• سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی- کرمانشاه

      تیم ایران بعنوان قهرمانی رسید
      نفرات و تیم های برتر مشخص شدند
      نتایج کامل مسابقات

      • ۱۵:۵۲ ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
      تیم ایران قهرمان سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی در کرمانشاه شد.
      به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی "گرامیداشت دهه مبارک فجر" با حضور کشتی گیران مدعی داخلی در کنار آزادکارانی از ۹ کشور آذربایجان، ترکیه، روسیه، ارمنستان، مجارستان، هلند، بلاروس، قرقیزستان و گرجستان روزهای 18 و 19 بهمن ماه در سالن امام خمینی (ره) کرمانشاه برگزار شد و در پایان تیم ایران با 215 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت و تیم های آذربایجان و قرقیزستان به ترتیب با 112 و 104 امتیاز دوم و سوم شدند.

      نتایج دیدارهای فینال این رقابت ها به شرح زیر است:

      57 کیلوگرم: میخاییل ایوانوف (روسیه) 8 – احمت دومان (ترکیه) 5
      61 کیلوگرم: اولوبک ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) 9 - احمدنبی گوارزاتیلوف (آذربایجان) 6
      65 کیلوگرم: ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) 11- گئورگی روازیشویلی (گرجستان) صفر
      70 کیلوگرم: یونس امامی (ایران) 7 - میثم نصیری (ایران) 5
      74 کیلوگرم: حاجی مراد گادجیف (آذربایجان) 6 - رضا افضلی (ایران) 5
      79 کیلوگرم: بهمن تیموری (ایران) 6- جبرئیل حسن اف (آذربایجان) 4
      86 کیلوگرم: کامران قاسم پور (ایران) 6- احمد بذری (ایران) صفر
      92 کیلوگرم: ارشک محبی (ایران) 2- محمدجواد ابراهیمی (ایران) 1
      97 کیلوگرم: علیرضا گودرزی (ایران)، برنده - نورماگومد گادجیف (آذربایجان) به دلیل مصدومیت کشتی نگرفت.
      125 کیلوگرم: یداله محبی (ایران) 2- امیر محمدی (ایران) صفر

      رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:
      57 کیلوگرم: 1- میخائیل ایوانوف (روسیه) 2- احمت دومان (ترکیه) 3- رضا اطری و غمزات حاجی خالیدوف (مجارستان) 5- نادر حاج آقا نیا و سمانبیکوف (قرقیزستان) 7- واقیناک ماتوسیان (ارمنستان) 8- افشین رحمانی 9- میثم فیروزآبادی 10- علیرضا سرلک
      61- کیلوگرم: 1- اولوبک ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) 2- احمدنبی گوارزاتیلوف (آذربایجان) 3- میرجلال حسن زاده (آذربایجان) و بهنام احسان پور 5- ایمان صادقی 6- محمد نامجومطلق 7- اسداله لاچینوف (بلاروس) 8- میرعلی باوفا سادات 9- رحمان رحیم پور 10- گئورگی گونیاشویلی (گرجستان)
      65 کیلوگرم: 1- ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) 2- گئورگی روازیشویلی (گرجستان) 3- امیر محمد یزدانی و عبدالرزاق اف (قرقیزستان) 5- پیمان بیابانی 6- وازگن توانیان (ارمنستان) 7- مسعود نیازی (هلند) 8- افشین خوشخبت 9- علی رحیم زادا (آذربایجان) 10- صلاح الدین کلیچسالیان (ترکیه)
      70 کیلوگرم: 1- یونس امامی 2- میثم نصیری 3- مهدی یگانه جعفری و صفا آکسوی (ترکیه) 5- فرهاد نوری و اسلام اروزبکوف (قرقیزستان) 7- ایمان رحمانی زاده 8- فرزاد عموزاد 9- آقاحسین مصطفی یف (آذربایجان) 10- حسین مصطفوی
      74 کیلوگرم: 1- حاجی مراد گادجیف (آذربایجان) 2- رضا افضلی 3- خاچاطور پاپیکیان (ارمنستان) و حامد رشیدی 5- الکساندر هریهاروویچ (بلاروس) و شماگی تودویا (گرجستان) 7- ژامبولوف (قرقیزستان) 8- مسعود کمروند 9- امیرحسین کاووسی 10- واروژان کاجویان (ارمنستان)
      79 کیلوگرم: 1- بهمن تیموری 2- جبرئیل حسن اف (آذربایجان) 3- محمدجواد حمیدی  و علی سوادکوهی 5- سجاد غلامی و نصیراف (قرقیزستان) 7- حمید زرین پیکر 8- اندر جوشکون (ترکیه) 9- مجتبی اصغری 10- آدا باگومدوف (روسیه)
      86 کیلوگرم: 1- کامران قاسم پور 2- احمد بذری 3- مرصاد مرغزاری و عثمان گوجن (ترکیه) 5- حسین خداکرمی 6- حامد عاشق حسینی 7- هوانس مخیتاریان (ارمنستان) 8- سید علی موسوی 9- ماگومدگادجی خاتیف (آذربایجان)
      92 کیلوگرم: 1- ارشک محبی 2- محمدجواد ابراهیمی 3- شریف شریف اف (آذربایجان) و حسین شهبازی 5- محمدحسین فیروزپور و شامیل زوبایروف (آذربایجان) 7- مکی سیمونیا (گرجستان) 8- پژمان فضل اله تبار 9- علی آرین پور 10- صمد اوز ارسلان (ترکیه)
      97 کیلوگرم: 1- علیرضا گودرزی 2- نورماگومد گادجیف (آذربایجان) 3- دانیال شریعتی نیا و حامد طالبی زرین کمر 5- نورداولتوف (قرقیزستان) و ماگومد موسی یف (قرقیزستان) 7- عباس فروتن 8- فاتح یاشارلی 9- آرمان مکرتچیان (ارمنستان) 10- هادی وفایی پور
      125 کیلوگرم: 1- یداله محبی 2- امیر محمدی 3- امین طاهری و آندرانیک گالستیان (ارمنستان) 5- الکسی ژورژولیانی (گرجستان) و علیرضا گرزبر 7- وحید یوسفوند 8- ژاپویف (قرقیزستان) 9- محمد مرادی 10- جعفر شمس ناتری


      رده بندی تیمی: 1- ایران 215 امتیاز 2- آذربایجان 112 امتیاز 3- قرقیزستان 104 امتیاز 4- ترکیه 66 امتیاز 5- ارمنستان 59 امتیاز 6- گرجستان 50 امتیاز 7- روسیه 25 امتیاز 8- بلاروس 18 امتیاز 9- مجارستان 15 امتیاز 10- هلند 8 امتیاز


      نتایج کامل مسابقات برگزار شده به شرح زیر است:

      57 کیلوگرم:
      مقدماتی:
      علیرضا سرلک 6- ایگور پوتاپوف (روسیه) 2
      یک هشتم:
      احمد دومان (ترکیه) 8- نادر حاج آقا نیا 6
      افشین رحمانی 9- سید علی عظیمی 2
      رضا اطری 3- پرویز ابراگیم اف (آذربایجان) 2
      واقیناک ماتوسیان (ارمنستان) 13- محسن ملکی 2
      غمزات حاجی خالیدوف (مجارستان) 2 ضربه فنی – محمد طهمابی 1
      میثم فیروآبادی 5- رضا علیجان زاده
      میخائیل ایوانوف (روسیه) 9- یونس سرمستی 5
      اسمانبیکوف (قرقیزستان) 8- علیرضا سرلک 4
      یک چهارم:
      احمت دومان (ترکیه) 8 ضربه فنی – افشین رحمانی
      رضا اطری 13- واقیناک ماتوسیان (ارمنستان) 2
      غمزات حاجی خالیدوف (مجارستان) 8- میثم فیروزآبادی 6
      میخایل ایوانوف (روسیه) 4- سانابیکوف (قرقیزستان) 2
      نیمه نهایی:
      میخائیل ایوانوف (روسیه) 9- غمزات حاجی خالیدوف (مجارستان) 4
      احمت دومان (ترکیه) 9- رضا اطری 5
      شانس مجدد:
      نادر حاج آقا نیا 6- افشین رحمانی 5
      سمانبیکوف (قرقیزستان)، برنده – یونس سرمستی (حاضر نشد)
      رده بندی:
      رضا اطری 5- نادر حاج آقا نیا صفر
      غمزات حاجی خالیدوف (مجارستان) 4- سمانبیکوف (قرقیزستان) 3
      فینال:
      میخاییل ایوانوف (روسیه) 8 – احمت دومان (ترکیه) 5

      61 کیلوگرم:
      مقدماتی:
      محمد نامجومطلق 6- گئورگی گونیاشویلی (گرجستان) 1
      ایمان صادقی 7 ضربه فنی – سدات اوزدمیر (ترکیه) 3
      ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) 4 ضربه فنی – میرعلی باوفا سادات (صفر)
      بهنام احسان پور 11- اسداله لاچینوف (بلاروس) 10
      یک چهارم:
      احمد گوارزاتیلوف (آذربایجان)، برنده- مجید داستان (شرکت نکرد)
      میرجلال حسن زاده (آذربایجان) 5- رحمان رحیم پور 2
      ایمان صادقی 5- محمد نامجو مطلق صفر
      ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) 5- بهنام احسان پور 4
      نیمه نهایی:
      احمدنبی گواارزاتیلوف (آذربایجان) 6- میرجلال حسن زادا (آذربایجان) 5
      اولوبک ژولدوشبکوف (قرقیزستان) 11- ایمان صادقی 6
      شانس مجدد:
      بهنام احسان پور 14- میر علی باوفا سادات 4
      رده بندی:
      میرجلال حسن زاده (آذربایجان) برنده - مجید داستان (حاضر نشد)
      بهنام احسان پور 4- ایمان صادقی 1
      فینال:
      اولوبک ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) 9 - احمدنبی گوارزاتیلوف (آذربایجان) 6

      65 کیلوگرم:
      مقدماتی:
      مرتضی قیاسی 13- صلاح الدین کلیچسالیان (ترکیه) 2
      عبدالرزاقوف (قرقیزستان) 6- افشین خوشبخت 4
      ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) 13- امیرحسین مقصودی 3
      پیمان بیابانی 4- علی رحیم زادا (آذربایجان) 3
      وازگن توانیان (ارمنستان) 3- مهدی عشقی صفر
      گئورگی روازیشویلی (گرجستان) 13- آکاکی کمرتلیدزه (گرجستان) 2
      امیرمحمد یزدانی 14- مسعود نیازی 5
      یک چهارم:
      مرتضی قیاسی 2- مهران شیخی 1
      ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) 7- عبدالرزاق اف (قرقیزستان) صفر
      پیمان بیابانی 4- وازگن توانیان (ارمنستان) 3
      گئورگی روازیشویلی (گرجستان) 10- امیرمحمد یزدانی 4
      نیمه نهایی:
      گئورگی روازیشویلی (گرجستان) 9- پیمان بیابانی 8
      ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) 7- مرتضی قیاسی 6
      شانس مجدد:
      امیرمحمد یزدانی 10- اکاکی کمرتلیدزه (گرجستان) صفر
      عبدالرزاق اف (قرقیزستان)، برنده - امیرحسین مقصودی (حاضر نشد)
      رده بندی:
      امیرمحمد یزدانی 8- پیمان بیابانی 7
      عبدالرزاق اف (قرقیزستان)، برنده مرتضی قیاسی (حاضر نشد)
      فینال:
      ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) 11- گئورگی روازیشویلی (گرجستان) صفر

      70 کیلوگرم:
      مقدماتی:
      مهدی یگانه جعفری 3- سیرگاگ (قرقیزستان) 2
      فرزاد عموزاده 3- سرحات ارسلان (ترکیه)
      میثم نصیری 7- آقا حسین مصطفی یف (آذربایجان) 4
      اسلام روزبکوف (قرقیزستان) 8- حسین مصطفوی 6
      صفا آکسوی (ترکیه) 12- گئورگ خیخیان (ارمنستان) 2
      ایمان رحمانی زاده 8- حسین شاخبانوف (بلاروس) 5
      یک چهارم:
      یونس امامی 7- فرهاد نوری 1
      مهدی یگانه جعفری 2- فرزاد عموزاده 1
      میثم نصیری 9 ضربه فنی – اسلام روزبک (قرقیزستان) 3
      صفا آکسوی (ترکیه) 6- ایمان رحمانی زاده 4
      نیمه نهایی:
      یونس امامی، برنده 6- مهدی یگانه جعفری 6
      میثم نصیری 6- صفا آکسوی (ترکیه) 4
      شانس مجدد:
      اسلام اوروزبکوف (قرقیزستان) 9- آقا حسین مصطفی یف (آذربایجان) 4
      رده بندی:
      مهدی یگانه جعفری 6 – فرهاد نوری 3
      صفا آکسوی (ترکیه) 2- اسلام اوروزبکوف (قرقیزستان) 1
      فینال:
      یونس امامی (ایران) 7 - میثم نصیری (ایران) 5

      74 کیلوگرم:
      مقدماتی:
      ژامبولوف (قرقیزستان) 6- علیرضا کشاورز 1
      خاچاطور پاپیکیان (ارمنستان) 14ضربه فنی - نوید زنگنه 9
      مسعود کمروند 6- واروژان کاجویان (ارمنستان) 2
      حامد رشیدی 12- محمد امیری 2
      شماگی تودویا (گرجستان)، برنده- اسلام شکوهی (شرکت نکرد)
      رضا افضلی 10- امیرحسین کاووسی صفر
      یک چهارم:
      حاجی مراد گادجیف (آذربایجان) 5- الکساندر هریهاروویچ (بلاروس) صفر
      خاچاطور پاپیکیان (ارمنستان) 9- ژامبولوف (قرقیزستان) 7
      حامد رشیدی 8- مسعود کمروند 6
      رضا افضلی 10- شماگی تودویا (گرجستان) صفر
      نیمه نهایی:
      رضا افضلی 12- حامد رشیدی 2
      حاجی مراد گاجیف (آذربایجان) 12- خاچاطور پاپیکیان (ارمنستان) 7
      شانس مجدد:
      شماگی تودویا (گرجستان) 13- امیرحسین کاووسی 6
      رده بندی:
      خاچاطور پاپیکیان (ارمنستان) 9– الکساندر هریهاروویچ (بلاروس) 3
      حامد رشیدی 3 ضبه فنی – شماگی تودویا (گرجستان) صفر
      فینال:
      حاجی مراد گادجیف (آذربایجان) 6 - رضا افضلی (ایران) 5

      79 کیلوگرم:
      مقدماتی:
      مجتبی اصغری 12- ماگومت تاگیر ژانگیشین (روسیه) 2
      نوری کوتان اوغلو (ترکیه) 6- گریگور گریگوریان (ارمنستان) 3
      حمید زرین پیکر 5- رضا آرش 2
      یک هشتم:
      جبرئیل حسن اف (آذربایجان) 3- علیرضا قاسمی 2
      سجاد غلامی، برنده - احمد جفاکش (شرکت نکرد)
      محمد جواد حمیدی 12- باگومدوف (روسیه) 8
      اندر جوشکون (ترکیه) 16- ایلگیز ژاکیپبکوف (قرقیزستان) 6
      نصیر اف (قرقیزستان) 5- پیتر ناگی (مجارستان) 4
      بهمن تیموری 10- امین حسن تبار صفر
      علی سوادکوهی 10- مجتبی اصغری 2
      حمید زرین پیکر 7- نوری کوتان اوغلو (ترکیه) 3
      یک چهارم:
      جبرئیل حسن اف (آذربایجان) 11- سجاد غلامی 5
      محمدجواد حمیدی 12- اندر جوشکون (ترکیه) 2
      بهمن تیموری 10- نصیراف (قرقیزستان) صفر
      علی سوادکوهی 4- حمیدرضا زرین پیکر 2
      نیمه نهایی:
      جبرئیل حسن اف (آذربایجان) 4- محمدجواد حمیدی 3
      بهمن تیموری 8- علی سوادکودهی صفر
      شانس مجدد:
      سجاد غلامی، برنده – علیرضا قاسمی (حاضر نشد)
      نصیراف (قرقیزستان)، برنده- امید حسن تبار (حاضر نشد)
      رده بندی:
      محمدجواد حمیدی 13-  سجاد غلامی 2
      علی سوادکوهی 7- نصیراف (قرقیزستان) 5
      فینال:
      بهمن تیموری (ایران) 6- جبرئیل حسن اف (آذربایجان) 4

      86 کیلوگرم:
      مقدماتی:
      کامران قاسم پور 6- ماگومدگادجی خاتیف (آذربایجان) صفر
      حسین خداکرمی، برنده 2 ضربه فنی - مراد سلیمان اف (آذربایجان) 6
      حامد عاشق حسینی 13- هوانس مخیتاریان (ارمنستان) 6
      عثمان گوچن (ترکیه) برنده – ابوالفضل هاشمی (شرکت نکرد)
      احمد بذری 6 ضربه فنی-  رضا مظفری صفر
      یک چهارم:
      مسعود مددی 12- سید علی موسوی 2
      کامران قاسم پور 10- مرصاد مرغزاری صفر
      حسین خداکرمی 6- حامد عاشق حسینی 2
      احمد بذری 12- عثمان گوجن (ترکیه) 6
      نیمه نهایی:
      احمد بذری 8- حسین خداکرمی 5
      کامران قاسم پور 3- مسعود مددی صفر
      شانس مجدد:
      عثمان گوجین (ترکیه)، برنده – رضا مظفری (حاضر نشد)
      مرصاد مرغزاری 11 ضربه فنی- ماگومد خاتیف (آذربایجان)
      رده بندی:
      مرصاد مرغزاری، برنده - مسعود مددی (حاضر نشد)
      عثمان گوجن (ترکیه) 12- حسین خداکرمی 1
      فینال:
      کامران قاسم پور (ایران) 6- احمد بذری (ایران) صفر

      92 کیلوگرم:
      مقدماتی:
      ارشک محبی 11- محمدجواد پورنوری صفر
      حسین شهبازی 7- کریمکولوف (قرقیزستان) صفر
      یک هشتم:
      شریف شریف اف (آذربایجان) 8- سلیمان کارادنیز (ترکیه) 1
      محمدجواد ابراهیمی 11- سارگیس هووسپیان (ارمنستان) صفر
      پژمان فضل اله تبار 10- صمد اوز ارسلان (ترکیه) 9
      محمدحسین فیروزپور 8 - امیر ارسلان تاتاری صفر
      مکی سیمونیا (گرجستان) برنده – رضا بیات (شرکت نکرد)
      شامیل زوبایروف (آذربایجان) 8- ابراهیم بلوک باشی (ترکیه) 2
      علی آرین پور 5- میهالی زابو (مجارستان) 4
      ارشک محبی 7- حسین شهبازی 1
      یک چهارم:
      محمد جواد ابراهیمی 5- شریف شریف اف (آذربایجان) 2
      محمدحسین فیروزپور 4- پژمان فضل اله تبار صفر
      شامیل زوبایروف (آذربایجان) 10- علی آرین پور صفر
      ارشک محبی 11- مکی سیمونیا (گرجستان) صفر
      نیمه نهایی:
      محمدجواد ابراهیمی 6- محمد حسین فیروزپور 2
      ارشک محبی 4- شامیل زوبایروف (آذربایجان) 2
      شانس مجدد:
      شریف شریف اف (آذربایجان) 10- سارگیس هوسپیان (ارمنستان) صفر
      حسین شهبازی 10- محمدجواد پورنوری صفر
      حسین شهبازی 5- مکی سیمونیا (گرجستان) صفر
      رده بندی:
      شریف شریف اف (آذربایجان) 10- محمدحسین فیروزپور صفر
      حسین شهبازی 4- شامیل زوبایروف (آذربایجان) 2
      فینال:
      ارشک محبی (ایران) 2- محمدجواد ابراهیمی (ایران) 1

      97 کیلوگرم:
      مقدماتی:
      ماگومد موسی یف (قرقیزستان) 10- آرمان مکرتچیان (ارمنستان) صفر
      نورماگمد گادجیف (آذربایجان) 10- حسین رمضانیان صفر
      حامد زرین کمر 10- هادی وفایی پور صفر
      عباس فروتن 5 – فاتح یاشارلی 2
      یک چهارم:
      دانیال شریعتی نیا، برنده – علی شعبانی (شرکت نکرد)
      علیرضا گودرزی 10- نورداولتوف (قرقیزستان) صفر
      نورماگومد گادجیف (آذربایجان) 4- ماگومد موسی یف (قرقیزستان) صفر
      حامد طالبی زرین کمر 11، ضربه فنی- عباس فروتن صفر
      نیمه نهایی:
      علیرضا گودرزی 10- دانیال شریعتی نیا 8
      نورماگومد گاجیف (آذربایجان) 3- حامد طالبی زرین کمر 2
      شانس مجدد:
      ماگومد موسی یف (قرقیزستان) 5 ضربه فنی- حسین رمضانیان صفر
      رده بندی:
      دانیال شریعتی نیا 11- نورداولتوف (قرقیزستان) صفر
      حامد طالبی زرین کمر 5- ماگومد موسی یف (قرقیزستان) صفر
      فینال:
      علیرضا گودرزی، برنده – نورماگومد گادجیف (آذربایجان) به دلیل مصدمیت کشتی نگرفت.

      125 کیلوگرم:
      مقدماتی:
      امین طاهری 7 – محمد مرادی 3
      امیر محمدی 12- آندرانیک گالستیان (ارمنستان) 2
      علیرضا گرزبر 9- امیر یاری صفر
      وحید یوسف وند، برنده – سید مهدی هاشمی (شرکت نکرد)
      ژاپوف (قرقیزستان) برنده – جابر صادق زاده (شرکت نکرد)
      یک چهارم:
      امیر محمدی 5- وحید یوسف وند صفر
      یداله محبی 6 ضربه فنی- الکسی ژورژولیانی (گرجستان) صفر
      امین طاهری 8- جعفر شمس ناتری 2
      علیرضا گرزبر 15- ژاپویف (قرقیزستان) 4
      نیمه نهایی:
      یداله محبی 5- امین طاهری 2
      امیر محمدی 6- علیرضا گرزبر 1
      شانس مجدد:
      آندرانیک گالستیان (ارمنستان) 16- وحید یوسف وند 11
      رده بندی:
      امین طاهری 15- الکسی ژورژولیانی (گرجستان) 6
      آندرانیک گالستیان (ارمنستان) برنده - علیرضا گرزبر (حاضر نشد)
      فینال:
      یداله محبی (ایران) 2- امیر محمدی (ایران) صفر


      نتایج کامل این رقابت ها در لینک زیر به صورت فایل PDF قابل دریافت است: