیا – مغولستان

   ارشک محبی به مدال طلا دست یافت
   نامجو مطلق صاحب مدال برنز شد

   • ۱۶:۵۳ ۱۳۹۸/۱/۲
   ارشک محبی به مدال طلای وزن 92 کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال آسیا دست یافت.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات کشتی آزاد زیر 23 سال آسیا از صبح امروز (جمعه) و با برگزاری مسابقات اوزان 61 و 92 کیلوگرم در شهر اولان باتور مغولستان آغاز شد که در پایان رقابت های روز نخست ارشک محبی در وزن 92 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و محمد نامجومطلق در وزن 61 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

   نتایج نمایندگان کشورمان در مسابقات روز نخست به شرح زیر است:

   در وزن 61 کیلوگرم که 7 نفر حضور داشتند مسابقات در دو گروه به صورت دوره ای برگزار شد و محمد نامجمو مطلق در گروه 2 با نتیجه  12 بر یک و ضربه فنی اورازوف از ترکمنستان را شکست داد اما در کشتی دوم با نتیجه 3 بر یک مغلوب اصیل آیتاکین از قزاقستان شد و به دیدار نیمه نهایی رفت وی در این دیدار مقابل اولوکبک ژولدوشبیکوف از قرقیزستان با نتیجه 6 بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. نامجومطلق در دیدار رده بندی بار دیگر مقابل اصیل آیتاکین از قزاقستان قرار گرفت و با نتیجه 3 بر صفر وی را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

   در وزن 92 کیلوگرم که 5 کشتی گیر حضور داشتند و مسابقات به صورت دوره ای برگزار شد، ارشک محبی در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر آدلت کالتایف از قزاقستان را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل ویکی از هند با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد و در دور سوم نیز با نتیجه 8 بر 2 آزات گاجیف از ترکمنستان را شکست داد. محبی در کشتی چهارم و پایانی خود با نتیجه 10 بر صفر از سد تسوگتگرل مونخباتار از مغولستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

   بر اساس برنامه این مسابقات رقابت های اوزان 57، 65، 74 و 125 کیلوگرم فردا شنبه و مسابقات اوزان 70، 79، 86 و 97 کیلوگرم روز یکشنبه (4 فروردین ماه) برگزار می شود.